שנת 2024 ואירנה מלנבסקי מנהלת הרוקחות ב'כללית' מחוז חיפה וגליל מערבי , מציינת 119 בתי מרקחת.כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות 'כללית'

בית המרקחת ה-119 של 'כללית' במחוז נפתח בשבוע שעבר ובניהולה כ-380 רוקחים ומנהלים שפועלים בשגרה למען אלפי מטופלי המחוז והחל מפרוץ המלחמה נמצאים בכל החזיתות

פורסם ב: 23/01/2024 11:50

אירנה מלנבסקי. צילום: דוברות 'כללית'
אירנה מלנבסקי: 'החל מה7/10 היינו בסיטואציות שנתקלנו בהן בתרגילי חרום, לא דמיינתי שיהפכו למציאות'.

שנת 2023 נרשמה במחלקת הרוקחות ב'כללית' מחוז חיפה וגליל מערבי כשנה רבת עשייה, מלאת הצלחות ובנוסף רבת אתגרים לנוכח המציאות שהשתנתה לפתע.

בשנה שחלפה חולפת בתי המרקחת ברחבי המחוז פעלו במגוון רחב של תחומים: הרוקחים ביצעו כמות גדולה של הדרכות רוקחיות אישיות למטופלים –בעיקר למטופלים בני 65+ ו/או הנוטלים שש תרופות ומעלה.הם סייעו בשיפור הענות המטופלים לטיפול תרופתי במגוון מחלות ובזכות מעורבות זו השנה החלו יותר מטופלים טיפול תרופתי כרוני בהשוואה לשנים קודמות, מה שתרם משמעותית לאיזון המחלה ולשיפור במצבו הקליני של המטופל.

רוקחי המחוז קיבלו את ציון שביעות רצון הלקוחות בנושא 'יחס הרוקח/ת', הגבוה ביותר ב'כללית' ויש רוקחים לא מעטים שהלקוחות סומכים עליהם בעיניים עצומות. וזמני המתנה לקבלת שרות בבתי המרקחת ירדו ועומדים על קרוב ל-7 דקות בממוצע. בנוסף, נקלטו והוכשרו השנה מספר רב של 'פרחי רוקחות' שתפקידם לסייע בבתי המרקחת ובכך התאפשר לרוקחים לפנות את זמנם לפעילות מקצועית של מתן ייעוץ והדרכה לטובת המטופלים.

עם פרוץ המלחמה, חלה עלייה ניכרת בביקוש לתרופות, אנשים לא ידעו מה צופה העתיד ודאגו שיהיה מחסור ולכן מיהרו להצטייד לכל צרה שלא תבוא. 'חשבתי שנסיים את השנה בחגיגות על כל ההישגים המשמעותיים של הרוקחים ונציין את 'יום הרוקח' כמו בשנים עברו, ובמקום זאת, נתנו מענה רוקחי במלונות של מפונים וייעצנו למטופלים שנאלצו להתפנות מביתם, הענקנו שירות תרופות און ליין עד הבית למבוטחים כמעט בכל הארץ.

עשינו זאת כשהביקוש בימי שיא גדל פי 5 כמעט. יחד עם זאת, המשכנו להעניק שרות רוקחי מלא לכלל המטופלים מתחילת המלחמה ועד היום. בתי מרקחת של 'כללית' באזורים הצפוניים שפונו מתושבים ומתמודדים עם אזעקות ומטחים, ממשיכים להעניק שירות למטופלים מתוך מחויבות עמוקה ועל כך אני מודה להם ומעריכה אותם מאוד'.

יחד עם המציאות המורכבת ב'כללית' ממשיכים להוסיף שירותי רוקחות עבור המטופלים ברחבי חיפה והגליל המערבי. מספר בתי המרקחת במחוז גדל ובשנת 2023, נפתחו בתי מרקחת חדשים ושופצו ותיקים, בעראבה, נווה שאנן בחיפה, קריית מוצקין, קריית אתא, קריחת ים ובית המרקחת ה-120 צפוי להיפתח בכפר יאסיף במהלך שנת 2024.

'שרותי הרוקחות נמצאים כמעט בכל נקודת שרות ברחבי המחוז, וזאת מתוך אמונה כי הרוקחים מהווים חלק בלתי נפרד מהצוות הרפואי ותורמים רבות לבריאותו של המטופל. ההישגים המרשימים לאורך השנה הושגו כתוצאה מעבודה קשה ומקצועית, מחויבות ומסירות של הנהלת הרוקחות ורוקחי המחוז. גם השנה נחדש ונתחדש בבתי מרקחת נוספים ברחבי חיפה והגליל המערבי', סיכם רונן נודלמן מנהל מחוז חיפה וגליל מערבי ב'כללית'.

(טלי שרייר וגנר)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   אירוע הוקרה התקיים לעובדי המרכז הרפואי...
*   במרכז הרפואי לגליל בוצע לראשונה ניתוח...
*   מדיקס - רשת מרכזי רפואת הספורט ובית...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים