שגרירות טייוואן קיימה פעילות מיוחדת בתערוכת הפרח במוזיאון העיר חיפה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: ג'ני כצנר

אתמול (10.12) אירח מוזיאון העיר חיפה את נציגי שגרירות טייוואן לפעילות משולבת של הרצאה וסדנת DIY (עשו זאת בעצמכם). ב'תערוכת הפרח' המוצגת במוזיאון העיר חיפה, ישנו חדר המוקדש לייצוג של פרחים בטייוואן. החדר נבנה ועוצב בשיתוף פעולה בין מוזיאון העיר לבין משרד הכלכלה והסחר של טאיפיי בתל אביב.

פורסם ב: 11/12/2023 11:08

פעילות ציור על מטריות טייוואניות במוזיאון העיר חיפה. צילום :ג'ני כצנר
החדר מביא את סיפורה של קבוצה אתנית בטייוואן בשם 'האקה'. בטייוואן קיימת מסורת של פסטיבל הנערך בכל חודש מאי ומוקדש לפריחת עץ בשם טונג, שאותו אנשי ה'האקה' מוקירים. בעבר אותם עצים היו משאב חשוב בכלכלתה של קבוצת ה'האקה', ולכן אנשיה עדיין מוקירים תודה לעץ המבורך ומקיימים פסטיבל שלם סביב פריחתו. פרחי טונג הפכו למרכיב מרכזי באסתטיקת החיים שלהם.

הההרצאה עסקה בתרבות ובמסורת של ההאקה וכיצד מיושמים אלמנטים פרחוניים באסתטיקת שלהם. לסדנת ה- DIY הגיעו משפחות, שנהנו מסדנה ייחודית, שבה הן ציירו מוטיבים פרחוניים על מטריות טייוואניות מסורתיות. בסדנה למדו המשתתפים על המוטיבים שאפשר בדרך כלל למצוא על מטריות טייוואניות מקוריות ומה הם הצבעים בהם משתמשים. במהלך היום ביקרו בתערוכת הפרח, בהרצאה ובסדנה למעלה מ- 100 אנשים ולאור הצלחת הסדנה וההרצאה, תתקיים סדנה נוספת של קישוט מטריות טייוואניות בט"ו בשבט.

"תערוכת הפרח" הנוסטלגית הייתה אירוע חיפאי שנחגג מידי שנה החל מ-1951 ועד אמצע שנות התשעים. התערוכה, שכללה מיצגים גדולי ממדים של פרחים וצמחים מכל העולם, אורגנה על ידי עיריית חיפה. התערוכה המיוחדת במוזיאון העיר חיפה מבקשת להציע חזרה נוסטלגית בזמן לאותן תערוכות עבר, אך בו בזמן המבקרים יחשפו לחגיגה חדשה של צבע וריח. התערוכה מעלה שאלות הקשורות לקשר שלנו כבני אדם עם הפרחים המקיפים אותנו. מוצגי התערוכה כוללים חומרים מאוסף מוזיאון העיר ומאוספים נוספים: צילומים היסטוריים, מסמכים, כרזות, עבודות אמנות ועוד, ודרכם ניתן ללמוד על התפתחות תערוכת הפרחים עם השנים ועל היבטיה השונים - על מאפייניה הפיזיים והחזותיים כמו גם על הרגשות והתגובות שהיא עוררה. בתערוכת הפרח משתתפות, מלבד טיוואן, שתי מדינות נוספות, ליטא ויפן, שגם הן הקימו חדרים מיוחדים בתערוכה ברוח אמנות הפרחים שלהן.

(קרן אבני)
פעילות ציור על מטריות טייוואניות במוזיאון העיר חיפה. צילום :ג'ני כצנר

פעילות ציור על מטריות טייוואניות במוזיאון העיר חיפה. צילום :ג'ני כצנר

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור תיירות :
*   מלון 'דן פנורמה' חיפה אירח את שחקני...
*   פורים לכל המשפחה במוזיאוני חיפה. כתבה:...
*   אלמנות ויתומי צה'ל חוזרים לטייל במרחבי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים