'נשות חיפה' מאת שי חורב. הוצאת ספרי 'דוכיפת'. כתבה וצילמה: רונית קיטאי

ספרו של ד'ר שי חורב, 'יקיר חיפה' על 'נשות חיפה', מוקדש לזכר רעייתו רנה חורב ז'ל. הספר בן 258 עמודים, מכיל לקסיקון המביא את אותן נשים חיפאיות אשר תרמו, כל אחת בתחומה ובמיוחדות שלה , ויצרו יחד תמונת פסיפס מרהיבה ומלאת השראה

פורסם ב: 18/08/2023 12:55

ד'ר שי חורב וספרו 'נשות חיפה' בהוצאת 'דוכיפת'
אומר ד'ר שי חורב : 'לא בכדי מקושרת האישה, על פי תורת הקבלה לספירה העליונה, ודווקא היא זו אשר נמצאת ליד כסא השכינה, כפי שאמר רבי עקיבא כי 'בזכות נשים צדקניות יצאו ישראל ממצרים ובזכותן עתידים להיגאל' (מדרש ילקוט שמעוני). אפילו התלמוד הבבלי הכיר בגדולת האישה ובתרומתה, כפי שנאמר במסכת נידה, 'נתן הקב'ה בינה יתרה באשה יותר מבאיש'.

חיפה התברכה בנשים שהעשירו את חיי הרוח והמעשה, האמנות והיצירה בעיר, כל אחת בתחומה ובסיפור פעילותה ותרומתה הייחודית לעיר ולמדינה.אנו טרודים בחיי היום יום ולכן פוסחים על אותן 'פנינים' שפעלו ופועלות בינינו, שהרי האישה היא הבסיס, היא האדמה, אשר ממנה צומחים החיים והיא זו המחנכת והמנווטת אותנו מימי בראשית.חשיבותו של לקסיקון זה בריכוז כל אותן נשים, ובהצגתן, כל אחת בתחומה, כל אחת בהישיגיה, אשר היקנו לה את מקומה המכובד בלקסיקון'.

ד'ר שי חורב משלב מחקר מדעי וניהול תרבות, חוקר ומרצה בתחום מדע המדינה וארץ ישראל. בוחן את ההיסטוריה של הציונות וההעפלה, כמו גם את המערכת הפוליטית בישראל ואת האידיאולוגיות הפוליטיות המרכיבות אותה. כיהן, בין היתר, כמנכ'ל תיאטרון מחול 'ענבל' בתל אביב ו'תיאטרון הצפון' בקריית חיים.


הוצאת 'דוכיפת' - 76 ש'ח.
העיתונאית רונית קיטאי עם ד'ר שי חורב וספרו' נשות חיפה' בהוצאת 'דוכיפת'. צילום: אוה דוברובוסקיה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   מה-ה-ה קורה כשניתאי סופר כבשים מאת...
*   דברים שכדאי לדעת ולעשות לפני שנכנסים...
*   'גילי והשונית הכחולה' מאת איריס ארגמן...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים