הנס הרפואי של מנשה אייזנר. מי שהגיע עם כשל רב מערכי ופגיעה לבבית, יצא מבי'ח רמב'ם אל ביתו, כשהוא מהלך על רגליו. כתבה: רונית קיטאי

בר מזל הוא מנשה אייזנר ( 63 ) מאזור הקריות. זו הדרך היחידה שבה אפשר להסביר כיצד מי שעבר כמעט כל פרוצדורה רפואית אפשרית בניסיון להציל את לבו שכשל, הצליח להתאושש לבסוף ולצאת מבית החולים אל ביתו, כשהוא חש בטוב

פורסם ב: 13/12/2023 11:25

מנשה אייזנר, לפני שחרורו מרמבם, יחד עם הצוות הרב-תחומי שטיפל בו. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם
לפני כחודש וחצי עבר אייזנר אירוע לבבי, כשהוא שהה בביתו. האמבולנס שהוזעק פינה אותו לבית החולים 'בני ציון' שבחיפה, שם עבר צנתור שבעקבותיו הוחלט להעבירו לרמב'ם, להמשך טיפול מציל חיים.

מסביר ד'ר אורן כספי מנהל היחידה לאי ספיקת לב ברמב'ם: 'המטופל הגיע עם כשל רב מערכתי ועם פגיעה לבבית, ריאתית וכלייתית. כאשר הגיע אלינו הוא עבר ניתוח מעקפים מורכב ובסופו הלב לא שב לעבוד. לאחר מכן הוא הועלה על מכונת 'אקמו', מכשיר המפעיל באופן מלאכותי את פעילות הלב והריאות, ונשאר מונשם'.

מבהיר פרופ' בנימין מדליון, מנתח לב בכיר ברמב'ם: 'בעוד גופו של אייזנר התאושש מעט בעקבות החיבור ל'אקמו', לבו לא. "ספיקת הלב שלו היתה מאוד נמוכה, והיה ברור שהוא לא יצליח להחזיק מעמד לאורך זמן. החלטנו לבצע הליך כירורגי שייתן לו את הסיכוי היחיד לשרוד'.

באופן מאוד חריג, החליט הצוות הרפואי להעיר את אייזנר, שכאמור היה מונשם, כדי לקבל את הסכמתו לביצוע השתלת מסייע ללב מלאכותי, LVAD, הליך שבוצע על ידי צוות רב תחומי בזמן שאייזנר עדיין מחובר לכל מערכות התמיכה. אומר ד'ר כספי: 'זהו מהלך ארוך ומורכב שהגיע אחרי שמוצו אפשרויות שונות להצלת ליבו של המטופל. בזכותו הוא התאושש כנגד כל הסיכויים ואחרי כ-40 ימים הוא הולך הביתה'.

לדבריו של מנשה אייזנר, האיש שנכנס לבית החולים הוא לא אותו אחד שיוצא משם: 'אומרים שאני נס רפואי. הייתי במקום נורא. חלק גדול ממה שעבר עלי אני לא זוכר, אבל אני יודע שאני אסיר תודה לכל מי שעזר וטיפל בי, על כך שקיבלתי את חיי בחזרה. ממליץ לכולם לשמור על עצמם ושכל אחד מכם ייתן לעצמו את הסיכוי הכי טוב שהוא יכול לחיים ארוכים וטובים'.

(דגנית קניג)
צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   מרכז רפואי 'כרמל' מוכן לחירום. כתבה:...
*   ראש העיר חיפה יונה יהב השתתף אתמול...
*   במרכז הרפואי רמב'ם התקיים הבוקר תרגיל...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים