פרויקט 'החממה' הרביעי של מוזיאוני חיפה יוצא לדרך. צילום: ג'ני כצנר

פורסם קול קורא להגשת מועמדויות לחממה לאמנות מקום 2024. השנה מוזמנים להגיש מועמדות גם אמנים שפונו מביתם

פורסם ב: 25/02/2024 10:39

מתוך חממה 3, צילום ג'ני כצנר
פרויקט החממה לאמנות מקום של מוזיאוני חיפה יוצא לדרך. במסגרת הפרויקט, שזו שנתו הרביעית, נבחרים אמנים להשתתף בתכנית שמטרותיה הן קידום אמנות מבוססת קהילה כסוגה מובילה וחיזוק הקשר בין קהילות המקום למוסדות האמנות המוזיאונים. תוצרי החממה יוצגו בתערוכה מסכמת ב"החממה לאמנות מקום" ובמוזיאונים נוספים של מוזיאוני חיפה.

בימים אלה פורסם קול קורא להגשת מועמדות להשתתפות בפרויקט: אמנים ממטרופולין חיפה, יישובי קו העימות ויישובים שפונו, מוזמנים להגיש מועמדות להפקת יצירות בקשרי גומלין עם קהילה וסביבה חברתית - יצירות חדשות המבוססות על דיאלוג עם הקהילה ונוכחות בה.

האמנים הפועלים בתכנית יזכו לתכנית אישית המותאמת להתפתחותם המקצועית: השתתפות בתכנית הכשרה ייחודית, מפגשי אימון עם מנטור/ית משדה האמנות הישראלית, ליווי אוצרותי והפקתי, מערך שיווקי ליצירה, מלגת אמן ותערוכה מסכמת.

האמנים יכולים להגיע מתחומי אמנות שונים: אמנות חזותית, קולנוע, פרפורמנס, תיאטרון, מוזיקה וסאונד, מחול ועיצוב. השנה מוצעות מלגות ייחודיות בסיוע מרכז אדמונד דה רוטשילד ושותפות חיפה-בוסטון. בין הקריטריונים לבחינת הצעות לתכנית: אמנים המתגוררים במטרופולין חיפה או תושבי יישובי קו העימות וכאלה שפונו מביתם, המקיימים דיאלוג איכותי ומתמשך עם קהילה חיפאית כלשהי, שתיקח חלק פעיל ביצירה.

לדברי עוז זלוף אוצר החממה לאמנות מקום: 'החממה לאמנות מקום היא מרחב מוזיאלי לאמנות מבוססת קהילה ואמנות־יחסים. זאת אומרת לאמנות שהדיאלוג והדינמיקה האנושית היא המרכז המכונן שלה. הסוגות האלה שבעצם נותנות מקום ומשמעות לאמנות שנוצרת תוך תהליך עם קהילה ובתוך מרקם של יחסים – הן העתיד של האמנות, לשם היא מתפתחת, וזאת הדרך של האמנות להפוך לחיונית יותר.

אנחנו בחממה נותנים את הפלטפורמה, ההכשרה והכלים, כדי לאפשר לאמנים מחיפה והסביבה ליצור אמנות איכותית תוך קיום דיאלוג עם קהילה חיפאית כלשהי. כך, כשהתערוכה שלהם בסופו של דבר מוצגת, היא מרגשת לא רק את האמנים, אלא את כל מי שהשתתף ביצירה ולקח בה חלק פעיל'.


לדברי יותם יקיר מנכ'ל מוזיאוני חיפה: 'החממה לאמנות מקום בשנתה הרביעית הפכה כבר לתוכנית דגל של מוזיאוני חיפה, שמביאה לתרבות בחיפה יצירה מרשימה ונדירה של אמנים עם ובתוך קהילות בחיפה. אני מודה מעומק הלב לשותפים שלנו: מרכז אדמונד דה רוטשילד ושותפות חיפה-בוסטון, שמאפשרים את קיום החממה, בזכות תמיכתם הנדיבה'.

הגשת המועמדות נעשית דרך טופס מקוון באתר מוזיאוני חיפה. שימו לב, לאחר מענה על השאלות יש צורך להעלות קובץ הכולל: תקציר תיק עבודות, קישורים לעבודות אונליין וקורות חיים.


לתמיכה ושאלות ניתן לפנות במייל

hamama@hms.org.il

או בטלפון: 04-9115944 לענת זרדוק, אדמיניסטרציה.
ב- 11.3.24 יתקיים מפגש הסבר בזום למתעניינים עם עוז זלוף, אוצר החממה. יש להרשם מראש לכך.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור קצר ולעניין :
*   נינה גורדצקי שחקנית הבדמינטון - לפריזת.כתבה:...
*   חברת Hertz מחויבת למאבק באלימות כלפי...
*   קבוצת סלדן בבעלות איש העסקים, אודי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים