'מדליית בוגר הטכניון' הוענקה לד'ר שרון אלרעי-פרייס. כתבה: רונית קיטאי. צילום: רמי שלוש

נשיא הטכניון פרופ' אורי סיון : 'ד'ר אלרעי-פרייס היא מודל והשראה עבורנו. באישיותה וביכולותיה המקצועיות והניהוליות היא מגלמת את רוח הטכניון המשלבת מחקר, חדשנות, יזמות, מנהיגות ומצוינות מדעית עם שליחות חברתית'

פורסם ב: 04/06/2024 12:43

נשיא הטכניון פרופ' אורי סיון מעניק לד'ר שרון אלרעי-פרייס את המדליה. צילום: רמי שלוש דוברות הטכניון
התואר הוענק לה במסגרת מושב הקורטוריון, חבר הנאמנים של הטכניון, המתקיים השבוע בסימן סולידריות

נשיא הטכניון פרופ' אורי סיון העניק בטקס חגיגי את "מדליית בוגר הטכניון" לד"ר שרון אלרעי-פרייס, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות ובוגרת הפקולטה לרפואה ע"ש רפפורט (בהצטיינות). המדליה היוקרתית הוענקה לה "בהוקרה על פעילותה רבת ההשפעה למען בריאות הציבור בישראל; בהערכה על התפקיד החיוני שמילאה במאבק במגפת הקורונה; ובהכרת טובה על היותה דוגמה ומופת לסטודנטים ולסטודנטיות ולבוגרי הטכניון בזכות הישגיה יוצאי הדופן בתחום הרפואה".

עוד הוסיף נשיא הטכניון פרופ' אורי סיון: 'תרומתה של ד'ר אלרעי-פרייס לבריאות הציבור בישראל בלטה במיוחד בתקופת הקורונה, אז הובילה את ההתמודדות עם המגפה והשפיעה מאוד גם על ההתמודדות עם המגפה ברחבי העולם. בשם הטכניון והחברה הישראלית כולה אני מבקש להודות לך ד'ר אלרעי-פרייס על פועלך העצום למען בריאות הציבור'.

ד"ר אלרעי-פרייס, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, היא הגורם המקצועי הבכיר המוביל את מדיניות המשרד במגוון נושאים ובהם התפרצות מחלות זיהומיות, קידום בריאות ורישוי עסקים. בתקופת הקורונה היא הובילה את המאבק במגפה בישראל תוך התבססות על גוף הידע המדעי ועל מיטב המומחים בתחום, הובילה את מבצע החיסונים שהחל בגל השלישי והייתה מעורבת במחקרים ובדיונים שהבהירו את הצורך במנת דחף (בוסטר) בעקבות דעיכתה של היעילות החיסונית.

ד'ר שרון אלרעי-פרייס היא מומחית ברפואה פנימית, בבריאות הציבור וברפואה מונעת. את הסטאז' עשתה בקריה הרפואית רמב'ם ואת התמחויותיה במרכז הרפואי 'כרמל' ובמרכז הרפואי Dartmouth-Hitchcock. ד'ר אלרעי-פרייס היתה בעבר האפידמיולוגית הראשית של מדינת ניו המפשייר ושימשה כסגנית מנהל המרכז הרפואי 'כרמל'. יש לה תואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב.

מדליית בוגר הטכניון ניתנת לבוגרים ולבוגרות שהגיעו להישגים יוצאי דופן בתחומי המדע, הרפואה, ההנדסה, הטכנולוגיה והארכיטקטורה; אשר תרמו תרומה משמעותית לקידום הכלכלה, התעשייה והחינוך, וגילו מנהיגות מרשימה ומחויבות יוצאת דופן הבאות לידי ביטוי בפעילות ציבורית למען הטכניון. עם מקבלי מדלית הבוגר בעבר נמנים דדי פרלמוטר (2018), אבי נתן (2019), גוידו פרדו רוקאס (2019), אהרון אהרון (2023) וג'וני סרוג'י (2023).

(דורון שחם)
ד'ר שרון אלרעי-פרייס עם נשיא הטכניון פרופ' אורי סיון. צילום: רמי שלוש דוברות הטכניון

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   שר הפנים משה ארבל בכנס חיפה למשפט...
*   104 שנים של התנדבות ותרומה לקהילה חוגג...
*   ראש לשכת עורכי הדין עו'ד עמית בכר בכנס...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים