היתר ראשון בתכנית התחדשות עירונית בשכונת בת גלים בחיפה. כתבה: רונית קיטאי. צילום הדמייה: מילוסלבסקי אדריכלים

הועדה המקומית לתכנון ובנייה אישרה את ההיתר לחפירה, דיפון והריסה במתחם פינוי בינוי ראשון בשכונת בת גלים –מתחם 'חיל הים'. במסגרת התכנית ייהרסו שבעה מבני מגורים ובמקומם יוקמו חמישה בניינים חדשים שיכללו 467 יחידות דיור

פורסם ב: 18/12/2023 13:40

צילום הדמייה מילוסלבסקי אדריכלים
בזמן שיא של חצי שנה מיום הגשתו, אושר היתר חפירה, דיפון והריסה למתחם חיל הים.

מדובר בתכנית ראשונה שיוצאת לביצוע מבין שתי תכניות התחדשות עירונית בבת גלים, אותן יזמו עיריית חיפה והרשות הממשלתית להתחדשות עירונית. התוכניות, שקודמו באמצעות המנהלת להתחדשות עירונית ואגף תכנון עיר במנהל ההנדסה, מממשות את פוטנציאל הפיתוח הקיים בשכונה הממוקמת על קו המים של העיר.

מתחם חיל הים כולל כיום שבעה מבנים בהם 119 דירות בשטח ממוצע של כ-60 מ'ר.

במקום המבנים הישנים יוקמו על פי התכנית המאושרת 467 יחידות דיור בחמישה בניינים בגבהים שונים שבין שלוש לשמונה קומות הכוללות קומות מסחר ותעסוקה.

התוכנית כוללת שימושי מסחר ותעסוקה, לצד מגוון פתרונות דיור במגוון גדלים ובכלל זה דירות קטנות, שישמשו לתיירות מרפא, מרפאות רופאים ומגורי סגל. לצד המבנים החדשים כוללת התוכנית גם מגוון שירותי ציבור, חניות וגינות ירוקות.

מהנדס העיר חיפה אריאל וטרמן: 'היתר זה קודם בזמן שיא של חצי שנה ממועד ההגשה, ולאחר אישור תכנית הבינוי והפיתוח למתחם. בזכות ההיתר תירשם שנת 2023, שטרם הסתיימה, כשנת שיא של כל הזמנים בהוצאת היתרי בניה בהתחדשות עירונית, שיא העומד כעת על 844 יחידות דיור בתכניות התחדשות עירונית בלבד. כאשר יחד עם תמ'א ובנייה חדשה הוצאו ע'י הוועדה המקומית היתרי בנייה ל- 2,312 יחידות דיור. נתונים אלו יקנו לעיר מענק בסך כ-20 מיליוני ₪ לקידום תשתיות תומכות התחדשות עירונית, מכח הסכמי המסגרת עליהם חתמה העירייה עם הרשות להתחדשות עירונית'.

(רוני גרוסמן)
צילום הדמייה: מילוסלבסקי אדריכלים

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   פרופ' מונא מארון נבחרה לרקטורית אוניברסיטת...
*   ראש העיר חיפה יונה יהב בכנס ובמפגש...
*   ראש העיר חיפה יונה יהב: 'עיריית חיפה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים