נינה גורדצקי שחקנית הבדמינטון - לפריזת.כתבה: רונית קיטאי. צילומי ארכיון : לילך וייס רוזנברג

נינה גורדצקי שחקנית הבדמינטון , חברת 'בית הלוחם' חיפה, התבשרה כי בשל דירוגה במקום התשיעי בעולם היא מקבלת את הכרטיס לפריז.נינה, המתאמנת עם ליאון פוגץ' היא הספורטאית ה-20 במשלחת הפראלימפית לפריז

פורסם ב: 21/04/2024 10:39

נינה גורדצקי במשחקים האירופיים . צילום ארכיון: לילך וייס רוזנברג
נינה גורדצקי המתאמנת עם ליאון פוגץ, מרותקת לכיסא גלגלים לאחר שנפצעה בתאונת דרכים כשהייתה בת 17. היא נשואה לדור קסל, שהיה בראשית הדרך מאמן הבדמינטון שלה, והם הורים לשני בנים.

מייד כשפרצה מלחמת חרבות ברזל גוייס דור והיה במילואים במשך 4 חודשים, מה שהקשה מאוד על שגרת האימונים של נינה. למרות זאת, הגיעה לשלב רבע הגמר באליפות העולם שהתקיימה בתאילנד בחודש פברואר. את המשחקים האירופאיים שהתקיימו בהולנד באוגוסט 2023 סיימה נינה עם מדלית ארד ביחידים ומדלית כסף בזוגות. זו תהייה הפעם השנייה של נינה במשחקים הפראלימפיים, אחרי שהשתתפה טוקיו 2020, אז, לראשונה, הצטרף ענף הבדמינטון למשחקים.

נינה: 'אני עדיין מתקשה להאמין שהצלחתי להשיג כרטיס למשחקים. עברה עלינו חצי שנה לא פשוטה, ארבעה חודשים שדור היה במילואים ואני לבד עם שני ילדים. בארבעה חודשים לא טסתי לתחרויות. שחקניות שהיו מדורגות אחרי עקפו אותי בדירוג. בפברואר טסתי לאליפות עולם בלי הרבה ציפיות, בהבנה מלאה שלא התכוננתי לתחרות כמו שהייתי צריכה ורוצה. באליפות עולם עליתי לרבע גמר וזה הספיק כדי לעקוף ספורטאיות שהיו לפניי. כל הספורטאיות שהגיעו לאולימפיאדה נכנסו דרך זוגות. רק אני ועוד שתי ספורטאיות נכנסנו כיחידות'.

מלבד נינה גורדצקי מונה המשלחת לפריז 19 ספורטאים והצפי הוא שעד סוף יוני, מועד סגירת המשלחת, יהיו כ-30 ספורטאים. הקלעית יוליה צ'רנוי, השחיינים עמי דדאון, איאד שלבי ועוד שלושה שזהותם תקבע בתום אליפות אירופה שמתקיימת החודש, רוכב אופני היד עמית חסדאי, החותרים שמוליק דניאל ומורן סמואל, לוחמי הטאקוונדו אסף יסעור ועדנאן מילאד, 5 שחקניות הכדורשער גל חמרני, ליהיא בן דוד, רוני אוחיון, אלהם מחאמיד, אורי מזרחי ונועה מלכה, שחקן הבוצ'יה נדב לוי וחותרת הקיאק טליה אילת.
נינה גורודצקי -במשחקים האירופיים בהולנד 2023 . צילום ארכיון:לילך וייס רוזנברג

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור קצר ולעניין :
*   2 יונים צהובות הוצבו הבוקר ברחבת 'ככר...
*   חברת Hertz מחויבת למאבק באלימות כלפי...
*   קבוצת סלדן בבעלות איש העסקים, אודי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים