נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח את עמותת על'ם, את קואליציית ארגוני נוער ונציגי המגזר הציבורי. כתבה: רונית קיטאי. צילום: מעיין טואף, לע'מ

היה זה מפגש מרגש על תהליכי השיקום והצמיחה של בני הנוער שנערך בבית הנשיא ביוזמת נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו עו'ד מיכל הרצוג. נכחו שי פירון, טלי ארז, נאוה ברק ועוד

פורסם ב: 17/03/2024 18:23

צילום: מעיין טואף , לע'מ
הנשיא יצחק הרצוג ומיכל הרצוג, בשיתוף עמותת 'על'ם', דנו במפגש באירועים הקשים אשר עברו על החברה הישראלית בשבעה באוקטובר וטלטלו את עולם של אלפי בני נוער בכל רחבי המדינה, לצד הצגת צרכים מיידיים ומענים אפשריים למציאות חייהם המורכבת בזמנים אלו.

נציגי עלם הציגו סקירה אודות דו"ח מצב הנוער המפונה בצל מלחמת חרבות ברזל מהם עולה כי למעלה מ 50% מבני הנוער שפונים לעלם, דיווחו על תחושת בדידות, וכי ניכרה עלייה משמעותית בדיווחים על אלימות, דכאון וחרדה, פגיעות עצמיות והפרעות אכילה.

באירוע השתתפו גורמים וארגונים השותפים למציאת פתרונות עבור בני ובנות הנוער בישראל. בכנס התקיים פאנל בו השתתפו מיכל גולד המתאמת הממשלתית לזכויות ילדים ונוער , שירי שם טוב מנהלת חינוכית בפנימיית עין גדי למפוני מועצה אזורית אשכול, וגאיה ניר מנהלת מיזם מרחבי נשימה לנוער מפונה מעמותת 'על'ם'. הפאנל התמקד באתגרי הנוער ובפתרונות הנדרשים על מנת להקל עליהם.

רעיית נשיא המדינה מיכל הרצוג: 'הכנס החשוב הזה, 'מחירום לשיקום', הוא בעל חשיבות קריטית בעת הזאת. מאחר שהוא מפנה מבט אל הנוער בעת הקשה והמאתגרת הזאת. אל שלומו, אל המצוקות החדשות והקשות שעמן הוא מתמודד מאז הטבח, ואל הפצעים העמוקים, הישנים, שמקבלים עכשיו פנים חדשות קשות וחריפות יותר. יש לנו נוער יוצא דופן. כל אחת ואחד מהם הוא טיפה נוצצת, מיוחדת, מחייה, שטמון בה כוח חד פעמי. ולכן אסור לנו לוותר, ו אסור לנו להשאיר אף אחד ואחת מאחור. אני מבקשת להודות בשם החברה הישראלית. תודה על הריפוי והתיקון, ותודה על הדאגה לעתיד של כולנו. יישר כוחכם, בהצלחה'.

מדברי הרב שי פירון יו'ר עמותת 'על'ם' :'אנו מודים לגב' מיכל הרצוג שפתחה את בית הנשיא בלב רחב. מאז פרוץ המלחמה הצטרפו לצערנו אלפי בני נוער למעגל בני הנוער בסיכון. עלם ועמותות נוספות יעשו כל שביכולתם למנוע את התרחבותה של התופעה והשלכותיה החמורות'.

טלי ארז מנכ'לית עמותת 'על'ם': 'בית שנהרס אפשר לבנות מחדש, נפש של ילד יקח שנים לשקם, אם בכלל. זמנים קשים אלו הינם רגעים דרמטיים בהם מוטלת עלינו החובה לעשות הכל כדי שלא יצטרפו עוד בני נוער למעגלי הסיכון השונים, עלם נמצאת בכל מקום שבני הנוער צריכים אותה ולראייה במהלך המלחמה פתחנו 19 מרחבי נשימה'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   שופט בית המשפט העליון יוסף אלרון הגיע...
*   רשות החשמל הוקירה את חברת החשמל ואת...
*   הבוקר צעדו באירוע ה- PINK PARTY של היזמית...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים