נפטרה פנינה בלייר ששמה מקושר אוטומטית עם פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה. כתבה וצילמה: רונית קיטאי

ראש העיר חיפה יונה יהב היה בין המגיבים על מותה וכך גם יגאל זאבי מנכ'ל אתו'ס וירון שמיר המנהל האמנותי של פסטיבל הסרטים חיפה

פורסם ב: 10/06/2024 09:28

פנינה בלייר שהיתה המנהלת האמנותית של פסטיבל הסרטים בחיפה במשך שנים רבות. צילום: רונית קיטאי
פנינה בלייר, נשיאת הכבוד של פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה ומי שכיהנה 33 שנים כמנהלת האמנותית של הפסטיבל הלכה לעולמה.


אתו'ס, פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה וסינמטק חיפה מרכינים ראש עם פטירתה של פנינה בלייר ומוסרים תנחומים למשפחתה.


פנינה בלייר הפכה את סינמטק חיפה למוסד קולנועי מוביל בישראל ואת פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה לאחד מפסטיבלי הקולנוע המוערכים בעולם. במהלך 33 שנות כהונתה כמנהלת האומנותית של הפסטיבל, הפליאה פנינה לעשות ולבטא את אהבתה לאומנות הקולנוע, דרך עיצוב התכנית האמנותית של הפסטיבל, תמיכה וקידום של יצירה קולנועית ישראלית ויצירת קשרים ענפים עם תעשיית הקולנוע הבינלאומית.

תחת הנהגתה הפסטיבל גיבש את זהותו כאירוע תרבותי המקדם לא רק מצוינות קולנועית אלא גם ערכים של אהבת אדם, סקרנות, סובלנות וחתירה לשלום. ערכים המשקפים גם את אופייה של העיר חיפה.

פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה כמפעל חייה של פנינה, הפך להיות אירוע הקולנוע הגדול בישראל, רבבות צופים מכל רחבי הארץ גודשים את אולמות הקולנוע בתקופת הפסטיבל ונחשפים למיטב היצירה הקולנועית בארץ ובעולם.
לכתה של פנינה היא אבדה גדולה לפסטיבל, נעשה הכל כדי לשמור, לחזק ולפתח את מורשתה ומפעל חייה.
יהי זכרה ברוך.

ראש העיר חיפה יונה יהב: 'הצטערתי מאד לשמוע על מותה של פנינה בלייר, שבמהלך כל חייה היתה אושיית תרבות מהשורה הראשונה, שיצרה בכישרונה הרב את אופיו הייחודי של פסטיבל הסרטים, אשר אותו היא ניהלה ביד רמה במשך 33 שנים. בשם כל תושבי העיר, אני מבקש לשלוח תנחומים למשפחתה של פנינה'.

יגאל זאבי מנכ'ל אתו'ס: 'פנינה היתה אדם ללא גיל. תמיד מלאת שימחת חיים, כובשת ובעלת יכולת לחלום ולהגשים חלומות. פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה שהיה מפעל חייה, גדל, התפתח והגיע למעמדו כפסטיבל המוביל בישראל ושומר על מעמדו מאז, בזכות היכולות יוצאות הדופן של פנינה, שכולנו נעשה מאמץ לשמור גם להבא'.

ירון שמיר המנהל אמנותי של פסטיבל הסרטים חיפה: 'פנינה בלייר הייתה המורה והמדריכה שלי , במהלך שנים של עבודה לצדה בפסטיבל ,חלקנו תשוקה משותפת לאומנות הקולנוע והרבה שעות של דיונים סוערים על סרטים ויצירה. אני מרכין ראש על לכתה ושולח חיבוק למשפחה'.

פנינה בלייר ז'ל היתה אלמנת מלחמה. משה בלייר ז'ל שנהרג במלחמת יום הכיפורים הוא אבי ילדיה דנה ורן. היא הותירה אחריה את דני בן זוגה אשר גידל את ילדיה ,כילדיו לכל דבר ,והנכדים קראו לו 'סבא' מאז שידעו לדבר. פנינה בלייר ז'ל פרשה מתפקידה כמנהלת האמנותית של הפסטיבל ,אך היתה אורחת הכבוד תמיד כנשיאת פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה. יהי זכרה ברוך

(דורית חרודי, אלירן טל)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מבזקים :
*   חברת רפאל העניקה לתלמידות ותלמידי...
*   פרופ' עודד בז'ה, פרופ' בני פודבילביץ'...
*   פצוע אנוש ופצוע קשה בפיגוע דקירה בקניון...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים