חדש בבי'ח 'כרמל': – מרכז לטיפול במחלת עיניים בבלוטת התריס – גרייבס בעיניים. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון וירון חזן

מחלת עיניים בבלוטת התריס (TED) דורשת תשומת לב מיוחדת בשל חומרת המחלה, ולשיתוף פעולה רב תחומי לניהול החולה בצורה המיטבית. במסגרת המרכז ל-TED החדש 'בכרמל' יזכו החולים לקבלת טיפול משולב ע'י צוות בינתחומי מיוחד של מומחים לכיסוי כל היבטי המחלה, תחת קורת גג אחת.

פורסם ב: 24/12/2023 11:34

הצוות הרב תחומי של מרפאת טד ב'כרמל'. מימין לשמאל ד'ר ענת נכטיגל, ד'ר ענת ארודי , פרופ' אורן טומקינס, ד'ר ינון שפירא, פרופ' אילנה דואק, ד'ר מיכל גרישינסקי. ד'ר ינון שפירא בניתוח עיניים בכרמלצילום: אלי דדון וירון חזן דוברות בי'ח 'כרמל'
מרכז חדשני לטיפול במחלת TED (Thyroid Eye Disease), מחלת עיניים בבלוטת התריס, נפתח במרכז הרפואי כרמל והוא בלעדי בצפון ומהבודדים לטיפול בתחום בכל הארץ. העדר טיפול הולם במחלה זו יכול לגרום לאי נוחות משמעותית בעיניים, שינויים משמעותיים במראה הפנים, ובמקרים קיצוניים אף לאובדן ראייה.

ד'ר ינון שפירא מומחה ארובת העין ומקים השירות החדש, אומר: 'הטיפול ב- TED מחייב עבודה משולבת עם צוותים רפואיים במרכז הרפואי 'כרמל' וכן במרפאות בקהילה. זהו שירות נחוץ במיוחד עבור תושבי צפון ישראל, שעד כה לא היה קיים מרכז כזה. לעתים קרובות מטופלים התמודדו עם אתגרים בתיאום ביקורים עם מספר מומחים או נוהלו בצורה לא מיטבית בשל העדר תיאום בין המטפלים'.

צוות מומחים ייעודי ממחלקת עיניים ב'כרמל' בהובלת ד'ר ינון שפירא, יחד עם ד'ר יוספה הורוביץ וד'ר ענת ארודי, יהיה אחראי על מתן טיפול רפואי וכירורגי למקרים מורכבים ומאתגרים של TED. העבודה מתקיימת בשיתוף פעולה ייחודי עם צוות מחלקת אף אוזן גרון בהובלת פרופ' אילנה דואק מנהלת המחלקה והרינולוגים ד'ר רענן כהן-כרם וד'ר ג'ני ג'רבשיאן, ומאפשרת ניתוחים אנדוסקופים משולבים מהמתקדמים ביותר.

על מנת לתת מענה מקיף לכל ההיבטים של TED, מתקיים במרכז שיתוף פעולה עם מומחים מובילים בתחום האנדוקרינולוגיה בראשות ד'ר מיכל גרישינסקי, יחד עם ד'ר סמיר קאסם, אשר יתנו מענה לאיזון בלוטת התריס. מומחים בראומטולוגיה בראשות ד'ר דבי זיסמן, יעניקו טיפולים ביולוגיים מתקדמים, תוך ניטור קפדני של חולים תחת טיפולים אלו. השירות הפסיכולוגי של בית החולים בהובלתה של ענת נכטינגל, פסיכולוגית רפואית מדריכה, זמין כדי לתמוך בחולים באתגרים הפסיכולוגיים ש -TED יכול להציב.

מנהל מחלקת עיניים פרופ' אורן טומקינס מסכם : 'המרכז שלנו הוא לא רק מוקד לניהול מקיף ומתקדם אלא הוא גם פלטפורמה ייחודית לקידום ההבנה והטיפול ב-TED. באמצעות מחקר, נוכחות זמינה בקהילה, ומאמצים משותפים, אנו שואפים לשפר משמעותית את תוצאות הטיפול ולשפר את איכות החיים של אנשים המתמודדים עם TED בצפון הארץ'.
ד'ר ינון בחדר מיון עיניים ב'כרמל'. צילום: אלי דדון וירון חזן דוברות בי'ח 'כרמל'

מימין לשמאל ד'ר ינון שפירא דר ופרופ' אורן טומקינס. צילום: אלי דדון וירון חזן דוברות בי'ח 'כרמל'

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   אירוע הוקרה התקיים לעובדי המרכז הרפואי...
*   במרכז הרפואי לגליל בוצע לראשונה ניתוח...
*   מדיקס - רשת מרכזי רפואת הספורט ובית...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים