אתמול (19.2.24) התקיים הכנס הארגוני ה-5 של ארגון ׳פתחון לב׳ ב'לאגו' ראשון לציון. כתבה: רונית קיטאי. צילום: ילון גל

בתחילת האירוע נשמע רז קינסטליך ראש עיריית ראשל'צ. 'לצערנו מאז ה-7 באוקטובר מקבלי הסיוע, האנשים השקופים, רק מתרבים מיום ליום, ולא תמיד הרשות המקומית יכולה לתת מענה מהרגע להרגע. לשמחתנו ארגון 'פתחון לב' יודע לתת מענה מידי, שירותי, אכפתי, מיומן ומקצועי , ואנו גאים בשיתוף הפעולה בנינו יחד עם צוות העובדים המסור בארגון'. מי עוד היו בין האח'מים?

פורסם ב: 21/02/2024 16:40

מימין לשמאל רז קינסטליך ראש העיר ראשון לציון, אלי כהן מנכל 'פתחון לב'. צילום: ילון לב
היה זה סיכום של שנת 2023 ומבט קדימה ל-2024. במסגרת הכנס הוצגו נתוני הסיוע ההומניטרי לשנת 2023, המספרים על סיוע למשפחות בכ-200 אלף סלי מזון, המהווים עלייה של כ-100% ביחס לשנת 2022. בנוסף, הארגון סייע במעל מיליון טון פירות וירקות, 700 אלף טון ביגוד ורשם 126 אלף שעות התנדבות במרכז הסיוע.

למרות שארגון 'פתחון לב' נרתם משמעותית למען אוכלוסיות המלחמה שלא נמנות בשגרה עם מקבלי הסיוע בישראל, הפעילות השגרתית של הארגון לא נפגעה, אלא הורחבה בכ-23% במטרה להביא לתמיכה נוספת.

בכל הקשור לפעילות מיצוי הזכויות שמעניק הארגון, במסגרת המערך, נרשמה עלייה דרמטית בסיוע במיצוי זכויות ביחס לשנת 2022: במיצוי זכויות התקבלו כ-18 אלף פניות שהניבו מעל 59 מיליון שקלים למקבלי הסיוע.

לבסוף, הצלחה משמעותית מאוד נרשמה גם בכל הקשור לפעילות אגף החינוך של הארגון, ראייה לכך היא פעילות תכנית ׳שבע׳ מבית המפעל החינוכי לגעת באופק של ׳פתחון לב׳ שרשמה הצלחה גדולה – 84% מהמשתתפים בתכנית סיימו בהצלחה ו- 92.5% זכאים לבגרות מלאה בהשוואה ל-49% הזכאים לבגרות ברמה הארצית.


מפקד המרס'ל אל'מ רמי בר לב שנכח באירוע ציין:'״עבורי זאת סגירת מעגל להיות חלק מאירוע כל כך חשוב ומשמעותי . אנצל את הבמה להגיד תודה לכם על ההזדמנות , העשייה , והמקצועיות'.

מנכ'ל 'פתחון לב' אלי כהן סיכם בדבריו את האירוע: 'העשייה המרובה והמסירות של כל עובדי ומתנדבי הארגון הובילו אותנו להצגת סיכום שנה מלאה בהישגים משמעותיים וחשובים, בעיקר בתקופה מאתגרת זו. יש לנו את הזכות לסייע וללוות עשרות אלפי משפחות מידי שנה ולהוציא מאות מהן מעל לקו העוני בזמני שגרה ובחירום.

ארבעת החודשים האחרונים לא היו פשוטים לעם ישראל ואני גאה על היכולת של הארגון להיערך ולהמשיך לסייע באופן מקיף לכלל השכבות, בכל הגזרות והמחלקות ואף להגדיל משמעותית את היקף הסיוע'.
מימין לשמאל מפקד המרס'ל אל'מ רמי בר לב.מנכ'ל 'פתחון לב' אלי כהן. צילום: ילון גל

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   משלבים את התעשייה עם האקדמיה. נציגי...
*   פרופ' אבי שמחון יו'ר ועדת ההיגוי של...
*   שחר תורג'מן נבחר לנשיא איגוד לשכות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים