צמח מה הוא יודע? עולם החושים המפתיע של הצמחים במהדורה חדשה ומעודכנת מאת דניאל חיימוביץ'. סדרת ספרי עיון בהוצאת 'מטר'. כתבה: רונית קיטאי

לאחר עדכון יסודי משורש ועד עלה, המהדורה המעודכנת של רב המכר פורץ הדרך צמח – מה הוא יודע? מציעה גילויים חדשים ומרעישים לכל מי ששכנינו הירוקים והפרחוניים קרובים ללבו. מתברר שצמחים כן יכולים לשמוע – וגם לטעום.הביולוג הנודע פרופ' דניאל חיימוביץ' נשיא אוניברסיטת בן גוריון בנגב ,ריענן את המהדורה המקורית של ספרו ומציג מבט מסקרן על עולם החושים העשיר של הצמחים והאופן שבו הם חווים את העולם

פורסם ב: 11/12/2023 10:17

צמח מה הוא יודע מאת דניאל חיימוביץ'. ספרי עיון בהוצאת 'מטר'
כולל מהצבעים שהם רואים, לוחות הזמנים שהם מקיימים, הזיכרונות שלהם לטווח קצר וארוך, חוש הטעם המפותח שלהם, כיצד מוזיקה וצלילים משפיעים עליהם ואף מתייחס לשאלה המרתקת, האם יש לצמחים תודעה?

צמח – מה הוא יודע? מציג דיווח נדיר מבפנים על טיבם של החיים מנקודת מבטם של הדשא שאנו דורכים עליו, הפרח שאנו מרחרחים והעץ שאנו מטפסים עליו, ומעניק לנו תפיסה רחבה יותר של מקומם, תפקידם בטבע והדמיון המפתיע בינם לבין בני האדם.

פרופ' דניאל חיימוביץ נשיא אוניברסיטת בן־גוריון בנגב וחבר מועצת המנהלים ב-ICIPE, הארגון האפריקאי לחקר החרקים והמזיקים, הקים את מרכז מן לאבטחת מזון באוניברסיטת תל אביב, וכיהן כמדען אורח באוניברסיטת ייל, במרכז לחקר הסרטן ע'ש פרד הצ'ינסון בסיאטל, ובאוניברסיטת בייג'ינג. פרופ' דניאל חיימוביץ' נחשב כמרצה מבוקש ופרשן מדעי. ספרו הנוכחי תורגם ל־19 (!) שפות, והוצג בערוצי תקשורת מובילים בעולם. פרופ' חיימוביץ נשוי לפרופ' שירה ילון־חיימוביץ ולזוג שלושה ילדים.


עיצוב העטיפה: כריסטינה מורדוביץ'

191 עמודים - 108 ש'ח. הוצאת ספרי 'מטר'

לפרטים נוספים הקליקו כאן:

www.danielchamovitz.com
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'מנהיג נשכח' על חייו ופועלו של אלוף...
*   'הלונה פארק של החיים' The Ride of a Life time...
*   החלטות משנות חיים (ומוות) מאת יוסי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים