נחנך מכון ה- PET CT החדש בבי'ח 'כרמל'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון וירון חזן

מדובר במכשיר הדגל של חברת סימנס - PET CT VISION 600 המתקדם מסוגו בעולם שנחנך השבוע בבי'ח 'כרמל'. מי היה בין המשתתפים בהשקתו? מהם יתרונותיו של המכשיר?

פורסם ב: 16/05/2024 04:20

משתתפי טכס חנוכת המכשיר PET CT. צילום: אלי דדון וירון חזן דוברות בי'ח 'כרמל'
בהשתתפות סמנכ'לית חטיבת בתי חולים ב'כללית' ד'ר אורלי וינשטיין, מנהלות וצוות מכון הדימות, הנהלת בי'ח 'כרמל', מנהלי מחלקות ומנהלי סיעוד, צוותים ואורחים רבים נחנך השבוע בשעה טובה מכון ומכשיר ה -PET CT החדש.

סך עלות בינוי והקמת מכון ה- PET החדש מוערכת בקרוב ל- 17 מיליון ש'ח. במכון החדש נחנכו גם משרד קבלה וחדר המתנה נעים, עמדות קבלה והכנת מטופלים, חדרי בקרה ופיענוח מתקדמים ועוד. מכשיר ה- PET החדש מצטרף לשירותי מכון האיזוטופים המתקדם של בית החולים, והוא יהווה את ספינת הדגל ביכולות האבחון המתקדמות.

בטכס חנוכת המכון בירכה והודתה הסמנכ'לית ד'ר וינשטיין לכל אלו שפעלו להצלחת הפרויקט המורכב: 'חנוכת ה-PET CT ב'כרמל' היא אירוע העצמה אסטרטגי בבית החולים שהוא מרכז מצוינות מהטובים בישראל. למרות המעבר המתוכנן של 'כרמל' לבית החולים החדש בקריית אתא אנחנו בהנהלה הראשית לא נפסיק ונמשיך לפתח ולקדם את 'כרמל' בכל הכוח קדימה'.

ד'ר נטליה גולדברג מנהלת מכון הדימות והרנטגן ב'כרמל': 'בדיקת ה- PET CT מיועדת בעיקרה לחולים אונקולוגיים לחיפוש ומעקב לאחר גרורות וגידולים סרטניים. מכשירי ה-PET מתמחים באבחון גידולים וגרורות בכבד, בלבלב, בבלוטת הערמונית בסרטן השד ועוד. קליטת מכשיר ה- PET החדיש מצטרפת ומגבירה את יכולות האבחון והניתוח של בי'ח 'כרמל' המתמחה בתחום הניתוחים האונקולוגיים בישראל.


ד"ר מאיה מור מנהלת מכון האיזוטופים ,ושרה רנצר אחראית תחום האיזוטופים אומרות: 'ייחודו של מכשיר PET החדש הוא ביכולות הטכנולוגיות המתקדמות שלו לבצע בדיקות באיכות גבוה במיוחד עם הזרקה מועטה יותר של חומר רדיו אקטיבי. המשמעות היא הקטנה משמעותית של כמות הקרינה הן למטופל והן לצוות'.


מנהל בית חולים 'כרמל' ד'ר אבי גולדברג ציין כי חנוכת ה- PET הוא אירוע מרגש ומשמח במיוחד: 'המרוויחים הגדולים הם המטופלים שלנו שיזכו לשירות איכותי ומצוין. אנחנו חייבים המון תודה לכל השותפים הרבים שלנו בהנהלה הראשית שתמכו וסייעו לנו לאורך כל הדרך ותודה מיוחדת וענקית לכל צוותי 'כרמל' מכל המחלקות והאגפים ובמיוחד לצוותי מכון הדימות והרנטגן וצוותי מכון האיזוטופים ששילבו ידיים בהצלחה רבה, והביאו את כולנו לרגע היפה הזה'.

דורי בז'רנו המנהל האדמיניסטרטיבי של בי'ח 'כרמל' שהיה שאחראי על כל תחום ההצטיידות בבית החולים, הודה לכל השותפים להקמת הפרויקט המורכב: 'בישיבת תוכניות עבודה של מכון הדימות יצאתי נפעם מהיכולות הטכנולוגיות הקיימות כיום בבית החולים. אני שמח לברך היום על המוגמר בעוד פרויקט טכנולוגי מתקדם שמכוון כולו לטובת המטופלים שלנו.

כניסת מכשיר PET CT מתקדם למכון ה- MRI החדש שנפתח לאחרונה ובניית חדר הצנתורים השלישי הם חלק מהתעצמות הטכנולוגית של 'כרמל' שלא עוצרת לרגע ובית החולים ימשיך לבלוט במצוינות הטכנולוגית שלו תוך העמדת הטכנולוגיות החדשות והמתקדמות ביותר בעולם הרפואה לטובת כלל תושבי חיפה והצפון'.

מכון ה PET החדש יעניק שירות אמבולטורי לתושבי חיפה והצפון ויכלול בהמשך גם שירותי בדיקה ואבחון בשעות הערב.


בתמונות :
הפט החדש עם ד"ר מאיה מור, הטכנאית שרה רנצר, וד"ר נטליה גולדברג
גוזרים את הסרט ד"ר אורלי וינשטיין שרה רנצר ד"ר מאיה מור ד"ר אבי גולדברג
חדר הבקרה של הפט סיטי
משתתפי הטכס מהנהלות בית החולים המחוז והנהלת הכללית
דורי בז'רנו עם מהנדס ביה"ח אסי שפע וצוות מחלקת ההנדסה
צילום:אלי דדון וירון חזן, דוברות בי'ח 'כרמל'
גזירת הסרט PET CT.צילום: אלי דדון וירון חזן דוברות בי'ח 'כרמל'

דורי בז'רנו מהנדס בי'ח 'כרמל' וצוות ההנדסה. צילום: אלי דדון וירון חזן דוברות בי'ח 'כרמל'

PET CT עם מאיה, שרה ונטליה. צילום: אלי דדון וירון חזן דוברות בי'ח 'כרמל'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   רק עשרות מקרים בעולם: ברמב'ם ניתחו...
*   מינוי חדש בכללית מחוז חיפה וגליל מערבי:...
*   כלבות טיפוליות ברמב'ם,הפכו את תהליך...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים