יום האישה 2024 בסימן נשות רמב'ם בחזית ובעורף התקיים במרכז הרפואי. כתבה: רונית קיטאי. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

יום האישה 2024 ברמב"ם נפתח הבוקר בכנס ששם במרכז את האישה הישראלית, יכולותיה, מסוגלותה, הצלחותיה והדרך המשותפת שעליה לעבור לצד מקביליה מהמין הגברי.את הכנס פתחה ד'ר מיכל מקל, סגנית מנהל בית החולים רמב'ם ויו'ר הועדה לשוויון מגדרי בבית החולים, עם עובדה מדעית מהעת האחרונה

פורסם ב: 06/03/2024 13:53

לדברי ד'ר מיכל מקל': 'רק בשנה שעברה הוכח מחקרית שניתוחים שבוצעו על ידי נשים הניבו תוצאות טובות יותר עבור המטופלים. זה מרגש אותי להרים את הראש באמצע ניתוח, כרופאה כירורגית ומנתחת, ולראות את עצמי מוקפת בנשים חזקות, חכמות ורגישות. זו מבחינתי עוצמה שקשה מאד להסביר, אבל גאווה שמוכיחה שלנשים יש יכולות רבות'.

מייד לאחר מכן, ציינה שגית זאבי מנהלת השירות לעבודה סוציאלית והממונה של שוויון מגדרי ברמב'ם, כי תכנון יום האישה השנה עורר רגשות מעורבים, לאור הימצאותם של 134 חטופות וחטופים כבר 152 ימים בשבי ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה. זאבי הזכירה את המעורבות הנשית המעצימה בטיפול במי שחזר מהמלחמה, בין אם מדובר במטופלים או בין אם מדובר בלוחמות ולוחמים. לדבריה: 'בכל יום, הבחירות שלנו משפיעות ומעצבות את ההווה ואת העתיד שלנו. בימים אלו, אולי יותר מאי-פעם, יש לנו הזדמנות להשפיע, לפתח מנהיגות נשית, ולקחת אחריות. אחריות לא רק על עצמינו, אלא גם אלו שצועדות וצועדים איתנו יחד במסע החיים'.

אושרה יוסף-פרידמן סמנכ'לית המשרד לקידום מעמד האישה שיתפה במסע המקצועי והחברתי האישי שלה, כמי שעלתה בילדותה מאתיופיה, על הקשיים בדרך לליבת הישראליות המוכרת לנו כיום. יוסף-פרידמן ציינה כי תחושת המסוגלות לשוויון מתפתחת כבר בגילאים צעירים וחשוב שההורים ישימו לב למסרים החינוכיים הקשורים בשוויון לכל אורך הליך ההתפתחות של ילדם.

מייד לאחר מכן התקיים מושב בהנחיית שגית זאבי, ובהשתתפות ד'ר אבי וייסמן, סגן מנהל בית החולים, אושרה יוסף-פרידמן, ד'ר איילת רז, מנהלת מחלקת פנימית א', וד'ר יסמין עטאללה, מומחית ברפואת ריאות. במסגרתו שיתפו הפאנליסטים מעולמם ומאמצם ליצירת קהילות תומכות ליצירת שוויון. את יום האישה אירגנו שגית זאבי מנהלת המחלקה לעבודה סוציאלית בבית החולים ומירב גנות, מנהלת מחלקת רווחה.

לחצו כאן וצפו בוידאו שהופק במיוחד: "הנשים של רמב"ם – מובילות בחזית ובעורף"


https://youtu.be/yyMALl-SkFs


(נתנאל אייזיק)
מימין לשמאל: שגית זאבי, ד'ר מיכל מקל ומירב גנות. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

ד'ר מיכל מקל על הפודיום בפתח יום האישה ברמב'ם. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

אושרה יוסף-פרידמן סמנכ'לית המשרד לקידום מעמד האישה. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   שר הפנים משה ארבל בכנס חיפה למשפט...
*   104 שנים של התנדבות ותרומה לקהילה חוגג...
*   ראש לשכת עורכי הדין עו'ד עמית בכר בכנס...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים