הסגל האקדמי והמנהלי של מכללת 'בראודה' השתתף בקטיף חקלאי. כתבה: רונית קיטאי. צילום: מכללת בראודה

נשיא המכללה פרופ' אריה מהרשק: 'זהו צו 8 לחקלאות ועלינו לסייע לחקלאים ככל שיידרש', וכך עשרות מעובדי המכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל השתתפו בקטיף של מאות אשכוליות וגם השתתפו באריזת הפירות

פורסם ב: 19/11/2023 10:33

הסגל במכללה האקדמית להנדסה בראודה כרמיאל מתנדב למען חקלאי הצפון. צילום: באדיבות מכללת בראודה
עם פרוץ מלחמת 'חרבות ברזל',מצאו את עצמם חקלאים רבים במצב של מחסור חמור בכח אדם לצורך ביצוע קטיף.הסיבה כידוע היא שעובדים זרים רבים חזרו לארצם או כאלה שגויסו לשירות מילואים. ללא סיוע מהעורף כל התוצרת החקלאית תיהרס ותירקב. בעקבות זאת, במכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל החליטו להתגייס למען החקלאים.

60 אנשי סגל אקדמי ומנהלים השתתפו בקטיף חקלאי בעין החורש וסייעו לחקלאים במקום. העובדים יצאו ביחד עם החקלאים בשעות הבוקר המוקדמות, קטפו אשכוליות, ארזו אותן ואף למדו כי פרי האשכולית משמש כבסיס להכנת מיצים רבים ולא רק עבור מיץ אשכוליות. זו הפעם השנייה שעובדי המכללה מתנדבים למען החקלאים, כאשר בפעם הקודמת סייעו בשתילת בצלים ברמת צבי בעמק יזרעאל.

פרופ' אריה מהרשק, נשיא המכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל: 'ענף החקלאות ספג פגיעה קשה בעקבות המצב הבטחוני ועזיבה של עובדים. תוצרי החקלאות חייבים להיקטף במועד- ולא, עשרות טונות של ירקות ופירות ירדו לטמיון. זהו צו 8 לחקלאות ועל כל מי שיכול, להגיע ולסייע לחקלאים. אני גאה באנשי סגל המכללה שלנו שהגיעו להתנדב. נמשיך להגיע ולחזק את החקלאים ככל שיידרש'.
הסגל במכללה האקדמית להנדסה בראודה כרמיאל מתנדב למען חקלאי הצפון. צילום: באדיבות מכללת בראודה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   היום התקיימה פגישה במשרד החוץ בנוכחות...
*   שופרסל וסופרסונס בתכנית חדשה לקידום...
*   רעיית נשיא המדינה, עו'ד מיכל הרצוג...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים