מינוי ארצי יוקרתי לפרופ' ז'אן סוסטיאל מנהל המחלקה הנוירוכירוגית במרכז הרפואי לגליל. כתבה: רונית קיטאי. צילום: רוני אלברט המרכז הרפואי לגליל

פרופ' ז'אן סוסטיאל מנהל המחלקה הנוירוכירורגית במרכז הרפואי לגליל בנהריה שהתמנה לתפקיד המשנה לדיקן לקידום אקדמי בפקולטה לרפואה ע'ש עזריאלי של אוניברסיטת בר-אילן בגליל, התבשר גם על בחירתו לחבר באקדמיה הישראלית הלאומית לרפואה מדעית. ברכותינו לרופא והמנתח המופלא המכונה 'הקוסם'

פורסם ב: 07/02/2023 13:45

פרופ' ז'אן סוסטיאל.צילום: רוני אלברט המרכז הרפואי לגליל
מדובר ברופא-חוקר השלישי מהמרכז הרפואי לגליל שנכלל באקדמיה הישראלית הלאומית לרפואה מדעית, הכוללת את הרופאים-חוקרים הטובים במדינה.

האקדמיה הישראלית הינה אירגון ללא כוונת רווח, בחסות הר'י (ההסתדרות הרפואית בישראל), שמטרתו להביא לקידום המחקר הרפואי בישראל ע"י רופאים-חוקרים, לשם שיפור האיבחון והטיפול הרפואי, ולמען בריאות הפרט והציבור.
האקדמיה כוללת את מיטב החוקרות והחוקרים מקרב הרופאות והרופאים ברחבי המדינה.

פרופ' ז'אן סוסטיאל: 'אני חש כבוד גדול להיות חלק מגוף המייצג את מיטב הרופאים החוקרים בארץ. הופתעתי מאוד לשמוע שהשם שלי עלה, על רקע רשימת חברי האקדמיה הכל כך מרשימה, הן במישור הקליני והן המדעי'.

כאמור פרופ' סוסטיאל הוא הרופא השלישי מהמרכז הרפואי לגליל אשר נבחר לאקדמיה הלאומית, לאחר פרופ' יעקב בורנשטיין, בעבר מנהל מחלקת נשים ויולדות, ופרופ' חיים פוטרמן, מנהל מכון המחקר של המרכז הרפואי ודיקן בפועל של הפקולטה לרפואה ע'ש עזריאלי של אוניברסיטת בר אילן בגליל.

בעניין זה הדגיש פרופ' סוסטיאל: 'עצם החברות של שלושתנו באקדמיה הלאומית מהווה אמירה חשובה ביותר על איכות הרפואה בגליל, כל זאת בתנאים שלא בהכרח תומכים תמיד בחיי אקדמיה פורחים. לא פחות מכך, הדבר ממחיש את תרומתה החיונית של הפקולטה לרפואה ע'ש עזריאלי כקטליזטור המחקר והאקדמיה בתחום הרפואה בצפון'.

מנהל המרכז הרפואי לגליל פרופ' מסעד ברהום אשר בזכות מאמציו הגיע בזמנו פרופ' ז'אן סוסטיאל לעבוד במרכז הרפואי הממוקם בנהריה : 'אני מבקש לברך את פרופ' סוסטיאל על הבחירה הנכונה והחכמה בו. תרומתו של פרופ' סוסטיאל כחבר אקדמיה תחזק את המחקר במדינת ישראל, ואני משוכנע שגם במרכז הרפואי לגליל'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   על רקע מצוקת רפואת המוח בישראל , מסכמים...
*   'לאומית שירותי בריאות' חנכה את המרכז...
*   המרכז הרפואי 'כרמל' ערוך ומוכן לחירום...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים