איזה מרשם היו רושם רופא לצורך הרגעת יולדת? החברים על ארבע הגיעו לצורך זה לבי'ח רמב'ם. כתבה: רונית קיטאי.צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

ביקור של כלבי שירות טיפוליים ביחידה שמטפלת בנשים המאושפזות עקב מצבי סיכון בהריון, זכה הבוקר לתשומת לב ועניין גדול בקרב ההריוניות שנמצאות ברמב'ם

פורסם ב: 13/11/2023 16:37

צילום: הקריה הרפואית רמב'ם
מן המפורסמות הוא ש'גונבים' את ההצגה ילדים קטנים ו'להבדיל', כלבים. אין דבר יותר חמוד מתינוקות וזו עובדה, אבל הבוקר הגיעה תחרות לא קטנה על תואר 'הכי חמודים' ליחידה לרפואת האם והעובר ברמב'ם (הריון בסיכון).

הכלבים, שעברו בין המאושפזות השונות, הפכו לאטרקציה והסחת דעת מדאגות האשפוז והלחצים שמלווים אותו. 'ממש אפשר היה לראות את המוניטורים נרגעים', משחזרת מיכל קרנצלר, מנהלת הסיעוד במערך ההיריון והלידה של רמב'ם שהוסיפה: 'חלק מהנשים ירדו מהמיטה ללטף את הכלבים, חלק נתנו לכלבים לבוא אליהן. אף אחת לא נותרה אדישה וההשפעה החיובית של הכלבים על הנשים הייתה מיידית ומדהימה. זה ערך חשוב במיוחד, כשמדובר בנשים המאושפזות ביחידה להריון בסיכון וזקוקות לכל כלי שיכול לתת להן שלווה ומרגוע'.

כלבי שירות טיפוליים מבקרים במחלקות השונות ברמב'ם מהשבוע הראשון למלחמה, כשהם מגיעים במהלך השבוע אל מיטות החיילים, הפצועים שהגיעו מצפון ומדרום ומאושפזים אחרים בבית החולים.

היוזמה שאותה מובילה עידית לייבה, אחות חדר ניתוח ברמב'ם, המשמשת גם כמאמנת כלבים טיפוליים, בתמיכת הנהלת בית החולים, נעשית בשיתוף עם המרכז להכשרות כלבים טיפולים בקריית טבעון והמרכז הישראלי לכלבי נחייה בבית עובד.

(דגנית קניג)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   אירוע הוקרה התקיים לעובדי המרכז הרפואי...
*   במרכז הרפואי לגליל בוצע לראשונה ניתוח...
*   מדיקס - רשת מרכזי רפואת הספורט ובית...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים