רב מכר של ה'ניו יורק טיימס' הוא הספר 'הציבו גבולות' . 'חיים נכון' מבית הוצאת ספרי 'מטר'. כתבה: רונית קיטאי

לכל אלה שלא יודעים להציב גבולות לאנשים שאין להם גבול. תלמדו לסרב כשלא מתאים לכם ואל תתנו לאף אחד 'להתעלק' עליכם. -Set Boundaries, Find Peace ללמוד לומר לא ולהשיג שליטה בחייכם מאת Nedra Glover Tawwabנדרה גלובר טוואב. תרגום: שאול לוין, עורכת התרגום: יובל גלעד

פורסם ב: 16/04/2024 12:16

מי לא תזדהה עם הכתוב? יש 'חברות' שפשוט כדאי לחסום כדי שהן לא תוכלנה ליצור איתכן יותר קשר. למי לא נמאס מ'חברות' שמנצלנות אתכן רגשית ולאחר שאתן מאזינות לכל הנדנודים שלהן אתן מרגישות 'מרוקנות' נפשית ופיזית?

הן רק רוצות לדבר ולדבר, אך תנסי להשחיל משפט אחד ואז הן 'מגלות' פתאום כי משהו נשרף להן על הגז או שיש להן צלצול בדלת . אני שומעת זאת מנשים רבות. אני כבר הייתי ב'סרט' הזה . אני העפתי מחיי זה מכבר את האנשים שאין לי רצון שיהיו חלק מחיי החברה שלי ומחיי בכלל.

אז מה שואלת אתכן מחברת הספר, נדרה גלובר טוואב?

האם אתם מזדהים עם לפחות אחת מחציית הגבולות הללו?

מדוע אני מרגישה סחוטה רגשית אחרי כל פגישה עם החברה הכי טובה שלי?

מדוע אני לא מסוגל להגיד 'לא' לבוס שלי?

כיצד אומר לקולגה לעבודה שהתגובות שלו על הלבוש שלי לא נעימות לי?

איך להתמודד עם אנשים שמתייחסים אלי אחרת בגלל הדעות הפוליטיות שלי?

האם אני נמצאת במערכת יחסים זוגית רעילה, והאם אפשר וכדאי לתקן אותה?

כיצד אתמודד עם אחי שתמיד לווה ממני כסף ואף פעם לא מחזיר?

כולנו יודעים שכדאי שיהיו לנו 'גבולות בריאים' כדי להשיג איזון בין החיים לעבודה, להתמודד עם אנשים רעילים וליהנות ממערכות יחסים מתגמלות עם שותפים לחיים, חברים ובני משפחה. אבל מה באמת פירושם של 'גבולות בריאים'?"מתי נדע אם מישהו חוצה את הגבול הריגשי או הפיזי שלנו, את גבולות יחסי העבודה או הגבול המיני, החומרי והאינטלקטואלי? איך ומתי נזהה אנשים ששואבים את מיטב זמנינו ואת האנרגיה שלנו וכיצד נוכל לומר להם בביטחון 'לא' מבלי לפגוע בהם?


נדרה גלובר טוואב, מטפלת מוסמכת, מומחית מבוקשת למערכות יחסים ואחת התרפיסטיות המשפיעות ביותר באינסטגרם, פרסמה את הציבו גבולות,שהוא ספרה הראשון ולמרבה מזלה ומזלנו, הוא הפך לרב מכר מיד עם צאתו לאור.

בספרה תמצאו דרכים פשוטות ורבות עוצמה לכונן גבולות בריאים בכל תחומי החיים. הטכניקות, המעוגנות במחקר העדכני ביותר ובפרקטיקות הטובות ביותר בתחום הטיפול הקוגניטיבי ההתנהגותי (CBT), עוזרות לנו לזהות ולבטא את צרכינו באופן ברור, בלי להתנצל וחושפות את הבעיות הניצבות בשורשן של תופעות רבות: תלות, מאבקי כוח, חרדה, דיכאון ושחיקה. קריאה בהציבו גבולות הוא צעד ראשון וחשוב בדרך להשיב את לכם את חייכם.

עורך התרגום: יובל גלעד

מפתח : רותי חזנוביץ'

Set Boundaries, Find peace by Nedra Glover Tawwab

294 עמודים - 108 ש'ח. 'מטר הוצאה לאור'.
הציבו גבולות . רב מכר של ה'ניו יורק טיימס' מאת Nedra Glover Tawwab נדרה גלובר טוואב. 'מטר הוצאה לאור'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'מנהיג נשכח' על חייו ופועלו של אלוף...
*   'הלונה פארק של החיים' The Ride of a Life time...
*   החלטות משנות חיים (ומוות) מאת יוסי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים