'סיפורי תומי תום' מאת רונית סטלקול אברם. איורים: יובל אברם. הוצאת ספרי 'ניב'. כתבה: רונית קיטאי

'סיפורי תומי תום' הם סיפורים שמותאמים לעולמם של ילדים ומיועדים לחזק את כישוריהם ולבנות את בטחונם העצמי

פורסם ב: 13/02/2024 17:46

רונית סטלקול אברם עם בתה יובל אברם שאיירה את הספר 'סיפורי תומי תום' בהוצאת 'ניב'. צילום: פרטי
אלה לא רק סיפורים אלא ממש התוויית דרך חיים. אין בכך כל פלא כאשר יודעים כי מדובר בעו'ד רונית סטלקול אברם, המנהלת קליניקה להדרכה מיסטית, לאימון תודעתי ולספרות רוחנית, ומסייעת לאנשים להתמודד עם משברי החיים ולצאת מהם לדרך חדשה בעזרת גישה ייחודית ומשנת חיים.


'סיפורי תומי תום' מסופרים לצד איוריה היפהפיים של המעצבת הגרפית יובל אברם (25),צעירת ילדיה של רונית סטלקול אברם. ואלה משולבים נפלא בסיפורי אמה, המתאימה כל סיפור וסיפור לעולמם של הילדים.

את כל עשרת הסיפורים ב'סיפורי תומי תום' כתבה רונית במשך אחר צהריים אחד, ולדבריה הם זרמו כמעיין המתגבר, וגם הקשר בין רונית לבתה יובל, הוא ממש מיסטי. לדברי אמה הגאה, רונית סטלקול אברם: 'יובל מציירת כבר מגיל שנתיים ובבית יש אוסף מרשים של יצירותיה מאז גיל זה'.


הכוונה שלה בכתיבת הספר לילדים: 'זוהי דרכי להועיל במקום הבוסרי הזה ולהשריש בנפש הילד אמונות בונות, שמכוונות אותו לחיות את חייו במיצוי מירבי ובשמחה מובטחת. תומי מציג בפני אמו דילמות שונות שבהן הוא נתקל בגן, בבית הספר ובתוך מחשבותיו, ובהן האומץ לבטא את עצמו גם אם רעיונותיו שונים.

היכולת למגר פחדים ולחזק את האופטימיות, היכולת לקבל ולהעריך את השונה, לאהוב ולהתרגש מהבריאה בכלל ומהארץ שבה קשר את חייו בפרט, לראות במתנה המסתתרת בכל 'כישלון', לדעת להתמודד עם אתגרים וגם לזכור שלכל דבר יש פתרון, לאהוב את הזולת ולראות בערכן הרב של הנתינה, ושל ההתבוננות החיובית בדברים וברקע הדברים להכיר את כוחנו המופלא לברוא את מציאותנו בכוח המחשבה.

כשהוא אינו מוצא את הדרך הנכונה לראות בה את הדברים, מציגה בפניו אמו האוהבת את זווית ראייתה הייחודית ובכך מספקת מענה גם לילדים הקוראים שדילמות אלו שאובות מעולמם.

'אני מכוונת לכך שילדים יפתרו את הבעיות שיש להם כבר בילדות, בזמן שזה קורה להם ושלא 'יסחבו' את ההתמודדויות הללו עד לגיל מבוגר.
רונית סטלקול אברם, אשר בימים אלו ספר הילדים שלה 'סיפורי תומי תום' בהוצאת ספרי 'ניב' מופץ בחנויות הספרים ברחבי הארץ, זוכה למשובים נפלאים. לספר שכתבה הוכנו הנחיות עבודה מפורטות למוסדות חינוך המעוניינים להכניסו לתוכנית הלימודים. זאת בעקבות בקשה שעלתה מהשטח על ידי יועצות החינוך בבתי הספר השונים.

הספר "סיפורי תומי תום" נמכר בחנויות הספרים ברחבי הארץ:
https://www.booknet.co.il/%D7%9E%D7%97%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%9D/%D7%A8%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%AA-%D7%A1%D7%98%D7%9C%D7%A7%D7%95%D7%9C%D7%90%D7%91%D7%A8%D7%9D

https://www.steimatzky.co.il/%D7%A1%D7%95%D7%A4%D7%A8%D7%99%D7%9D/%D7%A8%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%AA+%D7%A1%D7%98%D7%9C%D7%A7%D7%95%D7%9C+%D7%90%D7%91%D7%A8%D7%9D
עו'ד רונית סטלקול אברם וספרה 'סיפורי תומי תום' בהוצאת ספרי 'ניב'. צילום: קרן ליברמן

'סיפורי תומי תום' מאת רונית סטלקול אברם. איורים: יובל אברם. הוצאת ספרי 'ניב'

בהשקת הספר 'סיפורי תומי תום' בספריה העירונית בטירת כרמל עם הוריה הגימלאים פאני ויעקב סטלקול. צילום :אלבום פרטי

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'מנהיג נשכח' על חייו ופועלו של אלוף...
*   'הלונה פארק של החיים' The Ride of a Life time...
*   החלטות משנות חיים (ומוות) מאת יוסי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים