'מאז אירועי השבעה באוקטובר אני לא מפסיקה לבכות' סיפרה ניצולת השואה, יהודית אורן. כתבה: רונית קיטאי. צילום: ראובן כהן

ניצולת השואה יהודית אורן התארחה הבוקר (שני) במפגש 'זיכרון בסלון', שנערך בבניין היכל העירייה, במעמד ראש העיר חיפה יונה יהב, ובנוכחות סגנו ומ'מ אביהו האן ועוד. הנחה איש התקשורת נתיב רובינזון יליד חיפה, בנה של ניצולת השואה רלי רובינזון

פורסם ב: 06/05/2024 13:03

ראש העיר חיפה יונה יהב וניצולת השואה יהודית אורן. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
במפגש שהנחה נתיב רובינזון, תיארה יהודית אורן תושבת רמת הדרבחיפה את סיפור חייה המרתק, החל מילדותה ברומניה, לצד משפחתה, המעבר לחיים בגטו יחד עם אמה ואחותה הקטנה ולבסוף על עלייתה ארצה ומגוריה בנהלל, שם הספיקה ללחוץ את ידיהם של דוד בן-גוריון ושל משה דיין, בטרם עברה לגור בחיפה.

במהלך השיחה סיפרה יהודית, כי המראות, המלווים אותה בזיכרונותיה מתקופת השואה, הציפו אותה במיוחד בשבת השחורה. 'מאז אירועי השבעה באוקטובר אני לא מפסיקה לבכות. היום, התפללתי שלא אבכה'. את סיפורה סיימה יהודית בפנייה אישית נרגשת למשתתפי הטקס: 'תישארו כאן. אין לנו ארץ אחרת!'

למפגש המרתק עם יהודית קדם טקס 'לכל איש יש שם', בו הוזמנו המשתתפים לקרוא את שמות יקיריהם אשר נספו בשואה. את הטקס ליוותה בשירי זיכרון גילי אזולאי מלהקת 'מפגשים ברכס' ועל הבמה הוצב כיסא ריק, כסמל לחסרונם של החטופים.

אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה, שנפתחו אתמול בטקס העירוני המרכזי שנערך באודיטוריום, יימשכו היום בעצרות זיכרון ובהרצאות, שיתקיימו במרכזים הקהילתיים ברחבי העיר ויעסקו בעדויות ניצולים.

(גיל מלר)
ראש העיר חיפה יונה יהב, סגנו ומ'מ אביהו האן ועוד. צילום : ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

נתיב רובינזון מראיין את ניצולת השואה יהודית אורן. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

הכסא הריק. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   איזה תוכניות מכינים למפונים השוהים...
*   הוועדה המקומית חיפה אישרה פה אחד תוכנית...
*   עדכון לשריפה בנמל מספנות ישראל בחיפה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים