לנהל בגישה הורית .כיצד לרתום את כישורי ההורות לטובת ניהול עובדים מאת ד'ר פואד בסיס. הוצאת 'פוקוס'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלבום פרטי

'לנהל בגישה הורית' הוא ספר שכל מי שעוסק בניהול חייב לקרוא אותו היטב ולהחכים . הרעיון של ניהול עובדים, כמו ניהול משפחה, נשען על איזון עדין של סמכות ואמפתיה בשילוב עם שכלתנות ורגש.ד'ר פואד בסיס כותב בגובה העיניים מתוך נסיונו האישי וברגישות כובשת לב. הוא 'קורא' את האנשים היושבים מולו ומבין ללבם והאמפטיה שלו לאנשים איתם הוא עובד היא דו כיוונית

פורסם ב: 19/03/2024 18:11

ד'ר פואד בסיס וספרו 'לנהל בגישה הורית' בהוצאת 'פוקוס'. צילום: אלבום פרטי
על אף שמדובר באחד הכישורים הקריטיים בכל ארגון, ניהול עובדים הוא מקצוע בפני עצמו, שלעתים נדירות נלמד באופן פרקטי. כתוצאה מכך, מנהלים רבים 'נקלעים לסיטואציה', כלומר לעמדות ניהול כשהם חסרי הכשרה או ניסיון קודמים. התוצאה היא שהם ומוצאים את עצמם מתהלכים בשדה מוקשים ללא מפה וללא מצפן.


ד'ר פואד בסיס, מומחה בייעוץ ארגוני ומרצה באקדמיה, מתווה גישה ניהולית ייחודית היוצאת מנקודת הנחה שההורות היא מודל פלא אך לא מנוצל די הצורך. הוא מציע גישה ייחודית למנהלים חדשים וותיקים גם יחד, כדי להוציא מהכוח אל הפועל את כישורי הניהול החבויים בהם באופן טבעי בתור הורים.


כך בתבונה וברגישות, הוא מעניק מנסיונו הרב כדי להקנות למנהלים פרקטיקות ניהוליות מגוונות, המבוססות על האינטואיציה ההורית הטמונה בכל מי שזכו לחוות הורות בחייהם. בספר מוצגות דילמות רבות ומרתקות מתחום הניהול, ולצדן מפורטות דרכי פתרון שנלקחו בהשאלה מתחום ההורות , עם ההתאמות הנדרשות לתיאוריות מקצועיות בניהול.
מי שישכילו לרתום את הכישורים מהחיים האישיים גם לחיים המקצועיים, יופתעו לגלות שהעקרונות החופפים מונעים חיכוכים, מגבירים את המוטיבציה ואת הלכידות, מאיצים תהליכים ומייעלים את ההתנהלות הארגונית בכל המישורים.

מי הוא ד'ר פואד בסיס?


ד'ר פואד בסיס נשוי לספאא בסיס, אופטומטריסטית ומבעלות מרכז האופטיקה 'ארבע עיניים' ברח' חורב 19 בחיפה, כמו בחיפה בה חיים בהרמוניה בעלי דתות שונים, כך גם השותפים הם יהודי, דרוזית ונוצריה. אני מתכוונת ליונתן פרייס היהודי, ספאא בסיס הדרוזית ונדידה מנצור הנוצריה.

לד'ר פואד בסיס ולספאא יש שלושה ילדים. כמו אביהם גם הם כולם בוגרי ביה'ס הריאלי העברי בחיפה. לצד דוקטורט ברפואה מהטכניון, פואד בסיס הוא גם בעל תואר שני במִנְהָל מערכות בריאות ותואר בייעוץ ארגוני. ד'ר בסיס הוא מומחה ברפואה פנימית וברפואה דחופה ולשעבר מנהל חדר המיון הפנימי בבי'ח רמב'ם בחיפה, שבו הוא עדיין חבר הנהלה בכיר. הוא מרצה חונך בכיר בפקולטה לרפואה בטכניון, מרצה במנהל עסקים באוניברסיטת חיפה, מרצה בכיר בניהול מערכות בריאות במכללת עמק יזרעאל, ובעל פרסומים רבים בנושא ניהול.

הילדים שהם גאוותו הגדולה וכמו שתקראו בספר כפי שהוא מתנהג אליהם כך הוא גם נוהג עם עובדיו, כאילו היו בני משפחתו.

בנו הבכור הוא ענאן בסיס (36) בוגר 'הריאלי' אשר סיים לימודי פיזיקה ומתמטיקה בטכניון. בתקופה זו הוא גר בטוסקנה ועושה לתואר שני במתמטיקה. רעייתו לומדת וטרינריה בבית חולים שלא עושה נסויים על בעלי חיים.

אמיר בסיס (29) בוגר 'הריאלי' ששירת בחיל האויר ,לומד בטכניון לתואר כפול ברפואה וכן דוקטורט נוסף במחקר PhD בפקולטה לרפואה בטכניון.

צעירת הילדים היא נדין בסיס בת ה-19 שסיימה את 'הריאלי' וזכתה בפרס ראשון על ציון 100 במבחן הבגרות. היא עובדת ומכינה את עצמה ללימודים. ממוצע הציון והפסיכומטרי מאפשרים לה להתקבל לרפואה.


סדרת 'ניהול' של הוצאת 'פוקוס'.

הספר נמכר בכריכה רכה
.
208 עמודים 98 ש'ח. הוצאה לאור: 'פוקוס'
לנהל בגישה הורית. כיצד לרתום את כישורי ההורות לטובת ניהול עובדים מאת ד'ר פואד בסיס. סדרת ניהול בהוצאת 'פוקוס'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'השדון שלי' מאת אלון ומיכל גבע. איורים:...
*   סליחה! ספר לילדים מאת מיקל איאן בלק...
*   מתמטיקה זה בדיוק בשבילי מאת ד'ר שיני...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים