מגבירים את האור ומחזקים את מרקם החיים המשותף. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון

חברי הנהלת בית החולים האנגלי בנצרת ובראשם פרופ' פאהד חכים מנהל בית החולים, התארחו במפגש מרגש בבית החולים 'כרמל' בניהולו של ד'ר אבי גולדברג. המפגש, שהיה בסימן קירוב לבבות, נערך ביוזמת הוועדה ליחסי יהודים-ערבים בבית החולים 'כרמל', כחלק מהפעילויות לציון חודש חגי האור

פורסם ב: 15/12/2023 03:59

פרופ' חכים, ד'ר שני ברוש וד'ר גולדברג. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'
המפגש נועד להדגיש את חוסנה האמיתי של מערכת הבריאות, שהינה מגדלור של דו-קיום בין כלל המגזרים והקהילות בחברה הישראלית, ולקדם את השיח בנושא מרקם החיים המשותף בעיקר בעיתות של מתיחות.

סגנית מנהל בית החולים 'כרמל' ד'ר שני ברוש הציגה את הפעילות הענפה שנעשית בבית החולים 'כרמל' לשמירת מרקם החיים המשותף בעת שגרה ובתקופת מתיחות. הפעילות, שמטרתה לשמור על סביבת העבודה של בית החולים כמרחב מכיל, בטוח ותומך לכל עובדיו ללא הבדל דת, גזע ומין, הינה חלק ממהלך רחב להגברת החוסן הצוותי והארגוני.

עד כה השתתפו עשרות מעובדי בית החולים בפעילויות השונות שמטרתן הגברת ההיכרות הבין-אישית בצוותים (הכרת הסיפורים מאחורי האנשים) והגברת ההיכרות עם הסביבה הרב תרבותית בה אנו עובדים וחיים. ד'ר ברוש בירכה על המפגש ועל הרחבת השיח והעיסוק בנושא חשוב זה גם מחוץ לגבולות בית החולים.

בהמשך הדליקו הצוותים המובילים משני בתי החולים יחד נרות חנוכה וברכו ברוח התקופה:נר ראשון לכבוד הגבורה שהאירה בחשיכה בגווניה הרבים בכל קצוות הארץ. נר שני בתפילה לשובם של כל החטופים לחיק משפחותיהם. נר שלישי בסימן האחריות המשותפת כדי שנמשיך לעשות יחד למען הכלל. נר רביעי בסימן האחווה והערבות ההדדית - שנדע להקשיב גם למי ששונה מאתנו. נר חמישי שלא נאבד את התקווה ונמשיך לחלום ולהאמין שיהיה כאן טוב יותר ונר שישי לכבוד הרוח הישראלית החוצה מגזרים וקהילות.

פרופ' פאהד חכים, מנהל בית החולים האנגלי בנצרת, בירך על המפגש וציין שבעת הזו נבחנת המנהיגות של כל אחד מהמנהלים והעובדים במערכת הבריאות. שוב אנו מוכיחים את האחריות המשותפת שלנו לקיום ולדו-קיום ואת היכולת שלנו לנהל שיח ולהתמודד יחד עם הרגשות הקשים, החששות והמצוקות שעולות בכל אחד מאתנו. השיקום של החברה מתחיל עכשיו ולא בסוף המלחמה ועל כל אחד מאתנו מוטלת בעת הזו מצוות 'עשה'.

סיכם ד'ר אבי גולדברג מנהל המרכז הרפואי 'כרמל': 'שמחנו לארח את חברינו מבית החולים האנגלי בנצרת למפגש של תקווה ואור. שני בתי החולים מקיימים כל השנים קשרים מקצועיים ושיתופי פעולה מצוינים. קיימנו שיח פתוח שבסופו הדלקנו יחד נרות של קירוב לבבות. הדברים שנאמרו ע"י הצוות משני בתי החולים היו מרגשים ומעוררי השראה והם נותנים לכולנו תקווה לעתיד משותף טוב יותר'.

כלל המשתתפים יצאו בהתרוממות רוח וציינו שהמפגש נתן הרבה תקווה ומוטיבציה להמשיך ולקדם שיתופי פעולה אנושיים במערכת הבריאות ומחוצה לה ולעסוק בקירוב לבבות ובכתיבת הסיפור המשותף שלנו למען עתיד ילדינו.
צוותי בית החולים מדליקים נרות של תקווה. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

צוותי בית החולים מדליקים נרות של תקווה. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

צוותי בית החולים מדליקים נרות של תקווה. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   מרכז רפואי 'כרמל' מוכן לחירום. כתבה:...
*   ראש העיר חיפה יונה יהב השתתף אתמול...
*   במרכז הרפואי רמב'ם התקיים הבוקר תרגיל...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים