מה הקשר בין 'כללית' ואהבה? ל'יום האהבה' נכיר לכם 2 זוגות שהתאהבו במסדרונות 'כללית'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות 'כללית'

צביקה ויעל גולובשקו , עביר ואליאס אבו עוקסה. סיפורים של אהבה

פורסם ב: 13/02/2024 10:23

צביקה ויעל גולבשקו. צילום: דוברות 'כללית'
צביקה ויעל גולובשקו

קצת עליהם: צביקה גולובשקו הוא מנהל מחסנים במערך הלוגיסטיקה של מחוז חיפה וגליל מערבי ב'כללית' שם הוא עובד מזה 27 שנים. יעל גולבשקו מנהלת את מחלקת הקבלה במרלו'ג צפון ב'כללית' ובני הזוג מתגוררים בקריית ביאליק והורים לבת 20 המשרתת בימים אלה במילואים בחיל התקשוב.


מספר צביקה גולבשקו: 'את יעל הכרתי בשנת 1998, כשעבדתי כמלקט ואורז זוטר. באותה תקופה היא עבדה כקלדנית בהקלדת ההזמנות ובעבודה עם ניירת רבה, עוד בתקופה שלפני המסופונים. בדיעבד, אפשר לומר שהייתה בינינו כימיה כבר מהרגע הראשון. אם זה בחוש הומור והתלוצצויות, ובעיקר בשיחות עמוקות שניהלנו בינינו.

יום אחד, חברה שלה בעבודה שאלה אותי אם ארצה את מספר הטלפון שלה. נעניתי כמובן בחיוב, ומאז הכל היסטוריה. יצאנו במשך כמה חודשים, אבל שמרנו על כך בסוד. זה השתנה יום אחד כשהגענו יחד כזוג לאירוע של קולגה בעבודה. שם בעצם נחשפנו רשמית.

איך ההרגשה לעבוד יחד ב'כללית'?

'אנחנו לא מרגישים הבדל או שוני. כבר עבדנו ביחד באותו מקום במשך למעלה מ-20 שנה. זה כיף לנסוע ולחזור ביחד לעבודה, אבל אנחנו יודעים לעשות את ההפרדה. מרגישים שייכות מאוד גדולה לארגון, עם תחושת אחריות וגאים לשרת ציבור גדול של עובדים ומטופלים. שנינו קמים בכל בוקר עם חיוך ושמחים על מה שאנחנו עושים'.


זוג מנצח: 'אנחנו נשואים באושר גדול כבר 24 שנים. אם סופרים גם את התקופה שהתחלנו לצאת אז זה כבר חצי יובל. הרבה שואלים אותי 'איך שומרים על הגחלת'. התשובה שלי היא בעזרת הרבה כבוד הדדי, לדעת להתפשר כשצריך ולקבל החלטות ביחד, בשילוב של עם הרבה פירגון וכמובן אהבה גדולה'.

טיפ לזוגות: 'חשוב לתת מקום לדברים השגרתיים והמינימליים שלעיתים לא שמים לב אליהם. לא להתבצר כל אחד בעמדה שלו, ולהימנע ממלחמות אגו. זוהי כל המהות של זוגיות בעינינו'.

*****

עביר ואליאס אבו עוקסה

קצת עליהם: רוקחים במקצועם, נשואים והורים לשלוש בנות. עביר משמשת כרוקחת אחראית במרפאת ג'ת הגלילית ב'כללית' מחוז חיפה וגליל מערבי, אליאס עובד כרוקח במרפאת 'כללית' בכרמיאל. הם מתגוררים בתרשיחא וכל אחד מהם עובד ב'כללית' קרוב ל-25 שנים.

סיפור פשוט: 'אמנם אף פעם לא עבדנו ביחד, אבל במסגרת המקצוע המשותף, תמיד יצא לנו להיפגש בכל מיני הזדמנויות. המפגש הראשון שלנו היה בזכות שיחת טלפון. אליאס התקשר לבקש תרופה מסוימת שהייתה חסרה למטופל שלו, ונמצאה אצלנו בסניף. כעבור זמן הגעתי לבית המרקחת בכפר ראמה, בו הוא עבד. נכנסתי לקנות תרופה והוא זיהה אותי כשהעביר את כרטיס הכללית במחשב. הוא מיד קישר זאת לשיחה הקודמת שלנו בטלפון. בהמשך הוא ביקש את מספר הטלפון שלי מהמפקח ברוקחות. מאז אנחנו ביחד, 23 שנים', משתפת עביר.


זוג מנצח: 'יש בינינו הבנה מלאה זה לזו. אנחנו מגיעים הביתה ומספרים הכל. זה מאוד נוח שיש בן אדם שמבין אותך ברמה המקצועית. יוצא לנו הרבה להתייעץ. הבנות לפעמים מקטרות, אבל זה חלק ממי שאנחנו'.


טיפ לזוגות שבינינו: 'חשוב שכל אחד ינסה להציב את עצמו במקום של בן או בת הזוג, שכן ההבנה הדו-צדדית והתמיכה היא חלק מרכזי בזוגיות. אנחנו מרגישים שאנחנו באמת משלימים זה את זו, אפילו ברמת התפקוד היום-יומי בבית. מאחלים לנו עוד הרבה שנים של זוגיות פורייה וכמובן הרבה אהבה'.

(טלי שרייר-וגנר)
עביר אבו עקסה ואליאס. צילום: דוברות 'כללית'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   מרכז רפואי 'כרמל' מוכן לחירום. כתבה:...
*   ראש העיר חיפה יונה יהב השתתף אתמול...
*   במרכז הרפואי רמב'ם התקיים הבוקר תרגיל...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים