'זכרונותיו של מדריך בננות' מאת יקיר דוידאור-דוידסקו. הוצאה עצמית. כתבה: רונית קיטאי

לא תמצאו בארץ מומחה גדול יותר, מנוסה יותר ועם ידע וחידושים כמו שהנהיג יקיר דוידסקו-דוידאור בתחום גידול הבננות, תחום בו עסק במשך 52 שנים ומתוכם 26 שנים בהם הדריך בארץ ובחו'ל. הספר מ'זכרונותיו של מדריך בננות' מיועד לכל מי שמגדל בננות ורוצה להתייעל ולזכות בבננות משובחות ביותר

פורסם ב: 12/10/2021 18:38

זכרונותיו של מדריך בננות מאת יקיר דוידסקו
יקיר דוידאור –דוידסקו נולד בעתלית, שם הקים הסבא שלו דוד דודסקו ז'ל את המשק המשפחתי והיה מראשוני המתיישבים , וליתר דיוק זה קרה בשנת 1903. אביו משה דודסקו ז'ל פיתח את המשק ואילו הדור השלישי למשפחה, יקיר דוידאור –דוידסקו ,הכניס את הבננות כגידול עיקרי ומרכזי. אין מי שלא הכיר אותו בעתלית וגם בחיפה, ולמען העמק בקיבוצים ובמושבים ברחבי הארץ.

לפני 12שנים עקר להוד השרון עם רעייתו האמנית רחל דוידאור , כדי להיות קרובים גאוגרפית לילדיהם ולנכדיהם והבננות נשארו מאחור אך מעולם לא עזבו אותו. בספרו 'זכונותיו של מדריך בננות' הוא מציין כיצד פעל בהדרכה במשקים ואין ספק שיש לו סיבה לגאווה על השם הטוב שלו כמדריך בננות מוערך בישראל וגם ללקוחות במצריים. הוא קנה את לבם של המצרים שהפכו אותו ל'כותל מערבי' שלהם כי ידעו שממנו לא יוצאת אף מילה ואפשר לסמוך עליו.

יקיר דוידאור-דוידסקו העניק מנסיונו למושבניקים ולקיבוצניקים שהרגיש כי הם מתנשאים ולא כל כך רוצים לשמוע עצות, לדבריו. רק מי שלא התעצל ולא בחל בעבודה קשה מאוד, אימץ את המלצותיו. לא מעט קנאה ספג בדרך וגם ויכוחים שנאלץ לעבור עד שהכירו בצדקתו. אלה ששמעו לו הרויחו בגדול.

יקיר דוידאור דודסקו, נשמה ענקית, לא שוכח אף אחד שאתו עבד בעבר כולל אלה שכבר לא אתנו, ובסיום הספר מגיעות התודות לכל כך הרבה אנשים. הוא רק שכח שיותר אנשים חייבים לו את התודה הענקית. לכל מי שרוצה להזמין את הספר 'זכרונותיו של מדריך בננות' המכיל 89 עמודים, מוזמן לפנות ליקיר במייל:

Yakir18@bezeqint.net
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'השדון שלי' מאת אלון ומיכל גבע. איורים:...
*   סליחה! ספר לילדים מאת מיקל איאן בלק...
*   מתמטיקה זה בדיוק בשבילי מאת ד'ר שיני...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים