משפחות Rootenberg ו-Ulan הגיעו היום בטיסה מארה'ב כדי לחגוג בישראל את בר המצווה של איבן רוטנברג. כתבה: רונית קיטאי. צילום: מעין לשם

משפחת Rootenberg ומשפחת Ulan באו לארץ בהרכב שכלל את Danny Rootenberg. דני רוטנבגרג הוא בעל רשת מכוני כושר מצליחים ברחבי ארה'ב שמוכר לישראלים ולא רק להם, כמאמן נבחרת הבייסבול הישראלית. הוא היה בחברת רעייתו שלבי רוטנברג לבית אולן. Shelby Rootenberg שהיא עורכת דין העובדת בחברת ביטוח. בני הזוג רוטנברג היו עם שלושת ילדיהם : Jake Rootenberg בן 15, Evan Rootenberg בן 13 והאחות הצעירה Abby בת 7 ,והסבתות משני הצדדים Ruth Rootenberg ו-Sandy Ulan

פורסם ב: 20/12/2022 19:17

ליד הגבול בראש הניקרה. צילום: מעין לשם
ג'ק ואחיו איבן יפים, חכמים ומוכשרים , גאים לא פחות באחותם הקטנה Abby בת ה-7 שאולי תהיה סופרת ביום מן הימים. במשך שעתיים היא ישבה במסעדת 'גרדן' במושבה הגרמנית בחיפה ולא הפסיקה לכתוב ביומן שלה דפים אחרי דפים בכתב יד מדהים ביופיו ובבגרותו, כאילו היתה בת 15.

על השירות המקצועי במסעדה היו פאדי עבדאללה וקינאן אבו ג'מאל.

במסעדה היו גם הסבתות משני הצדדים, מצד דני זוהי Ruth Rootenberg רותי רוטנברג לבית בידרמן בעבר מורה למחשבים, וסנדי אולן Sandy Ulan אמה של שלבי רוטנברג. במסעדת 'גרדן' בהמושבה הגרמנית שם סעדו, התפעלו כולם מהקישוטים לרגל חג המולד המתקרב. משם המשיכו לתצפית על הגנים הבאהיים מכיוון טיילת לואי. אחר כך המשיכו בנסיעה לראש הנקרה ולאחר מכן למלון 'רמות' במושב רמות ברמת הגולן.

הם הספיקו לנסוע למצדה, לים המלח, לירושלים ולעיר דוד. כאמור את בר המצווה ציינו לשני הבנים בכותל המערבי ומשם המריאו חזרה לארה'ב.

מה הקשר של משפחות רוטנברג ואולן לישראל?

דני הוא בנו של פרופ' יעקב רוטנברג ז'ל יליד ישראל , שנולד בבי'ח 'העמק' בעפולה, גדל במושב כפר יהושע בעמק יזרעאל ואחר כך בקריית (עמל) טבעון ומשם עברה המשפחה לחיפה, בה למד ביסודי , בתיכון ובטכניון , שם סיים בהצטיינות את לימודיו. לימים היה מרצה בטכניון ונבחר שם כאחד מבין המרצים הפופולריים והאהובים ביותר בשנים בהם לימד. פרופ' יעקב רוטנברג שאת הדוקטורט שלו עשה בטכניון המשיך משם לג'וב באוניברסיטת קולומביה ובהמשך לקווינס קולג' שם כיהן כדיקן הפקולטה למדעי המחשב עד לפטירתו הפתאומית בגיל 55 שהיוותה טראומה לכל אוהביו.

את מי שהפכה לרעייתו ואם שלושת ילדיו, Ruthie Rootenberg הכיר יעקב רוטנברג ז'ל בעת שערכה ביקור בישראל ובאה כדי למסור ד'ש להוריו מקרובי משפחתם. היתה התאהבות הדדית ורותי חיכתה לו עד שיסיים את הדוקטורט ומיד לאחריו הוא נסע לארה'ב שם התאחדו ונישאו. בנו הבכור של בנם דני הוא ג'ק רוטנברג שערך ביקור ראשון בחו'ל כאשר היה פעוט שזה עתה נולד, הביקור נערך לא פחות ולא יותר מאשר ב...ישראל והוא הגיע אז בחברת הוריו ושתי הסבתות משני הצדדים, ממש כמו היום.

גם לאמה של עורכת דין שלבי רוטנברג לבית אולן יש קשר לישראל. Sandy Ulan נולדה באיטליה להורים שהגיעו לשם מפולין. מאיטליה הם עלו לישראל ולעיר רמלה בה גדלה סנדי עד גיל 9 ואז היגרה משפחת Ulan לארה'ב.


https://www.rinunim.co.il/Article.php?CatID=9&Page=1&ArticleID=46988&q=rootenberg

צילום : מדריך הטיולים מעין לשם טל. 050-6864439
Dan Rootenberg and his familyמשפחות רוטנברג ואולן בביקור בישראל. צילום: מעין לשם

משפחות רוטנברג ואולן במצפור בטיילת לואי בחיפה. אחר כך הם השקיפו מלמעלה על הגנים הבאהיים. צילום :רונית קיטאי

בואו נעשה פוזה למצלמה ואני הקטנה אתחכם במיוחד. מימין לשמאל Jack Rootenberg , Abby Rootenberg, Evan Rootenberg , ג'ק,אייבי, איבן רוטנברג חתן בר המצווה. צילום מעין לשם.

מימין לשמאל שלבי ודני רוטנברג, ג'ק רוטנברג, סנדי אולן. ממול רותי רוטנברג, העיתונאית רונית קיטאי, אבי רוטנברג, איבן רוטנברג. צילום: מעין לשם

מימין לשמאל רותי רוטנברג, דני רוטנברג, רונית קיטאי. צילום: מעין לשם

צילום: רונית קיטאי

Dan Rootenberg, Ruthie Rootenberg, Sandy Ullan, Jack Rootenberg,Evan Rootenberg ,Abby Rootenberg

Evan Rootenberg and Abby Rootenberg

Shelby Rootenberg with Evan Rootenberg and Abby Rootenberg

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רינונים :
*   מאיה בוסקילה נישאה הערב באולמי 'חצר...
*   ב'קיוטו נאי' בראשל'צ חגגה שיר סנדה...
*   נחנך 'גן לילי' במרכז מורשת יהדות בבל.כתבה:...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים