'הניתוח הצליח החולה מת' מאת עו'ד ד'ר (לרפואה) אבי רובינשטיין. עריכה: יניב מגל. הוצאת 'מטר'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: עו'ד איתי נאור צברי

הניתוח הצליח החולה מת, הוא ביטוי מזעזע. זה נדיר אך המזעזע שזה בכלל קורה.אנשים נכנסים בישראל להליך רפואי פשוט ויוצאים ממנו כשהם נמצאים בנכות קשה או אפילו מובלים הישר לחדר המתים? על פאשלות ברפואה כותב עו'ד ד'ר (לרפואה) אבי רובינשטיין שעבד כרופא נוירוכירוג מוערך ו'חצה את הקווים' כדי להילחם ברשלנות של חבריו למקצוע

פורסם ב: 03/11/2022 18:32

עו'ד אבי רובינשטיין וספרו 'הניתוח הצליח החולה מת' בהוצאת 'מטר'. המצולמת ליד ד'ר רובינשטיין היא ספיר רובינשטיין מעצבת האיור של כריכת הספר. צילום: עו'ד איתי נאור צברי
אדם נכנס לקולונוסקופיה, מקבל זריקת טשטוש... ומפסיק לנשום. טעות של רופא ברישום התרופות, שלא תוקנה על ידי הרוקחים, רופא המשפחה ובבית החולים הביאה למותה של חולה לאחר ניתוח.

במהלך לידה רופאים איחרו לזהות עובר הנמצא במצב של חוסר חמצן. הילוד נולד עם תשניק וסובל משיתוק מוחין.

במקרה נוסף היה זה רופא בעצמו שנפל קורבן לרשלנות חבריו למקצוע שלא ערכו בדיקה פשוטה כמתחייב לאחר צנתור, ולא זיהו זיהום שהכניס אותו לתרדמת.

מקרים אלה ורבים אחרים לא גרמו לרופאים להודות ברשלנותם, אבל בהחלט להיות יצירתיים בהמצאת התירוצים בהנחיית עורכי הדין שייצגו אותם בבית המשפט.


ספר זה חושף את המתרחש מאחורי הקלעים בבתי החולים ובבתי המשפט בישראל, ומציע דרכים להימלט מהסטטיסטיקה של נפגעי הממסד הרפואי, כיצד לפקוח עין ולנהוג באופן הנכון מול הגורמים הרפואיים האמונים לשמור על חייכם ועל חיי הקרובים לכם. ספר חובה לכל מי שהחיים שלו ושל יקיריו חשובים לו, ובמיוחד איכותם, כי בלעדי זה החיים אינם חיים כידוע לכם.

אחרי למעלה מ-20 שנות עבודה כרופא נוירוכירורג, כאמור חצה ד'ר אבי רובינשטיין את הקווים. הוא למד משפטים והחל לייצג נפגעי רשלנות רפואית. הוא נתקל בחומה בצורה ואטומה של מה שמכונה 'שתיקת הרופאים' והפך באחת מקולגה לאויב.

בספרו מתייג עו'ד אבי רובינשטיין שתמיד יישאר רופא בנשמתו, וכך הוא מנתח משפטית ורפואית מספר ממקרי הרשלנות הרפואית השכיחים והחמורים שנדונים פעם אחר פעם בבית המשפט. הוא מדגיש כי אין במלחמתו כעורך דין העוסק ברשלנות רפואית כדי לפגוע ברופאים וברופאות המשקיעים את נשמתם בעבודתם ועושים מלאכת קודש, אלא רצון לגרום למערכת הרפואית להפיק את הלקחים, ללמוד ולהשתפר. במאבקו הוא מבקש למנוע את אירועי הרשלנות הרפואית ככל שניתן.

ד'ר אבי רובינשטיין הוא בעל משרד עורכי דין מוביל בתחום הרשלנות הרפואית ובנזיקין. הוא חבר הנהלה באגודה לרפואה ומשפט, מפרסם מאמרים בעיתונות הרפואית, משמש כמרכז אקדמי של קורס 'רפואה למשפטנים' במסגרת ביה"ס לרפואה והפקולטה למשפטים באוניברסיטה תל אביב. רובינשטיין הוא גם יו"ר ועדת האתיקה לפי חוק זכויות החולה במרכז השיקומי רעות תל אביב, וכן לימד קורס ברשלנות רפואית בפקולטות למשפטים באוניברסיטת בר אילן ובמכללת שערי משפט.

266 עמודים 98 ש'ח. הספר מופיע בסדרת 'עיון' של הוצאת 'מטר'.
'הניתוח הצליח החולה מת' רשלנות רפואית ותוצאותיה מאת ד'ר אבי רובינשטיין, עו'ד. הוצאת 'מטר'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   כשפילון שומע לא by Dazzle Ng -When an Elephant Hears...
*   'שלך, טום ווייטס של היהודים' מאת נורית...
*   מה-ה-ה קורה כשניתאי סופר כבשים מאת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים