'יום יפן' בעידן מלחמה - אירוע מיוחד למפוני העוטף והצפון שמתקיים בשיתוף פעולה של מוזיאוני חיפה ושגרירות יפן בישראל. כתבה: רונית קיטאי

יותם יקיר מנכ'ל מוזיאוני חיפה ושגרירות יפן בישראל בנוכחות שגריר יפן בישראל 水島宏一 Mizushima kōichi (קואיצ'י מוזושימה) מזמינים את מפוני קו העימות הנמצאים בחיפה, לאירוע חוויתי בסגנון 'יום יפן', ללא תשלום ב-15.11.23 בין השעות 16-19 במוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית בחיפה. הכניסה ללא עלות אך כרוכה בהרשמה מראש

פורסם ב: 13/11/2023 15:11

מימין לשמאל שגריר יפן בישראל Mizushima kōichi, ומנכ'ל מוזיאוני חיפה Yotam Yakir. צילום:רונית קיטאי
אירוע מרגש 'יום יפן בעידן מלחמה', יתקיים ביום רביעי הקרוב במוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית, יוזמה של מוזיאוני חיפה ושגרירות יפן בישראל. לאירוע מוזמנים תושבים שפונו מיישובי קו העימות בצפון ובדרום. האירוע מתקיים עבור אזרחים מפונים ללא תשלום, ויתקיימו בו לאורך כל אחר הצהרים, פעילויות וסדנאות ברוח אמנות ותרבות יפן.

'יום יפן' המסורתי של מוזיאוני חיפה הוא אירוע באווירה יפנית המתקיים מידי שנה במוזיאון טיקוטין ומטרתו לחשוף את תרבות ואמנות יפן לציבור הרחב. השנה לאור המלחמה, הוחלט לקיים אירוע מיוחד, נוסף, למפוני קו העימות, בסגנון 'יום יפן'. האירוע, כאמור ללא תשלום, יהווה הפוגה חינוכית ותרבותית. באירוע ישתתף בבןד שגריר יפן בישראל קואיצ'י מוזושימה.

במהלך האירוע יערכו מגוון רחב של פעילויות לכל המשפחה: מופע טאיקו של קבוצת טאיקו לייף - תיפוף זן יפני באמצעות תופים מסורתיים, סדנאות מודרכות סדנת אוריגמי, סדנת מנגה (קומיקס יפני), סדנת מניפת כיס ועוד, חדרי פעילות חופשית עמדת צילום עם קימונו מסורתי, פיסול דמויות יפניות בפלסטלינה, כתיבת שמכם ביפנית וקעקועים יפנים. בנוסף, כל המבקרים ביום יפן יוכלו ליהנות מהזדמנות אחרונה להסתובב בתערוכה המוצגת כעת במוזיאון טיקוטין: 'אדמה, מים, רוח, אש... וריקות', היורדת בסוף החודש, ולהיחשף לשילוב שבין אמנות יפנית מסורתית ומודרנית.

מוזיאוני חיפה פתוחים כמעט מתחילת המלחמה ללא תשלום לקהל הרחב במטרה לספק הפוגה תרבותית הכרחית בתקופה הנוכחית. בנוסף לתערוכות המוצגות, מתקיים במוזיאונים מגוון רחב של פעילויות וסדנאות לכל המשפחה באופן שוטף. יוזמה נוספת של מוזיאוני חיפה בשיתוף פעולה עם עיריית חיפה היא הרחבת הפעילויות החינוכיות, גם בתוך המוזיאונים וגם מחוץ להם, במתנ'סים ומרכזים קהילתיים בכל שכונות חיפה, העיר המעורבת.

במקביל מקיימים גם אירועים וקונצרטים ומוקרנים סרטים באולם הקולנוע במוזיאון טיקוטין. ניתן להתעדכן בתערוכות ובאירועים באתר מוזיאוני חיפה. כל הפעילויות, מעל 100 פעילויות מיוחדות מתחילת המלחמה, ניתנות בעת הזו ללא תשלום.

לינק להרשמה:

https://hms.smarticket.co.il/%D7%99%D7%95%D7%9D_%D7%99%D7%A4%D7%9F_-_%D7%90%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A2_%D7%9C%D7%9E%D7%A9%D7%A4%D7%97%D7%95%D7%AA


יותם יקיר מנכ'ל מוזיאוני חיפה: 'הביקוש לפעילויות המיוחדות של מוזאוני חיפה במלחמה הוא גדול ואף הולך וגובר ככל שחולף הזמן. ככל שנוכל, גם נמשיך בכל הללו בטווח המיידי, גם בתכנון לטווח ארוך ,ואף נגביר אם רק יתאפשר. בלי גרם ציניות, זו שליחותנו ומשימתנו'.
הופעת טאיקו. צילום: טאיקו לייף

אדמה, מים, רוח, אש וריקות, עבודות של יעל הרניק. צילום: ג'ני כצנר

סדנאות 'יום יפן'. צילום: ג'ני כצנר

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור תיירות :
*   מחר יום שבת 13.7.23 תיפתח תערוכת Behind the...
*   חברת 'ישראיר' עם מטוס שביעי, מדגם איירבס...
*   שיתוף פעולה בין משרד המורשת לעיריית...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים