בתום דרמה גדולה: איליה סמירין אלוף ישראל בשחמט, מרסל אפרוימסקי - האלופה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: יח'צ

זו הייתה אליפות ישראל הצמודה בהיסטוריה.לאחר שמונה ימים של תחרות ורגע לפני היום האחרון, במהלכם 12 שחמטאים נאבקו על הכתר. בתום דרמה שנמשכה ארבע שעות הוכתר אלוף ישראל בשחמט:- רב אמן איליה סמירין בן 56 המתגורר בכפר סבא

פורסם ב: 31/01/2024 09:30

אלוף ישראל הנכנס לצד מקומות 2-3. צילום: יח'צ
איליה סמירין , שחקן שחמט במועדון אשדוד שזכה במקום הראשון התרגש : 'זו הרגשה טובה מאוד. זו הזכייה הרביעית שלי לאורך הקריירה ואני שמח על כך'.

האלוף היוצא עידו גורשטיין סיים במקום השלישי, במקום השני ניצב איתן רוזן.

בגזרת הנשים זכתה במקום הראשון מרסל אפרוימסקי המדורגת מספר 1 בישראל שחקנים מועדון ראשון לציון. במקום השני סיימה נוגה אוריאן ובמקום השלישי רונית לויתן. בתחרות עד גיל 18- המנצח הגדול היה נדב צמח מראשל'צ.

מנכ''ל מפעל הפיס בני דרייפוס : 'אנחנו גאים להיות שותפים ליוזמת איגוד השחמט להפעיל שחמט ב 152 רשויות עם 18,000 ילדים, קיום האליפות למרות המצב- החלטה חשובה ומחזקת'.

יו'ר איגוד השחמט ד'ר צביקה ברקאי : 'כי קל לא לעשות, כשהחלטנו לקיים את האליפות בעכו היה שתהו מדוע ושמסוכן. בל החלטנו כי דווקא עכשיו וכאן בצפון, כאמירה, בתמיכה אמיתית בגליל. באליפות השתתפו 132 שחמטאים שזה מספר שיא בכל הזמנים. החזון שלנו הוא לקדם את השחמט, להנגיש אותו לכל ילדי הארץ ולכלל האוכלוסיות. תודה למפעל הפייס על השותפות המלאה, לעיריית עכו ולראש העיר על שיתוף הפעולה וההירתמות, וברכות לאלופים החדשים!
אלופת ישראל בשמחט. צילום: יח'צ

דרמה באליפות ישראל בשחמט. צילום: יח'צ

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור קצר ולעניין :
*   חברת Hertz מחויבת למאבק באלימות כלפי...
*   קבוצת סלדן בבעלות איש העסקים, אודי...
*   הזמר והיוצר אייל שלום יצא עם סינגל...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים