פרס סאסא סטון לספרות ילדים, הוענק היום ב'מידטאון תל אביב. כתבה: רונית קיטאי. צילום: לירון אלמוג

פרס סאסא סטון לספרות ילדים, שהוענק הבוקר (ד') במידטאון תל אביב זו השנה השלישית, הוקדש השנה לאחים כפיר ואריאל ביבס, שנמצאים עדיין בשבי חמאס בעזה. האירוע התקיים במעמד נציגת משפחת התורמים של סאסא סטון ועוד

פורסם ב: 27/12/2023 17:51

יובל דיין ומשפחת ביבס על הבלונים. צילום: לירון אלמוג
בנוסף לנציגת משפחת התורמים של סאסא סטו , סוניה גומס דה מסקיטה, נכחו בני משפחת ביבס המורחבת, הזמרת יובל דיין ששרה בהתנדבות, הסופרת ליהיא לפיד, ומכובדים נוספים. במהלך הטקס הופרחו מאות בלונים כתומים.

ופרי ביבס: 'אחד הספרים שאריאל מאוד אוהב לאחרונה הוא הספר 'מי רוצה שק קמח' של דויד גרוסמן. הרגעים המתוארים בספר, הם רגעים קטנים של אבא ובן. שגרתיים, יום-יומיים. רגעים פשוטים אלו, משמשים לנו כיום תזכורת לחסר שלהם, מציפים געגוע. אריאל וכפיר הפכו לסמל, אבל עבורנו הם משפחה והמשפחה לא שלמה. הם צריכים לחזור- עכשיו. הזמן אוזל'

הנהלת סאסא סטון החליטה להקדיש עבור כפיר ואריאל ביבס, הילדים האחרונים שנותרו בשבי חמאס, את הפרס הייחודי, שכולו עבור קידום ספרות הילדים ולהעלאת המודעות להחזרת כל החטופים הביתה. הספר הזוכה לשנת 2023: wשושנה חיפושית הזבל המשועממת בהוצאת 'אגם' שכתבה ואיירה אורית ברגמן, וזכתה ב-35,000 ש'ח.

בפרס סאסא סטון למפעל חיים על סך 25,000 ש'ח₪ זכתה הסופרת והעורכת יונה טפר על תרומתה לספרות הילדים והנוער הישראלית. השנה הוחלט להעניק מענק כספי על מקוריות איורית על סך 25,000 ש'ח לנטלי בלהסן על ספרה 'בארץ השמיכה' מהוצאת 'כתר'/ 'כנפיים'.

זו השנה השלישית בה ארגון 'סאסא סטון' העניק את 'פרס סאסא סטון לספרות ילדים' לסופרים ומאיירים מובילים בישראל. מטרות הפרס הינן תמיכה בספרות הארצית וקידום היצירה הישראלית בספרות הילדים. הפרס מחולק לסופרות ומאיירות אשר השפיעו לטובה על התרבות הישראלית.


לאור המצב, ודווקא בתקופה זו בה עולם התרבות משותק, נציגת משפחת סטון, הגברת סוניה גומס דה מסקיטה, באמצעות ארגון סאסא סטון, בחרו להתגייס לקיים את הפרס להעלאת המודעות לשני הילדים הג'ינג'ים כפיר ואריאל ביבס, שעדיין מוחזקים בשבי חמאס יחד עם הוריהם, ועבורם הוקדש הפרס השנה. ארגון סאסא סטון (SASA Setton), מקדם את תחום החינוך לילדים מאושפזים ב-41 בתי חולים ברחבי הארץ, זה למעלה מעשור. פרס סאסא סטון לספרות ילדים בישראל הוקם על ידי הגב' הילדה סטון לזכרו של בעלה פיליפ סטון ז'ל

במהלך הטקס חולקו הפרסים לזוכות, גלילה רון פדר עמית הציגה באופן וירטואלי את הפרויקט המיוחד 'מג'ינג'י לג'ינג'ים' בו מנהיג החבורה מתפטר ומעניק לאריאל ביבס את הנהגת החבורה, ולכפיר ביבס את התואר של סגנו. הזמרת יובל דיין שרה בהתנדבות, משפחת ביבס המורחבת שלקחה חלק בטקס נאמה, וכמו כן הופרחו מאות בלונים כתומים. עוד השתתפו בטקס הנהלת ארגון סאסא סטון ומכובדים נוספים. ועדת השופטים בפרס זה כללה את יו'ר הוועדה עדי רובינשטיין, עיתונאי בתחום התרבות; ליהיא לפיד, הסופרת והמרצה; פרופ' שי רודין, חוקר ומרצה לספרות ילדים באקדמית 'גורדון' חיפה, טל מרמלשטיין עורכת המגזין 'שישבת' של 'ישראל היום.

סוניה גומס דה מסקיטה, נציגת משפחת התורמים: 'זו השנה השלישית בה אנו מעניקים את פרס 'סאסא סטון' לספרות ילדים, והיה עבורנו מתבקש לחבר את סיפורם של הילדים הג'ינג'ים- כפיר ואריאל ביבס, לפרס שלנו, שמי יתן ונצליח לסייע להעלות את המודעות להשבתם הביתה בהקדם. ארגון סאסא סטון ימשיך לקדם את תחום הספרות בישראל. ברכות לזוכות המוכשרות, המשיכו בעשייתכן החשובה לקידום היצירה הישראלית, ואנו מחכים לראות את משפחת ביבס יחד עם כל יתר החטופים בבית בהקדם'.

עופרי ביבס: אחד הספרים שאריאל מאוד אוהב לאחרונה הוא הספר 'מי רוצה שק קמח' של דויד גרוסמן. אריאל, כמו גיבור הספר, יונתן, הוא ילד אנרגטי ושובב, עם דימיון מפותח ורוח שטות. הרגעים המתוארים בספר, הם רגעים קטנים של אבא ובן. שגרתיים, יום-יומיים. לא תמיד אנחנו מקדישים להם מחשבה. כבר 80 ימים, שהשגרה הפשוטה שמתוארת נגדעה והופרה בבת אחת עבור אריאל, אבא ירדן, האח הקטן כפיר ואמא שירי. כבר 80 ימים בלי ספר לפני השינה, משחק עם אבא, נשיקה לכפיר וחיבוק מאמא בדרך למיטה. רגעים פשוטים אלו, משמשים לנו כיום תזכורת לחסר שלהם, מציפים געגוע. אריאל וכפיר הפכו לסמל, אבל עבורנו הם משפחה והמשפחה לא שלמה. אנחנו רוצים אותם איתנו בבית, לחבק, לנחם, לאהוב, לשקם. הם צריכים לחזור עכשיו. הזמן אוזל'.
אורית ברגמן זוכת פרס סאסא סטון לספרות ילדים לשנת 2023 לצד ליהיא לפיד, שי רודין, סוניה גומס דה מסקיטה ואליהו ביבס. צילום: לירון אלמג

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   'מדיטק' ומוזיאון העיצוב חולון, ערכו...
*   משפחות שכולות נפגשו עם נשיא המדינה...
*   ארגון 'פתחון-לב' זכה בפרס עיריית שדרות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים