נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו עו'ד מיכל הרצוג, אירחו בבית הנשיא, את האירוע השנתי של אלו'ט. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דודי זדה

האירוע הוקדש לזכרה של לאה רבין ז'ל, מייסדת אלו'ט, לציון 50 שנה להיווסדה ופועלה של אלו'. מהי 'הגדת התקווה'?

פורסם ב: 08/04/2024 14:45

מימין לשמאל גדי ויינריב, יצחק הרצוג, דדי עטאס, רן והילה רהב. צילום: דודי זדה
במסגרת אירוע היובל לאלו'ט בבית הנשיא, העניק יו'ר אלו'ט גדי ויינריב לנשיא המדינה את 'הגדת התקווה' לפסח אשר משלבת ציורים של ילדי ובוגרי אלו'ט עם ציורי ילדי עוטף עזה, שהוכנה ויוצרה במיוחד עבור הנשיא בדפוס 'בארי' ומסמלת את הפסיפס מעורר ההשראה של יצירתיות חוסן ותקווה.

באירוע היובל של אלו'ט, הילה ורן רהב חברי המועצה הציבורים באלו'ט שהעניקו זו השנה הרביעית מלגות מצוינות לכבודה של לאה רבין ז'ל, למצטייני עובדי אלו'ט. את המלגות קיבלו רחלי רוטפלד, אורית אמגר, גלית שמואל ויעל קרביץ אל-על.

נשיא המדינה יצחק הרצוג אמר בטקס לאלו'ט: 'יובל שנים לאלו'ט זו סיבה חשובה ונכונה לחגוג, בתוך ימים שבהם סיבות כאלה. גם בימים כתיקונם, העשייה, הרגישות והיופי האנושי הם מתווי ההיכר המובהקים ביותר של אלו'ט. ועל רקע החושך של התקופה הקשה האחרונה, כל אלה זוהרים באור יקרות, וראויים שנעצור את המולת היום לכבודם. שנקדיש להם מבט ממושך, נוקיר אותם ונכיר להם תודה'.

רן רהב, חבר המועצה הציבורית של אלו'ט אמר עם הענקת המלגות מטעמו למצטיינות מעובדי אלו'ט: 'השנה זו הפעם ה- 4 בה הילה ואני מעניקים מלגות הצטיינות לזכרה של גב' לאה רבין ז'ל. היום הוא יום הולדתה של לאה רבין ז'ל, ואנו רואים כבוד גדול לציין זאת תוך הוקרה והערכה לאלפי עובדי אלו'ט הממשיכים בדרכה כמייסדת העמותה, למען הילדים האוטיסטים בישראל'.

עמותת אלו'ט ציינה את יום השנה לזכרה של לאה רבין ז'ל, נשיאת אלו'ט הראשונה, בסימן 50 שנה להיווסדה של אלו'ט. בטקס, שהתקיים במעמד נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו הגברת הראשונה מיכל הרצוג, בבית הנשיא בירושלים.

יו'ר 'אלו'ט' גדי ויינריב העניק לנשיא הגדה מיוחדת לפסח, שהופקה במיוחד עבורו לכבוד שנת ה- 50 לאלו"ט 'הגדת התקווה', שהודפסה בדפוס 'בארי', משלבת ציורים של ילדים ובוגרים אוטיסטים לצד ציורים של ילדים מעוטף עזה שיוצרים יחדיו פסיפס מעורר השראה של אנושיות, יצירתיות, חוסן ותקווה.

במסגרת אירוע היובל לאלו'ט וכמדי שנה, הילה ורני רהב, חברי המועצה הציבורית באלו'ט, העניקו מלגות הצטיינות ע'ש לאה רבין למצטיינות מבין עובדי אלו"ט: רחלי רוטפלד, אורית אמגר, גלית שמואל ויעל קרביץ אל על.

עוד הוענקה מלגת לימודים על שם אסנת רביד ז'ל, שהייתה מייסדת ומנהלת בית הספר 'גיל' לחינוך מיוחד בתל-אביב, באדיבות משפחתה ובעלה ד'ר גדי רביד. את דבר ההורים נשאה חגית רון רבינוביץ', עיתונאית, יוצרת סרטים דוקומנטריים ואמו של עילי בנה האוטיסט.

עוד השתתפו באירוע: חברי המועצה הציבורית של אלו'ט בהם דליה רבין, מאיר שני לשעבר מנכ'ל אלו'ט, עמוס שפירא, לשעבר יו'ר אלו'ט, מייסדי העמותה ומנהלי ועובדי אלו'ט.

מארגני הטקס כיבדו גם את זכרה של ליאורה אביגדורי ז'ל , ממייסדות העמותה, שנפטרה לפני כחודש והייתה דמות מובילה באלו'ט. ליאורה הפכה טרגדיה אישית של מות בנה האוטיסט (אז בן 11) למפעל חיים, וסייעה לאורך השנים בקידום הזכויות, המחקר והטיפול בילדים ובוגרים על הרצף האוטיסטי.

על החלק האמנותי הגישה מקהלת מגשימים, המורכבת מבני ובנות נוער על הרצף האוטיסטי מתיכון בנימין רוטמן מגשימים.

עמותת אל'וט ציינה באירוע 50 שנות עשייה משמעותית כעמותה פורצת דרך, שהוקמה על ידי הורים על מנת לתת מענה לילדיהם על רצף האוטיזם. העשייה של אלו'ט שבה ומוכיחה עד כמה היא חשובה במיוחד השנה. עם פרוץ המלחמה, אלו'ט מיהרה לזהות את הצרכים החדשים שהתעוררו, ויצרה מענים לילדים ולבוגרים עם אוטיזם ולבני משפחותיהם, כגון: קומפלקס גני תקשורת לילדים על הרצף במתחם מלונות ים המלח.

ביובל שחלף, חוו אלו'ט וההורים אין ספור אתגרים והצלחות, מאבקים וניצחונות, והדרך עוד ארוכה. אלו'ט הייתה הראשונה שהביאה את נושא האוטיזם למודעות בישראל, ויחד עם ההורים הקימה את הגן הראשון, את כיתת בית הספר הראשונה, את מרכז הדיור הראשון לאנשים על הרצף, את מרכז התעסוקה הראשון ועוד. לאורך השנים הקימה מאות מסגרות חינוך, פנאי, דיור ותעסוקה, מקדמת זכויות ושירותים למשפחות ופועלת בחזית האבחון, הביאה לחקיקת עשרות חוקים, והגיעה להישגים בתחום המחקר והפיתוח וההכשרות לאנשי מקצוע.
מימין לשמאל דדי עטאס ,מיכל הרצוג ,יצחק הרצוג וגדי ויינריב. צילום: דודי זדה

מימין לשמאל דדי עטאס הנשיא ורעייתו רן והילה רהב, זוכות המלגה .צילום: דודי זדה

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   'עובדי חברת החשמל פועלים בשטחים שנפגעו...
*   מילת הקוד: סינרגיה. מהפכת ה-AI בבריאות...
*   פרופ' אשרף בריק מהטכניון הוא הזוכה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים