אסתר משה ושלומי טובי ניצלו במסיבת הטבע 'נובה' ועכשיו חגגו את הולדת בנם ברמב'ם וטקס ברית מילה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

אסתר משה ושלומי טובי בן זוגה לא ישכחו בחיים את אירוע ה-7 באוקטובר. עכשיו יש להם סיבה ענקית לחיוכים של אושר. בהמשך סרטון מתוך ברית המילה

פורסם ב: 14/04/2024 17:16

מאושרים עם הולדת בנם ברמב'ם. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם
אירועי ה-7 באוקטובר תפסו את טובי ואסתר בדרום במסיבת 'נובה', לה חיכו זמן רב. האירוע היה בעיצומו כאשר הטילים וקולות הירי התחילו לסגור עליהם. משחזרת אסתר משה: 'זו היתה מסיבה שהפכה לאירוע מכונן. זה קרה רק לפני חצי שנה, אבל מרגיש כמו בחיים אחרים, "לא הבנו מה קורה. חשבנו התקפה, צבע אדום. לא תארנו לעצמנו כזה טבח", היא מספרת ומתקשה לעצור את הדמעות', בעוד בן זוגה מפרגן לה ואומר לה: 'היית כזאת גיבורה. הובלת אותנו משם בריצה מטורפת'.

אסתר משה, שהיתה בזמן הזוועות בחודשי הריון ראשונים, גייסה את כל האינסטינקטים שהעמיד לרשותה הטבע, והובילה את טובי, בן זוגה, ואת חבריה אל מסלול הבריחה מהמקום: 'כל מה שעניין אותי היה לשמור על האוצר שיש לי בבטן, על בן הזוג שלי ועל החברות שלי. לא יכולנו להסתכל אחורה. מאחורה היה רק מוות וזוועות. היינו חייבים להמשיך קדימה כל הזמן".


היו רגעים ששלומי אמר לי: 'מאמי, את בהריון. בואי, נעצור, ננוח קצת'. לא הסכמתי לעצור לרגע. אמרתי שאם אני עוצרת אני לא יודעת אם אני ממשיכה'.

שלומי טובי, שנזכר בדאגה באותן השעות הקריטיות מספר: 'לא ידענו לאן אנחנו הולכים וממה אנחנו בורחים. ראינו אנשים נפגעים ונופלים, ממש על ידינו. קולות ירי מכל מקום ואנחנו אחריה, ממשיכים. כך, 20 ק'מ, עד שהגענו לפטיש, שם קלטה אותנו משפחה מדהימה שטיפלה בנו, בדקו שהיא בסדר, שם יכלנו להירגע, שם התחילו ליפול האסימונים'.

האם הטריה אשר במשך חצי השנה שעברה מאז, ניסתה עם בן זוגה לחזור לשגרה אך התקשו בכך. מספרת האם הטריה: 'זה לא פשוט להתנהל כאילו הכל בסדר אחרי שעוברים משהו כזה". התחושות מלוות בכל רגע במהלך היום, אבל כל אחד והמנגנון ששומר עליו. אנחנו משתדלים לראות את הכוס המלאה ולומר תודה על זה שאנחנו פה. אם שרדנו, אז יש לנו תפקיד"."זה חלק ממי שאנחנו, זה חלק גם מקהילת הטראנס וקבוצת שורדי הנובה. כולנו אחים. כולנו נולדנו מחדש באותו היום. הלידה של הילד שלנו - זה מרגיש הרבה יותר גדול ממה שזה, הפירוש של הנובה זה לידה מחדש. זה הנובה. יש חיים אחרי האסון הנורא הזה שהיה שם להרבה מאוד צדיקים, חלק גדול מהם חברים שלי. יש חיים אחרי, יש תקווה ויש אהבה', הם מסכמים ומסכימים.אסתר משה ושלומי טובי מספרים על הלידה מחדש אחרי הנובה. צפו:

https://youtu.be/Qtbmx-KWDSc

צילום וידאו: הקריה הרפואית רמב'ם

בתמונה: אסתר משה ושלומי טובי, עם בנם שנולד ברמב"ם. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

בתמונה: בני הזוג באירוע הברית של בנם. צילום וידאו: הקריה הרפואית רמב'ם.

(דגנית קניג)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רינונים :
*   עדן פינס 'בורגנית'? היא הזמינה מטבח...
*   מה לירן שטראובר, אורי סלימן ויקיר...
*   בבית החולים השיקומי 'רעות' תל אביב...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים