קהילת מפוני קיבוץ דן המתגוררת בחיפה בחודשים האחרונים קיימה פרויקט לימודי ייחודי במוזיאון טיקוטין. כתבה: רונית קיטאי. צילום: ג'ני כצנר

מה אומרים עידו קהת, חבר קיבוץ דן, אשר יזם ביחד עם שני זיו את הפרויקט המיוחד ,ויותם יקיר מנכ'ל מוזיאוני חיפה על הפרויקט הנ'ל

פורסם ב: 26/02/2024 09:07

פרויקט לימודי של ילדי קיבוץ דן במוזיאון היפני טיקוטין הנמצא מימין למלון 'דן כרמל'. צילום: ג'ני כצנר
לדברי עידו קהת, חבר קיבוץ דן, אשר יזם ביחד עם שני זיו את הפרויקט המיוחד הזה: 'מוזיאון טיקוטין הפך להיות מעין 'בית העם' בשבילנו. אנחנו גרים במלון 'דן כרמל' הסמוך למוזיאון ונהנים מתרבות ופנאי ממש מתחת לבית. היו חברים מהקיבוץ שחגגו אירועים במוזיאון. יש שאוהבים לשהות בבית הקפה שבקומה השנייה כמקום נוח לעבודה. יש סדנאות לילדים ופעילויות יזומות'. יותם יקיר מנכ'ל מוזיאוני חיפה על הפרויקט הנ'לילדי קיבוץ דן שפונו מבתיהם בפרויקט חינוכי ייחודי: קהילת מפוני קיבוץ דן, המתגוררת בחיפה בחודשים האחרונים, קיימה ביום רביעי (21.2) פרויקט לימודי ייחודי במוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית. במסגרת הפרויקט, תלמידי כיתות ה' ו- ו', בני ובנות הקיבוץ, סיירו בתערוכה "צמדים" המוצגת כעת במוזיאון, בליווי הצוות החינוכי וצוות המוזיאון. כל אחד מהילדים בחר יצירה שהוא התחבר אליה ומתוכה התבקש לחקור את היצירה עצמה או אלמנט מתוכה. את הדרך ליצירה, כמו גם היצירה שנבחרה העלו הילדים באמצעות תמונות וסרטונים למערכת דיגיטלית אינטראקטיבית, הנקראת 'מיוז ראן', שפיתח שני זיו, מנכ'ל חברת 'וונדרינג'.

לאפליקציה הכניסו הילדים גם את המידע שאספו בעבודת החקר שלהם ולבסוף גם נתנו משימה לחברי הקהילה, שמחוברים לאפליקציה. ב- 3.3 יציגו הילדים לחברי הקהילה של קיבוץ דן את העבודה שהכינו באמצעות האפליקציה ואת המשימה שהם מתבקשים לבצע באירוע מיוחד שייערך במוזיאון.

מוסיף עידו קהת חבר קיבוץ דן: 'אני מברך על שיתוף הפעולה המוצלח ושמח שמצאנו מקום שבו אנחנו יכולים לקיים מפגשים קהילתיים עם ערך מוסף. הקהילה שלנו חזקה ומגובשת, ולכן גם חשוב לנו, למרות חוסר הנוחות המסוים שיש במגורים בבית מלון, להמשיך לגור כאן, כדי לשמור על הביחד שלנו'.

לדברי יותם יקיר מנכ'ל מוזיאוני חיפה: 'הפרויקט הנוכחי עם חברי קיבוץ דן ממשיך סדרה של מפגשים, אירועים ופעילויות שאנחנו עושים עם המפונים מהצפון והדרום בכל מוזיאוני חיפה מאז ה- 7 באוקטובר. הפעילויות השונות הן ללא תשלום ומטרתן היא ליצור זמן של הפוגה, עידוד ונחמה לאלו שנאלצו להתפנות מביתם. בנוסף, הכניסה לכל מוזיאוני חיפה בימים אלה היא ללא תשלום למשפחות המפונים ולמשרתי המילואים'.

לדברי שני זיו מנכ'ל חברת 'וונדרינג': 'פיתחתי את הפלטפורמה שהשתמשו בה מוזיאונים, אתרי מורשת ומרכזים תיירותיים בארץ ובעולם. זו מערכת למידה אינטראקטיבית המאפשרת בניית תוכן באופן עצמאי ופשוט. במקרה הזה, התאמנו את המערכת עבור ילדי כיתות ה' ו- ו' בפרויקט האמנותי היפהפה שיצרנו במוזיאון טיקוטין עבור ילדי קיבוץ דן'.

(קרן אבני)
פרויקט לימודי של ילדי קיבוץ דן במוזיאון היפני טיקוטין הנמצא מימין למלון 'דן כרמל'. צילום: ג'ני כצנר

פרויקט לימודי של ילדי קיבוץ דן במוזיאון היפני טיקוטין הנמצא מימין למלון 'דן כרמל'. צילום: ג'ני כצנר

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   קבוצת 'נילית' הכריזה על שיתוף פעולה...
*   ביקור הזדהות אקדמי: משלחת סולידריות...
*   משלבים את התעשייה עם האקדמיה. נציגי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים