חדש ביחידה להפריה חוץ גופית במרכז הרפואי 'כרמל' מקבוצת 'כללית': בחירת רופא אישי. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון וירון חזן

'חברי כל קופות החולים מוזמנים ומוזמנות לקבל את כל שירותי הפיריון ו ה- I.V.F המתקדמים ביותר ללא הגבלה כולל בחירת רופא אישי אצלנו ב'כרמל'. אנחנו כאן בשבילכם, אומרת פרופ' גליה אורון מנהלת היחידה

פורסם ב: 04/02/2024 09:25

פרופ' גליה אורון. צילום: אלי דדון וירון חזן דוברות בי'ח 'כרמל'
מעל 4,000 תינוקות מוצלחים נולדו ביחידת ההפריה החוץ גופית במרכז הרפואי כרמל מקבוצת כללית והיא נחשבת כמרכז מצוינות מוביל בכל חיפה והצפון היחידה בכרמל מציעה מגוון רחב של טיפולי פריון והפריה חוץ גופית (IVF)
מהמתקדמים ביותר בישראל ובעולם.

כיום כל אישה יכולה לעבור הליך של הפריה חוץ גופית בבית החולים 'כרמל' ללא קשר לקופת החולים המבטחת שלה. היחידה בבית חולים זה מציעה גם את מודל בחירת רופא אישי המושק בעידוד משרד הבריאות.

מנהלת היחידה פרופ' גליה אורון מסבירה: 'בזכות עדכון הסדרי הבחירה של קופות החולים על ידי משרד הבריאות, חל שינוי מבורך, וכל מטופלת מכל קופת חולים שהיא: מכבי, לאומית או מאוחדת יכולה לבחור את היחידה להפריה חוץ גופית ב'כרמל' מקבוצת 'כללית' לצורך קבלת טיפול.

משמעות הדבר אם עד היום נשים הופנו רק ליחידות ההפריה החוץ גופית על פי הסכמי קופת החולים להם הן שייכות, מהיום הן יכולות לבחור את היחידה בה הן רוצות לעבור את הטיפול בכל בית חולים ללא קשר לקופת החולים המבטחת שלהן. ובנוסף כאשר יקבעו תור ליחדה ב'כרמל' יוכלו לבקש את אחת מרופאות או רופאי היחידה שילווה אותן בתהליך.

זוהי היחידה הגדולה ביותר של בית חולים מקבוצת 'כללית' באזור הצפון. היחידה מנקזת אליה אוכלוסייה גדולה מאוד מהצפון הארץ כמו גם מהמרכז ומדרום הארץ. נוסף על טיפולי הפריון (הכוללים השראת ביוץ והזרעה תוך רחמית- IUI) וההפריה החוץ גופית (IVF) מבצעים בהצלחה ביחידה בכרמל שימור פריון אלקטיבי ורפואי (הקפאת ביציות בשיטת זיגוג המתקדמת ביותר).

ביחידה קיימת מרפאת פריון הגבר עם אורולוג מומחה לפוריות הגבר אשר מבצע ניתוחי מיקרוטסה מתקדמים להפקת זרע מהאשך. ישנה גם מרפאה ייחודית בארץ בשיתוף פעולה עם המחלקה הנוירולוגית לחולות עם תרשת נפוצה המעוניינות להתייעץ על פוריות ונדרשות לעבור טיפולי פוריות. בנוסף קיים ביחידה בנק זרע עם תורמים מהארץ וגם מחו"ל המשרת את מטופלות היחידה ומאפשר לנשים יחידניות ולזוגות הזקוקים לזרע תורם לבחור זרע ביחידה עצמה דבר שמקל לעיתים קרובות על הפרוצדורות והבירוקרטיות שבבחירה ושינוע של זרע מממקום למקום.

פרופ' אורון מעדכנת : 'ישנו ביקוש מאוד גדול לשירות שלנו ולכן יצאנו בהשקעה של מאות אלפי ₪ לשיפוץ המעבדה בה רכשנו ציוד חדש ובעיקר הוספנו עמדת עבודה נוספת לאמבריולוגית שהחלה לעבוד אצלינו כל זאת במטרה להתאים את עצמנו לגדילה המשמעותית בנפח הפעילות שחווינו בשנתיים האחרונות. בזכות שינוי הסדרי הבחירה ומודל בחירת רופא אישי אני צופה שהפעילות עוד תגדל משמעותית. זה נותן הרגשה טובה לדעת שרופא שאת בוחרת ולומדת להכיר ולסמוך עליו מלווה אותך בתהליך'.לפרטים נוספים ולקביעת תור ניתן לפנות ליחידה בטלפון: 04-8250335 או
פקס: 04-8250680 מייל: ivfcr@clalit.org.il
ד'ר שירלי להב ועידית בלייס ליד מכשיר האמבריוסקופ. צילום: אלי דדון וירון חזן דוברות בי'ח 'כרמל'

פרופ' גלי אורון וצוות המעבדה. צילום: אלי דדון וירון חזן דוברות בי'ח 'כרמל'

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   אירוע הוקרה התקיים לעובדי המרכז הרפואי...
*   במרכז הרפואי לגליל בוצע לראשונה ניתוח...
*   מדיקס - רשת מרכזי רפואת הספורט ובית...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים