'חיפה מהווה מודל לחיים משותפים בכל רחבי המזרח התיכון'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: ראובן כהן

כך אמר שגריר ארה'ב בישראל, ג'ק לו, לראש העיר חיפה יונה יהב, בפגישה שקיימו השניים השבוע במלון 'דן כרמל'

פורסם ב: 04/04/2024 08:41

שגריר ארה'ב בישראל Jack Lowe וראש העיר חיפה יונה יהב. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
ג'ק לו, אשר נכנס לתפקידו בחודש נובמבר 2023 , בחר להגיע לחיפה כאחד מביקוריו הרשמיים הראשונים. במהלך ביקורו בעיר ביקר השגריר באוניברסיטת חיפה ובטכניון ונפגש כאמור, עם ראש העיר הנכנס יונה יהב.

בפגישתם בירך השגריר את ראש העיר על חזרתו לתפקיד. יהב סקר בפני השגריר לו את מיצובה הגיאופוליטי של העיר חיפה, בהיותה בירת הצפון וסיפר בגאווה על הליך השיקום והפיתוח המאסיבי שעבר איזור העיר התחתית בתקופת כהונתו הקודמת.


U.S. A Ambassador to Israel Jack Lowe הביע התעניינות רבה באופן שבו מתקיימים בחיפה במשך שנים רבות יחסי דו-קיום ושלום בין המגזרים וקבוצות האוכלוסייה השונות המגוררות בעיר. בתשובתו לשגריר הדגיש יהב, כי מזה למעלה ממאה שנה שורר בעיר דו קיום בין יהודים לערבים, והוסיף, כי ראש העיר הראשון של חיפה, חסן שוכרי, ביסס את תרבותה והווייתה הסובלנית של העיר, אשר נשמרה בחלוף כל השנים.

השגריר ג'ק לו ציין כי חיפה מהווה בעיניו מודל לחיים משותפים בכל רחבי המזרח התיכון, וכמעין מיקרוקוסמוס של החברה הישראלית, בה קיים ייצוג מלא של כלל התושבים.

בסיום הפגישה העניק ראש העיר חיפה יונה יהב לשגריר תבליט של העיר חיפה, עשוי מכסף, הכולל הקדשה אישית כהוקרה ולציפייה להמשך שיתוף פעולה במגוון נושאים.

(גיל מלר)
שגריר ארה'ב בישראל Jack Lowe (ג'ק לו) וראש העיר חיפה יונה יהב. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   שר הפנים משה ארבל בכנס חיפה למשפט...
*   104 שנים של התנדבות ותרומה לקהילה חוגג...
*   ראש לשכת עורכי הדין עו'ד עמית בכר בכנס...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים