לקראת חג שבועות 2024 הקימה 'תנובה' קו קרטוני חלב שביעי. כתבה: רונית קיטאי

בחמש השנים האחרונות השקיעה 'תנובה' בקווי ייצור של חלב מפוקח במחלבת רחובות, סך של 135 מיליון שקל. ענת גרוס משנה למנכ'ל ומנהלת חטיבת העסקים והצמיחה על שמירה על בטחון המזון של ישראל ועוד. מיכל בצר מנהלת השיווק של 'תנובה' על המגמות בענף

פורסם ב: 28/05/2024 17:47

קו קרטוני החלב המפוקח השביעי במחלבת רחובות מוקם בימים אלה בהשקעה של 42 מיליון שקל ויושק בחציון השני של 2024.

ענת גרוס, משנה למנכ'ל ומנהלת חטיבת העסקים והצמיחה: 'תנובה שאחראית בין היתר לייצור 70% מהמוצרים המפוקחים בישראל, מהווה גורם משמעותי בשמירה על ביטחון המזון של ישראל'.


מגמות בולטות בשוק החלב בשנה האחרונה: גידול בביקוש למוצרים מועשרים בחלבון ולמוצרים קולינריים ולגבינות שמנת. הביקוש לחלב בקרטון ממשיך לגדול. לרגל החג, יוצעו בנקודות מכירה נבחרות הטבות ומבצעים על מגוון רחב של מוצרי 'תנובה' לרבות גבינות מיוחדות, גבינות מלוחות, פתיתי גבינה, גבינות שמנת ועוד

לקראת חג השבועות מודיעה 'תנובה' כי תחנוך קו קרטוני חלב מפוקח נוסף בחציון השני של 2024 בהשקעה של כ-42 מיליון שקל. זהו קו הקרטונים השביעי שמוקם בימים אלה במחלבת רחובות, המחלבה הגדולה בישראל. 'תנובה' היא יצרנית החלב המפוקח הגדולה בישראל, כאשר בחמש השנים האחרונות הוגדלו קווי ייצור החלב המפוקח במחלבת רחובות מארבעה קווי יצור לשבעה, בהשקעה של כ-135 מיליון שקל. סך ההשקעה בכלל קווי הייצור של תנובה מאז 2015 עומד על כ-2 מיליארד שקל.

מוסיפה ענת גרוס שון משנה למנכ'ל קבוצת 'תנובה' ומנהלת חטיבת העסקים והצמיחה: 'תנובה אחראית לייצור ואספקה של קרוב ל-70% ממוצרי החלב המפוקחים במדינת ישראל, ומהווה גורם משמעותי בשמירה על בטחון המזון ובהבטחת תזונה מזינה ובריאה לציבור.

בשנים האחרונות, ביטחון המזון של ישראל עומד בפני אתגרים משמעותיים, הן בעקבות אירועים גיאופוליטיים, הן בשל אתגרים גלובליים כמו שינויי אקלים, והן בשל המצב הביטחוני בישראל. אנו מודעים לאחריות המוטלת עלינו, ופועלים כל העת לחיזוק יכולות הייצור והאספקה שלנו, תוך השקעה מתמדת בפיתוח ובתשתיות. לצד המשך השקעות בקווי יצור מפוקחים אנו ממשיכים לפתח את עולמות הפודטק והחדשנות של הקבוצה, תוך מיקוד בחדשנות מוצרית והתאמת המוצרים לטעמו של הצרכן הישראלי'.


בשבועות 2024 חל גידול בביקוש למוצרים מועשרים בחלבון ולתחליפי החלב, זאצ לצד צמיחה בעולמות הקולינריה ובגבינות שמנת.

מיכל בצר מנהלת השיווק של 'תנובה' סוקרת את המגמות בענף בשנה החולפת. עפ'י נתוני סטורנקסט (ינואר-אפריל 2024 לעומת ינואר-אפריל 2023),ו ניתן לזהות המשך גידול במנועי הצמיחה של השוק, תחליפי החלב והמוצרים העשירים בחלבון. בצר מציינת כי לאחרונה השיקה החברה את '+TNUVA', שוטים בגודל 100 מ'ל המכילים רכיבים פונקציונליים ומבוססי מיצי פירות וירקות. השקה זו מתכתבת עם מגמת הבריאות, מגמה ארוכת שנים נוספת בשוק המזון.

1. הביקוש לחלבון ממשיך לצבור תאוצה: 'אנו עדים לגידול בביקוש למוצרים מבוססי חלבון כאשר מתחילת ינואר ועד אפריל 2024 גדלה קטגורית החלבון כמותית ב- 16%. הביקוש למוצרי החלבון מגיע מקהל הספורטאים וכמכל מי שעוסקים בפעילות גופנית. אנו רואים במחקרים, כי שני שליש מהצרכנים בישראל עוסקים בפעילות גופנית דרך קבע ומשלבים בתזונה שלהם פתרונות חלבון" אמרה בצר. בשנה האחרונה, השיקה תנובה מגוון מוצרים חדשניים דוגמת בייגלה GO, יוגורט GO עם 20 גרם חלבון במרקם אוורירי, משקה יוגורט עם 42 גרם חלבון ולאחרונה גם מעדן קפוא GO במקפיא הגלידות.

2. קטגורית תחליפי החלב ממשיכה להתרחב: מיכל בצר ציינה עוד כי 'קטגורית תחליפי החלב כולה רשמה עלייה כמותית של 7% מינואר ועד אפריל השנה, ונראה שתמשיך לצמוח גם בשנים הבאות. 'תנובה' ממשיכה להרחיב את היצע המוצרים של 'אלטרנטיב', וגם השנה השיקה ותשיק מגוון משקאות ומעדנים בטעמים חדשים'.

3. קטגורית גבינות השמנת פורחת: לדבריה של מיכל בצר : 'קטגורית גבינות השמנת צמחה כמותית מתחילת 2024 בקצב של 8.8% מול תקופה מקבילה אשתקד, כאשר סגמנט גבינות השמנת עתירות השומן ומותג 'נפוליאון' של תנובה מובילים את הצמיחה. הגידול בצריכת מוצרים עתירי שומן מתכתב עם מגוון דיאטות פופולריות, לצד מגמת הפינוק אשר ממשיכה לצמוח. גבינות השמנת מתכתבות גם עם עולם הקולינריה אשר צומח מאז תקופת הקורונה וביצע קפיצה נוספת בחצי השנה האחרונה בה הצרכנים הישראלים שהו יותר בבית ולכן גם החלו יותר לבשל ולאפות'..

מה הם החידושים לחג השבועות?


מיכל בצר, מנהלת השיווק של 'תנובה' התייחסה לחג השבועות: 'אנו מרחיבים את קולקציית הגבינות המיוחדות והמלוחות של 'תנובה' לקראת החג, ומציעים לציבור להתנסות בטעמים חדשים ובפורמטים חדשים של מוצרים מוכרים, לרבות בתחום התחליפים. לרגל החג, יוצעו בנקודות מכירה נבחרות הטבות ומבצעים על מגוון רחב של מוצרי 'תנובה', לרבות גבינות מיוחדות, גבינות מלוחות, פתיתי גבינה, גבינות שמנת ועוד'.


מהם המוצרים החדשים מסדרת Collection?
תמצאו בהם משולשים בטעם צ'דר/ גאודה כמהין- גבינה מותכת בטעם צ'דר עם 25% שומן הכוללת 16 יחידות.
פרומעז בטעם שום שמיר / כמהין– גבינה מותכת מחלב עיזים עם 25% שומן.

מוצרים חדשים מסדרת פיראוס:'חלומי' קפריסאי בציפוי פלפל צ'לי ממחלבת Dodoni . החלומי של דודוני מורכב משילוב של חלב בקר עיזים וכבשים, בציפוי פלפל צי'לי. הגבינה מצטיינת במליחות ים תיכונית, ומרקם שובה המשוטט על המנעד בין רוך לקושי. הגבינה מיוצרת במחלבה המובילה ביוון הממוקמת בקפריסין.

כדורי לאבנה בשמן זית - מוצר טעים שניתן להשתמש בו במגוון רחב של מנות, ביניהם סלטים, תוספת ליוגורט פירות, כריכים ועוד.

מוצרים חדשים מסדרת השף הלבן: שמנת לבישול 23% - שמנת עשירה בטעמים, סמיכה ועוטפת באופן מושלם את הפסטה.

מוצרים חדשים מסדרת סנפרוסט: קוביות בטטה קלופות וחתוכות: קוביות בטטה קלופות וחתוכות לקוביות מהווה פתרון נוסף של 'סנפרוסט' לקיצור זמני העבודה במטבח. מתאים להכנת פשטידות, תבשילים ומרקים.

גם השנה יחזרו למדפים מוצרים במהדורה מוגבלת במיוחד לחג השבועות: גבינת נפוליאון זעתר, פרוסות צהובה 'אלטרנטיב' בתיבול עגבניות שום ובזיליקום מבית Alternative, פרוסות בולגרית מעודנת מבית 'פיראוס', פתיתי מוצרלה 500 גרם, פתיתי עמק 600 גרם, גבינה מגורדת, לקט בצלים מבית סנפרוסט : בצל סגול ובצל לבן מוקפאים פרוסים לטבעות, לקט ירקות לפשטידה מבית 'סנפרוסט', בצק פילו של 'מעדנות' ומיני בורק גבינה של 'מעדנות'.

בתיאבון וחג שמח!
יופלה משקה יוגורט עם בננה ותות מבית 'תנובה'. צילום: יח'צ

בצל סגול ובצל לבן של 'סנפרוסט'. צילום: יח'צ

אלטרנטיב ללא חלב מועשר בסידן מבית 'תנובה'. צילום: יח'צ

מוצרי 'תנובה. צילום: יח'צ

אוליביה. צילום: יח'צ

ממרח של המותג 'אוליביה' . צילום: יח'צ

אייס קופי קפוצ'ינו חזק ומעורר מאוד וגם טעים להפליא מבית 'תנובה'. צילו:ם יח'צ

גבינת חלומי פיראוס. צילום: יח'צ

בצק פילו של 'מעדנות'. צילום: יח'צ

לקט לפשטידה 'סנפרוסט'. צילום: יח'צ

מיני בורקס במילוי גבינה 'תנובה'. צילום: יח'צ

משולשים בטעם גאודה מבית 'תנובה'. צילום: יח'צ

נפוליאון. גבינת שמנת עם זעתר מבית 'תנובה'. צילום: יח'צ

משולשים בטעם צ'דר מבית 'תנובה' . צילום: יח'צ

'עמק' פתיתים של 'תנובה'. צילום: יח'צ

משקה יוגורט עם אפרסק ובננה. צילום: יח'צ

פיראוס כדורי לאבנה בשמן מבית 'תנובה'. צילום: יח'צ

קוביות בטטה מוקפאות 'סנפרוסט'. צילום: יח'צ

פתיתי גבע 'השף הלבן'. צילום: יח'צ

פתיתי גלבוע של תנובה. צילום: יח'צ

פתיתי מוצרלה של 'השף הלבן' מבית 'תנובה'. צילום: יח'צ

מיני בורקס במילוי גבינה 'תנובה'. צילום: יח'צ

מוצרי 'תנובה. צילום: יח'צ

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור צרכנות :
*   חברת 'סנו' השיקה את מרכך הכביסה 'סנו...
*   חברת 'עוף הגליל' נכנסת לראשונה לתחום...
*   חדש על המדף מבית 'סבון מיכל' :מסכת פילינג...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים