חיוניים בשגרה ובחירום: ד'ר ליאור בן צבי מומחה באורתופדיה, שי מיינר מנהל אחזקה, וטומי אלון רוקח קליני. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות כללית

אלה הם שלושה מבין עשרות עובדי מחוז חיפה וגליל מערבי של 'כללית' אשר עם פרוץ המלחמה, נאלצו לעזוב הכל ולהתייצב למילואים. הם ממשיכים לתת מענה ללקוחות ועובדי 'כללית' גם כאשר הם מגיעים הביתה.

פורסם ב: 02/01/2024 12:29

ד'ר ליאור בן צבי במילואים בעזה. צילום: דוברות 'כללית'
שי מיינר (39) הוא מנהל מחלקת אחזקה ב'כללית' מחוז חיפה וגליל מערבי, נשוי + 3 בגילאי 6, 9 ו-12. בניהולו 20 עובדים ויחד הם נותנים מענה לכל תקלות השבר ואחזקה במתקני המחוז, אחראים על שיפור נראות 20 מרפאות בשנה ומכינים את המרפאות לשעת חירום.

שי מיינר גויס למילואים מיום שבת 7/10 לגבול הצפון, בתפקיד מ'פ מפקדה של אוגדת מילואים, בשרות הסדיר שירת בחיל השריון. הפלוגה שלו מורכבת ממתנדבים לשירות מילואים מעל גיל 45, ותפקידם לתת מעטפת לוגיסטית לכוחות המתמרנים בצפון.

מספר שי: 'הצוות אחראי על מגוון משימות לוגיסטיות, ביניהן, סידור מקומות לינה והתמקמות בשטח ושינוע ציוד ליחידות הקדמיות. המתנדבים שבחרו להגיע לכאן הגיעו עם הרבה רוח התנדבות ומוטיבציה לעשייה. מדובר באנשים שעזבו מקום עבודה, משפחות כדי להתנדב ולתרום. לא פשוט לצאת לצאת למילואים כאשר אתה נחשב עובד חיוני במקום העבודה שלך ולא קל לשלב בין העבודה למילואים. אני חוזר כל שבת שנייה ומשתדל להיות זמין 24 שעות כדי לתת מענה לעובדים'.

ד'ר ליאור בן צבי (40) הוא אורתופד כף רגל וקרסול במרכז רפואי 'זבולון' של 'כללית' ואורתופד בכיר בבית חולים 'כרמל' מקבוצת 'כללית'.ד'ר ליאור בן צבי המתגורר בחיפה קיבל הודעה לצו 8 בשבת 7/10 כאשר היה בביתו. הוא מיד התייצב למילואים ומאז בקושי ראה את הבית. בתפקידו הוא רופא קרבי בחטיבה 261 אשר נלחמת בצפון רצועת עזה ויחד עם פלוגתו הם מעניקים טיפול רפואי ללוחמים הפצועים וביצוע פינוי משדה הקרב.

לדבריו 'חשוב לנו שהלוחמים ידעו שאנחנו איתם כל הזמן ומוכנים לטפל בהם בכל מצב. מטבע הדברים, זירת הפעילות שלנו תחת איום וחשש תמידי, אך אני רואה בכך זכות ושליחות וגם החיילים רואים זאת כך. למשל, היה לנו מקרה של קצין שנפגע מרסיס שלא שאל על חומרת הפציעה שלו אלא רק מתי הוא יוכל לחזור להילחם עם חייליו', משתף בהתרגשות ד'ר בן צבי.

טומי אלון הוא רוקח קליני בבית מרקחת נהריה יוספטל ומנחה סדנאות לגמילה מעישון. הוא בן 55, נשוי + 3 מתגורר בנהריה ומ7/10 נמצא במילואים בצפון, בדרגת רב סרן בתפקיד: אחראי כח אדם וציוד רפואי. בתפקידו הוא אחראי על התרופות, ציוד לטיפול ראשוני בפצועים ולתחזוקה והחלפה במידת הצורך. ביחידה הרפואית שלו מטפלים בפצועים בשלב ראשוני ולרשותם 8 אמבולנסים שמוקפצים בעת הצורך. במשפחה של טומי, כמו במשפחות רבות אחרות הוא אינו היחיד שגויס למילואים, גם החתן שלו ובן הזוג של בת נוספת גויסו.

כשטומי אלון חוזר הביתה בסוף השבוע ובהפוגות הוא הולך לעבוד בבית המרקחת בנהריה: 'חשוב לי להמשיך לתת שרות בבית המרקחת, כשאתה עובד בארגון בריאות אתה עובדי חיוני בשגרה ובחחרום. בשטח מרגישים כי ישנה ערבות הדדית גדולה, אנשים תורמים אוכל, ציוד רפואי מתקדם, הגיעו אומנים להופיע ולהעלות את המורל, זה מרגש לראות את זה. אני מנצל את ההזדמנות ומעביר לחיילים סדנאות לגמילה מעישון ולאורח חיים בריא'

(טלי שרייר-וגנר)
שי מיינר. צילום: דוברות 'כללית'

טומי אלון במילואים. צילום: דוברות 'כללית'

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   לאחרונה הוחלט במערכת הבריאות להפסיק...
*   נחנכה מחלקת א.א.ג. החדשה והמשודרגת...
*   נחנך מכון ה- PET CT החדש בבי'ח 'כרמל'. כתבה:...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים