הבוקר נערכה הפרמיירה של הדרמה החדשה 'רוח צפונית' של HOT בסינמטק תל אביב. כתבה: רונית קיטאי. צילום: רפי דלויה

נכחו כוכבי הסדרה שתעלה ב-HOT3 : לוסי איוב, אלישע בנאי עם בת זוגו מאיה בר, מיכאל אלוני ובת זוגו ליטל פרידמן, יניב ביטון, יעל אילן, מור דימרי, עדן סבן, לונא מנסור והיוצרים עמית כהן, אסף ברנשטיין ודניאל שנער

פורסם ב: 16/04/2024 13:27

'רוח צפונית' (שאגב זהו שם של אחד המדורים באתר הסלבריטאים הארצי 'רינונים' שאתם קוראים ברגעים אלה.ר.ק.) תעלה ב-HOT3 ב18.04, ובבכורה ב-HOT VOT היום 16.4.24.

הסדרה עוקבת אחר חבורה של צעירים בשירות הצבאי שלהם, שמתנהל כולו בתוך עולם טכנולוגי משוכלל, כשבראש 'בעלת האוב', מערכת בינה מלאכותית שספק אם היא שולטת בהם או הם שולטים בה. בסדרה אנסמבל נרחב של דמויות ובראשן: קצין מודיעין (אלישע בנאי) שמנסה לעצור אסון בטחוני המאיים לגלוש למלחמה כוללת; אחיו, הייטקיסט מסתורי (מיכאל אלוני), שחוזר לישראל אחרי שנים של היעדרו, וקצינה מבריקה (לוסי איוב) שמובילה את מכונת המודיעין האימתנית, אך צריכה להתמודד עם טעות קטלנית שעשתה.

השלושה מנהלים מערכת יחסים מורכבת, יצרית ורעילה. ההסלמה הצבאית מעצבת ומגדירה מחדש את היחסים בין הדמויות, ומחברת בין האישי לבין הבטחוני. "רוח צפונית" חושפת את הנעשה מאחורי הקלעים של יחידת המודיעין 8200. ההצלחות שלהם מונעות אסון. הכישלונות- עלולים להסתיים במלחמה. לראשונה תוצג גם מערכת הבינה המלאכותית של צה"ל, שנמצאת בראש הפירמידה הטכנולוגית וחולשת על הכל, החל מאיסוף כמויות אדירות של מודיעין אינטימי, וכלה בהתנקשויות ובתקיפות רחבות היקף. אך ההסתמכות העיוורת על טכנולוגיה, שלעתים נראית עתידנית, מביאה לקונפליקטים, דילמות ואף עולה בחיי אדם.
'רוח צפונית'. צילום: רפי דלויה

'רוח צפונית'. צילום: רפי דלויה

'רוח צפונית'. צילום: רפי דלויה

'רוח צפונית'. צילום: רפי דלויה

'רוח צפונית'. צילום: רפי דלויה

'רוח צפונית'. צילום: רפי דלויה

'רוח צפונית'. צילום: רפי דלויה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רינונים :
*   עדן פינס 'בורגנית'? היא הזמינה מטבח...
*   מה לירן שטראובר, אורי סלימן ויקיר...
*   בבית החולים השיקומי 'רעות' תל אביב...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים