יצא לדרך פרויקט הדגל של ראש העיר יקנעם סימון אלפסי. כתבה: רונית קיטאי. צילום: רועי אדוט

הונחה אבן פינה ביקנעם להקמת משכן לאמנויות הבמה בעלות של קרוב ל- 50 מיליון ש'ח. המתחם יכלול בין היתר שני בתי קולנוע, אודיטוריום, קונסרבטוריון, גלריה, חדרי מוזיקה, חוגים, פעילויות ועוד

פורסם ב: 20/02/2024 18:55

ראש העיר יקנעם סימון אלפסי בהנחת אבן הפינה. צילום: רועי אדוט דובר עיריית יקנעם
בטקס מרשים אשר התקיים במעמד ראש העיר יקנעם סימון אלפסי, נבחרות ונבחרי ציבור, אישי ציבור, מנכ'לית העירייה מוניק קונפינו, מנהל המתנ'ס ליאור בכר, עובדות ועובדי העירייה והמתנ'ס, מנהלות בתי חינוך, תושבים ואורחים הונחה אבן פינה להקמת משכן לאומנויות הבמה בשכונה הירוקה שער הגיא.

ראש העיר סימון אלפסי ברך 'שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה', ואמר שהוא גאה להוביל פרויקט להקמת משכן לאמנויות הבמה שיאגד בתוכו את כל תחומי התרבות. 'מדובר בפרויקט חלומי ומשכן לאומנויות הבמה יציב את יקנעם בשורה הראשונה של היישובים מובילי תרבות'. עלות הפרויקט נאמדת ב- 50 מיליון ש'ח ושיש כבר 24 מיליון ש'ח משוריינים, והובטח גם המשך שאר התקצוב.

בתום הדברים חתמו ראש העיר, נציגי הציבור והתושבים על מגילת היסוד להקמת המשכן לאומנויות הבמה ולאחר מכן התכבדו בהנחת אבן הפינה.

המשכן לאומנויות הבמה ייבנה על שטח של כ- 12 דונמים כאשר השטח הבנוי יעמוד על כ- 5000 מ'ר. למשכן יהיו שתי קומות והוא יכלול בין היתר: שני אולמות קולנוע, אודיטוריום, קונסרבטוריון עם 190 מקומות ישיבה, גלריה, חדרי חוגים, חדר מקהלה, חדר כושר, חדרי הרכבים, כיתות לאומנויות לחימה ומחול, משחקיה, קפיטריה ועוד. שטחי החוץ במקום יפותחו ברמה גבוהה ויכללו בין היתר מגרשי ספורט, גן פסלים וחצרות פנימיות לפעילות חוץ מגוונת. הצפי לסיום בניית המשכן הוא כשנתיים.

את טקס הנחת אבן הפינה הנחה יקיר שחף ובחלק האמנותי בו כלל ניגוני חצוצרה של אומן החצוצרה אריק דוידוב. הטקס הסתיים בשירת 'התקווה'.

ראש עיריית יקנעם סימון אלפסי: 'אני שמח להוביל פרויקט תרבותי מן המעלה הראשונה שישפיע רבות על דורות העתיד בעיר ויציב את יקנעם בשורה הראשונה של יישובי התרבות המובילים. התברכנו במערכת חינוך מצוינת שמובילה את הבאים בשעריה להישגים רבים והמשכן לאומנויות הבמה יהווה נדבך נוסף לצעירי העיר.

התחלנו להוביל את הפרויקט ביוזמה שלי כבר לפני עשר שנים ובנינו תכנית מצוינת להקמת המשכן לאמנויות הבמה תוך שאנו מלווים באנשי המקצוע הטובים ביותר. יקנעם היא אחת הערים האטרקטיביות והטובות ביותר. אנו מקפידים לחשוב על כולם ולתת מענים לכלל האוכלוסייה. אני מסיים את תפקידי לאחר מערכת הבחירות וגאה לעשות זאת עם פרויקט חלומי של הקמת משכן לאומנויות הבמה כאן בעיר. אני מודה מעומק הלב לכל מי שתורמים ומסייעים בהובלת הפרויקט'.

אסיים בנימה אישית: כמי שעבדה בעבר במספר מקומונים של רשתות תקשורת ידועות ועיתונות ארצית, אני מכירה את סימון אלפסי עוד בטרם החל את כהונתו כראש העיר יקנעם. אני יכולה לברך על הנעשה ואי אפשר להכיר את יקנעם לפני שסימון אלפסי החל לפעול בה בתפקיד זה. (רונית קיטאי, עיתונאית).
ראש העיר סימון אלפסי בהנחת אבן הפינה ביקנעם. צילום: רועי אדוט דובר עיריית יקנעם

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   פרופ' מונא מארון נבחרה לרקטורית אוניברסיטת...
*   ראש העיר חיפה יונה יהב בכנס ובמפגש...
*   ראש העיר חיפה יונה יהב: 'עיריית חיפה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים