לראשונה בקהילה: במרכז רפואי 'לין' מקבוצת 'כללית', ניתן לבצע בדיקת עיניים OCTA. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות 'כללית'

הבדיקה שעד כה התבצעה רק בבתי חולים, זמינה מעתה גם במרפאה לבריאות העין במרכז הרפואי 'לין' של 'כללית' מחוז חיפה וגליל מערבי. במרפאה בניהולו של ד'ר איתן שגב נמצא מכשיר ה- OCTA החדש המאפשר בדיקה מדויקת, מהירה ולא פולשנית של רשתית העין.

פורסם ב: 19/12/2023 12:48

צוות מחלקת עיניים ב'לין' בניהולו של ד'ר איתן שגב, ליד מכשיר OCTA החדש. צילום: דוברות 'כללית'
בדיקת OCT היא צילום לא פולשני של העין באמצעות קרני לייזר. באמצעות צילום OCT ניתן לצפות בכל שכבה בתוך רקמת הרשתית או עצב הראייה וניתן לבדוק בדיוק רב את הזרימה בכלי הדם הפנימיים שמזינים את רשתית העין ולזהות מצבי חולי בהם יש שינוי בזרימת הדם העלולים להתפתח במחלות שונות. הבדיקה מאפשרת לעקוב אחר התקדמות המחלות והתגובה לטיפול.

מסביר מנהל המחלקה ד'ר איתן שגב: 'בדיקת OCT מתבצעת ב'לין' מזה 13 שנים וכעת בעזרת המכשיר החדש ה- OCTA הבדיקה מהירה יותר ובעלת כושר הפרדה גבוה המאפשר תשובה מדויקת יותר. כל זאת בצילום מהיר, ללא קרינה וללא הזרקה של חומר ניגוד. עד כה בדיקה זו בוצעה רק בבתי חולים וכעת, בזכות רכישתו של המכשיר ע'י 'כללית' למרכז הרפואי 'לין', ניתן לבצע אותה לא במסגרת בית החולים אלא במרפאה'.

במחלקת עיניים ב'לין' נמצאים מכשירי דימות נוספים כגון צילום קרקעית העין- פלורוסצאין, שדה ראיה ממוחשב ומכשירי לייזר מסוגים שונים לטיפול בבעיות רשתית ירוד משני (קטרקט) וגלאוקומה. ניתן לקבל שירותי רפואת עיניים תחת קורת גג אחת על ידי רופאים בעלי תתי התמחויות מגוונות, מבלי הצורך להיבדק במרפאות אחרות או להגיע לבית חולים.

(טלי שרייר-וגנר)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   מרכז רפואי 'כרמל' מוכן לחירום. כתבה:...
*   ראש העיר חיפה יונה יהב השתתף אתמול...
*   במרכז הרפואי רמב'ם התקיים הבוקר תרגיל...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים