'מצוות פדיון שבויים, הינה אחת המצוות החשובות ביותר' , אמר מנכ'ל המרכז הרפואי בני ציון ד'ר אוהד הוכמן. כתבה: רונית קיטאי. צילום: ניר קופלר

דבריו של ד'ר אוהד הוכמן מנכ'ל המרכז הרפואי 'בני ציון' נאמרו בטקס שהתקיים בבי'ח 'בני ציון' בה ציינו את 100 הימים לשהייתם בשבי החמאס של 136 חטופים וחטופות

פורסם ב: 14/01/2024 21:46

מנכ'ל המרכז הרפואי 'בני ציון' ד'ר אוהד הכמן בטקס במרכז הרפואי. צילום: ניר קופלר
הוסיף ד'ר אוהד הוכמן: 'מדינת ישראל חבה חובה מוסרית לחטופים והחטופות. תמונת הניצחון תהיה החזרתם בריאים ושלמים של כל החטופים. אני מתפלל ומייחל לכך כל יום'.

הטקס המרגש אורגן ע'י פרופ' תמר תדמור, מנהלת המכון ההמטולוגי במרכז הרפואי 'בני ציון' שגם הנחתה את האירוע ועם עוזרת מנכ'ל המרכז הרפואי ,קרן כבירי .

בין הדוברים היה החיפאי בועז זלמנוביץ בנו של אריה זלמנוביץ' ז'ל שעבר לקיבוץ ניר עוז ונרצח בשבי החמאס כשהוא בן 85. סיפר בועז זלמנוביץ': 'אבא שלי התגורר בחיפה עד 1955 ואז עבר לניר עוז. אבא שלי לא קיבל את התרופות שלהן היה זקוק מאז שנחטף וגסס למוות כפי שניתו היה לראות גם בסרטון שפירסם החמאס. לצערי לא יכולנו להיפרד ממנו. לפני מותו, כך הבנו, עודד את דוד קוניו שעדיין בשבי ונחטף יחד עם רעייתו ושתי בנותיו ששוחררו מהשבי'.

נגה גור אריה שעבדה במשך שנים רבות כמיילדת במרכז הרפואי 'בני ציון', סיפרה על האחיין שלה אלון אהל הנמצא בשבי החמאס: 'אלון נולד במרכז הרפואי 'בני ציון' והוא מוזיקאי מוכשר מאוד. אנחנו סומכים עליו שהוא חזק ואנחנו מאמינים אמונה שלמה שיחזור במהרה בריא יחד עם כל החטופים והחטופות. כולם צריכים לחזור הביתה עכשיו'.

מזכירת הפגייה במרכז הרפואי גבי לוי , ריגשה כאשר שרה בטקס את השיר 'הביתה' והטקס הסתיים בתפילה משותפת בעברית, ערבית ורוסית, לשובם הביתה של החטופים.
הטקס במרכז הרפואי 'בני ציון' שהתקיים היום לציון שהייתם בשבי החמאס של 136 חטופים וחטופות. צילום: ניר קופלר

בועז זלמנוביץ' בנו של אריה זלמנוביץ' ז'ל בטקס במרכז הרפואי 'בני ציון'. צילום: ניר קופלר

נגה גור אריה דודתו של אלון אהל בטקס במרכז הרפואי 'בני ציון'. צילום: ניר קופלר

מנהלת המכון ההמולוגי במרכז הרפואי 'בני ציון' פרופ' תמר תדמור בטקס במרכז הרפואי. צילום: ניר קופלר

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   רק עשרות מקרים בעולם: ברמב'ם ניתחו...
*   מינוי חדש בכללית מחוז חיפה וגליל מערבי:...
*   כלבות טיפוליות ברמב'ם,הפכו את תהליך...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים