יונה יהב מציג את תוכנית ההשקעה והפיתוח של קריית חיים. כתבה: רונית קיטאי. צילום: יח'צ

ראש העיר לשעבר, ביחד עם שלוש חברות סיעתו תושבות קריית חיים: סופי נקש, זהבית לוי בן דוד וצילה ברוך חשפו את תכנית ההשקעה והפיתוח אותה הם מתכננים לקרית חיים. במרכז התוכנית פינוי כל המפעלים ממפרץ חיפה בלוח זמנים מקוצר, שדרוג הרחובות והתשתיות בכל רחבי הקרייה לרבות התחדשות עירונית בהיקפים נרחבים

פורסם ב: 06/02/2024 16:02

יונה יהב. צילום: יח'צ
לדברי יונה יהב: 'פינוי המפעלים המזהמים ובניית רצועת חוף מהיפות בישראל יהפכו את קריית חיים לאחד האזורים המבוקשים בצפון , וגולת הכותרת היא בניית רצועת חוף מהיפות בישראל כדי להפוך את קריית חיים למקום של פיתוח וצמיחה מהגדולה בתולדותיה'.

ראש העיר לשעבר יונה יהב חשף היום את תכנית ההשקעה והפיתוח של קרית חיים אותה הוא מתכוון להוביל וליישם עם שובו לתפקיד ראש העיר. מדובר בתכנית שהיא מהפכה של ממש ומתיחת פנים שיהב מבטיח כי בסופה "קריית חיים תהיה לאחד האזורים המבוקשים בצפון". את תכניתו כתב יהב ביחד עם שלוש חברות סיעתו המתגוררות בקריית חיים: סופי נקש, זהבית לוי בן דוד וצילה ברוך.

בליבת התכנית, כמובן, עומד פינויים של המפעלים המזהמים ממפרץ חיפה אותם יהב כבר הצהיר כי ידאג לפנות בלוח זמנים מקוצר. במקומם יהב מבקש להקים אזורי מגורים מודרניים, המשולבים במתחמי תעסוקה מתקדמים ופארק אקולוגי ענק לרווחת התושבים ואורחי העיר. במקביל ליהב יש תוכנית לקידום התחדשות עירונית ענפה הכוללת את שדרות דגניה, טרומן, צייטלין, בן צבי ושבטי ישראל.

מהלכים אלה יובילו להערכתו של יונה יהב, להגעתן של משפחות צעירות לקריית חיים, וגם יאפשרו לצעירי הקריה להקים בה את ביתם עם גדילת התא המשפחתי. את התנעת תכנית הבינוי ויישומה יעשה בשיתוף פעולה מלא עם מינהלת השכונה והועד המקומי.

מהלך משמעותי נוסף אותו מתכוון יהב להוביל כמהלך פורץ דרך בקריית חיים הוא הקמת רצועת חוף ים, שיונה יהב מבטיח כי תהיה מהיפות בישראל ואת התיקצוב לכך ידאג להעביר כבר בתקציב העיריה הראשון, בשותפות עם משרדי הממשלה וחברת נמלי ישראל. 'לצד ההנאה לתושבי קרית חיים שתסב הטיילת החדשה האטרקטיבית ושובר גלים מרשים וייחודי שבכוונתי להקים, אני מעריך כי גם תיירים רבים יגיעו ליהנות מהם. הדבר ישפיע לטובה כמובן כלכלית על העסקים בקריית חיים וכן על ערך הנדל'ן'.

יהב לא מוותר על חיבור התרבות בחזרה לקריית חיים, שהיתה בתקופתו כראש עיר אחד ממתחמי הבילוי הגדולים בחיפה ובצפון. 'חיפה הייתה במשך שנים רבות בירת התרבות של הצפון. הפסטיבלים והאירועים הגדולים היו לשם דבר בכל הארץ ואף הביאו תיירים מחו'ל. לקריית חיים היה חלק משמעותי בכך, בעיקר בזכות אירועי 'צובחוץ' אשר הובלתי בשכונה, בהשתתפותם של אמנים מובילים וידועי שם.

עם שובי לתפקידי בכוונתי להחזיר את אירועי התרבות בשכונות ובכלל זאת גם בקרית חיים, במסגרת תכנית מקיפה להחזרת המובילות של חיפה בתחום התרבות והפנאי'.

בנושא החינוך יהב מבטיח כי כפי שיעשה בכל רחבי העיר, גם בקריית חיים בכוונתו למגן את כל מוסדות החינוך ולצייד אותם בממ'דים ניידים המהוים פתרון נגיש, איכותי ובטוח לכל תרחיש מלחמתי. בכך הם ייתנו מענה לקיום שגרת לימודים גם במצב חרום.

אחרי חמש שנים של נסיגה בהן חיפה וקריית חיים נתקעו בכל תחומי החיים, אני מתכוון להזניק תוכנית עוצמתית הדורשת ראש עיר מנוסה ואחראי, אשר יוכל להוביל אותה לכדי יישום ממשי מתוך ניסיון ויכולות תכנון וביצוע. כך עשיתי כשכיהנתי כראש עיר, ואת שלא הספקתי לעשות – בכוונתי לעשות ובעוצמה עם חזרתי לתפקיד ראש העיר'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   הודעה משותפת לעיריית חיפה ולרשות...
*   ראש העיר חיפה יונה יהב, וגזבר העירייה...
*   היכן הם יארחו/יתארחו בפסח? כתבה וצילמה:...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים