בטקס מרגש נחנך בית סגול יקנעם - הבית להורים עם לקויות למידה וקשיי קשב וריכוז. כתבה: רונית קיטאי.צילום: רועי אדוט

ראש העיר יקנעם סימון אלפסי העניק לסמי וטובה סגול קיבלו אזרחות כבוד של העיר על תרומתם רבת השנים למען העיר ותושביה. לטובה סגול הוענק תואר אבירות מטעם ממשלת איטליה, בנוכחות השר בני גנץ,שגריר איטליה בישרל סרג'יו ברבנטי ועוד

פורסם ב: 11/03/2024 16:14

ראש העיר יקנעם סימון אלפסי: 'גאים ונרגשים. ביקנעם כולם שווים ולכולם דואגים. גאה להשלים פרויקט כל כך חשוב טרם פרישתי.


הטקס התקיים לאחרונה במעמד ראש העיר יקנעם סימון אלפסי, סמי וטובה סגול, משפחת סגול המורחבת, השר בני גנץ, שגריר איטליה בישראל סרג'יו ברבנטי, יו'ר אגודת 'ניתן' עפרה אלול, אישי ציבור, מנכ'לית בתי 'סגול', מנהלות בתי 'סגול' במרכזים השונים, חברי משפחת סגול, אורחים ונכבדים נחנך 'בית סגול' יקנעם – הבית להורים עם לקויות למידה וקשיי קשב וריכוז.

הטקס החל בהתקנת מזוזה ע"י הרב נועם דקל ובגזירת סרט הכניסה. מנחת הטקס ומנהלת בית סגול יקנעם, הילה זיו בירכה על פתיחת 'בית סגול' בעיר ואמרה שלפתיחת המרכז חשיבות רבה למשפחות הזקוקות לסיוע מול אתגרי ההורות והדבר חשוב במיוחד אל מול האתגרים בעתיד.

המנהלת שיבחה את עיריית יקנעם על שלדבריה שמה את השירות לתושבים בראש ואמרה שהרשות המקומית מבינה את החשיבות בשילוב ארגונים ובקידום תהליכים למען התושבים. הילה הודתה לסימון אלפסי על תרומתו הרבה לפתיחת הבית ואמרה שהוא חלק מחזונו, וציינה שכבר יש משפחות שנקלטו ומקבלות סיוע. בתום דבריה התכבדו סימון אלפסי וטובה סגול בהסרת הלוט.

ראש העיר סימון אלפסי : 'אני שמח ונרגש לחנוך את 'בית סגול יקנעם' .כעיר חינוך מובילה ופורצת דרך וכעיר שחרטה על דגלה לדאוג לכלל האוכלוסיות ללא יוצא מן הכלל לרבות פתיחת בית ספר להורים בשכונה הירוקה, פתיחת בית סגול היא טבעית והשלמת מעגל. המרכז יהווה בית עבור המשפחות שישתמשו בשירותיו ואלו ייהנו מהדרכות, סדנאות, מפגשים חברותיים ועוד'.

בתום דבריו העניק ראש העיר יקנעם סימון אלפסי, לסמי וטובה סגול בהפתעה גמורה עבורם אזרחות כבוד של העיר לאחר שמועצת העיר אישרה זאת פה אחד וזאת כאות הוקרה והערכה על פעילותם רבת השנים למען יקנעם ותושביה, בין היתר דרך הקמת מפעל 'כתר' שהיה הראשון בפארק התעשייה, חלוקת מלגות לסטודנטים תושבי העיר, מעורבותם בפרויקטים למען החברה והקהילה ועוד.

מנהל הקרן לפיתוח שירותים שמלווה את פתיחת בתי סגול מטעם ביטוח לאומי, שמואל ויינגלס אמר שהמודל לפיו הם פועלים הוא להעצים הורים שבלי המיומנויות של הורים לא יוכלו לתפקד והוסיף שהמוטו שהם מובילים הוא שוויוניות. ויינגלס אמר שבפרויקט הזה יש חדשנות חברתית, ליווי מקצועי ומחקר והדגיש שככה בונים חברה ושאין חוסן ביטחוני בלי חוסן חברתי.

יו'ר ומייסדת 'בתי סגול', טובה סגול פתחה את דבריה במילים 'וואו איזה יום' וזהו חלום שקם לתחייה. כל בתי סגול הם משפחה אחת ועתה הצטרפה האחות הצעירה - יקנעם. סגול שיבחה את אלפסי על פעילותו ביקנעם ואמרה שמדהים מה שעשה בעיר הזאת, עיר מהממת, חינוך מדהים, הוביל מפעל מלגות מרגש ותרם תרומה אדירה לפתיחת בית סגול בעיר. השר בני גנץ אמר שהוא שמח להיות פה והוסיף שבית סגול הוא מפעל יפהיפה שהולך ומתפתח ברמה הארגונית והמקצועית ועושים פה דברים גדולים ומדהימים.


חלק מרגש בטקס היו דבריה של מיה סגול, בתם של טובה וסמי ושהיא האמא הראשונה שקיבלה שירותים ב'בית סגול', סיפרה על ההדרכות שעברה, הסביבה התומכת והמייעצת והמכילה שקיבלה וכמה זה עזר לה בגידול הילד שלה. לאחריה דיברה רעות מבית סגול' בהרצליה על הגעתה למרכז וההדרכות שקיבלו שסייעו לה מאוד.


רגע מיוחד במינו בטקס היה כאשר שגריר איטליה בישראל, סרג'יו ברבנטי העניק לטובה סגול תואר אבירות מטעם ממשלת איטליה על ייסוד בתי 'סגול'. החלק האמנותי בטקס כלל שירים של הצמד מלהקת הנוער המקומית צעירי יקנעם עמית וענבל.

'בית סגול' יקנעם הוקם בהשקעה של כשלושה מיליון ש'ח, בשכונה הוותיקה ברחוב יסמין. המקום נבנה על שטח של כ- 250 מ'ר. בית סגול הוקם בשיתוף פעולה של עיריית יקנעם, משפחת סגול והביטוח הלאומי. יקנעם היא העיר השישית בה הוקם 'בית סגול' שהוקם עוד בהרצליה, כרמיאל, ראשל'צ, אשדוד ומודיעין.

סימון אלפסי: 'זהו טקס מרגש ביותר בו שמנו את יקנעם על המפה גם בדאגה להורים בעלי לקויות למידה. ביקנעם חרטנו על דגלנו לדאוג לכולם ואין יותר מרגש אותי מפתיחת 'בית סגול' והדאגה להורים בעלי לקויות למידה שיוכלו לגדל טוב יותר את ילדיהם, ואני גאה במיוחד שלקראת פרישתי אני משלים את הפרויקט המאוד חשוב הזה.

סמי וטובה סגול תרמו במשך שנים רבות תרומות משמעותיות למען יקנעם ותושביה ועל כך הענקנו להם בגאווה רבות אזרחות כבוד של העיר. אני מברך את טובה על אות האבירות שקיבלה מהשגריר בשם ממשלת איטליה. טובה וסמי סגול הם דוגמא ומופת לתרומה לחברה ולקהילה, מודל לחיקוי ומעוררי השראה ואני מודה להם מעומק הלב על כל מה שעשו ותרמו למען העיר ותושביה במשך עשרות שנים. תודה רבה לביטוח לאומי על השותפות בפרויקט'.
חנוכת בית סגול ביקנעם. טובה סגול וסמי אלפסי. צילום: רועי אדוט

מימין לשמאל בני גנץ וסימון אלפסי. צילום: רועי אדוט

סימון אלפסי עם סמי וטובה סגול. צילום : רועי אדוט

שגריר איטליה בישראל סרג'יו ברבנטי. צילום: רועי אדוט

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   שר הפנים משה ארבל בכנס חיפה למשפט...
*   104 שנים של התנדבות ותרומה לקהילה חוגג...
*   ראש לשכת עורכי הדין עו'ד עמית בכר בכנס...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים