'כשהפרח נפתח' מאת רונית סטלקול אברם. הוצאת 'ארגמן-מיטב'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דניאל אברם

איזו הסבה מקצועית עשתה עו'ד רונית סטלקול אברם? הרומן האירוטי 'כשהפרח נפתח' הוא ספרה השלישי במספר

פורסם ב: 03/11/2023 10:44

רונית סטלקול אברם עם ספרה 'כשהפרח נפתח' בהוצאת 'ארגמן-מיטב'. צילום: דניאל אברם
עו'ד רונית סטלקול אברם (53) נשואה לאביאל אברם ואם לבן ושתי בנות, עשתה הסבה מקצועית והפכה לסופרת ולבעלת קליניקה רוחנית בשם 'לתפוס את הרוח' בטירת כרמל בה היא מתגוררת.

כשהיא בת 45 ובמקביל לעבודתה במשרה מלאה בהסתדרות היא החלה ללמוד משפטים, שאותם סיימה בהצטיינות יתרה, התמחתה בפרקליטות מחוז חיפה אזרחי ועברה את בחינות הלשכה במועד הראשון. לפני כשנתיים הוסמכה כעורכת דין ואז עזבה את ההסתדרות כדי לסייע ולתמוך בהוריה, במשבר בריאותי שחוו.

לדבריה : 'בחירה זו שינתה את חיי ואיפשרה לי לערוך איתחול חדש בחיי, הפעם מבחירה מודעת ואמיצה שלי להפוך למורה רוחנית ולמאמנת אישית.בדרך זו אני מנחילה לכל מי שפונה אליי, גישה חדשה לחיים, כזו שמשדרגת אותו למשובח ביותר שניתן לו להיות. זו השליחות האמיתית של חיי בעת המיוחדת הזאת'.

רונית סטלקול אברם נולדה בבי'ח 'רמבם' בחיפה ורוב שנותיה התגוררה בטירת כרמל להוציא פרק של ארבע שנים בהם גרה במעלות ואחר כך במשך 8 שנים בחיפה : ברח' אידר וברח' גולומב ואז חזרה לגור בטירת כרמל. לדבריה: 'טירת כרמל זה הבית שלי ובה גרים כל בני משפחתי'.

את בעלה אביאל אברם (55) הכירה במסיבת חוף שהתקיימה בחוף דדו בחיפה כאשר היתה בסיום לימודיה התיכוניים ולפני הגיוס לצה'ל ושירותה בחיל האויר. מאז הם 35 שנים ביחד ושנתיים לאחר ההיכרות הפכו לבעל ואישה. הם הורים לשלושה ילדים: הבן הבכור הוא סא'ל אופיר אברם (32) מפקד גדוד האיסוף הקרבי בגזרת עזה, והבנות הן דניאל אברם בת 29 מנהלת משרד ורווחה בחברת הייטק, ויובל אברם בת 24 שהיא מעצבת גרפית. שימו לב שכל שמות ילדיהם הם יוניסקס. אגב, אביאל אברם פרש לגימלאות לאחר 28 שנים בחברת 'בזק' וכיום הוא מנהל אחזקה בחברה להולכת גז טבעי.

רונית סטלקול אברם בעלת הקליניקה הרוחנית 'לתפוס את הרוח' שבטירת הכרמל, מגלה כיצד היא מסייעת לאנשים להתמודד עם משברי החיים, כולל אובדן, ולצאת מהם לדרך חדשה, בעזרת גישה ייחודית ומשנת חיים. את ספרה 'כשהפרח נפתח' בהוצאת 'ארגמן מיטב' היא מגדירה כ'רומן מרתק, המתאר סיפור אהבה יפהפה וחוצה גבולות, המשלב היבטים עמוקים מעולמות הרוח, לצד תיאורים אירוטיים, חושניים ומרגשים'.


אגב תיאורים אירוטיים, רונית סטלקול אברם מציבה לדבריה את 'המיניות במקומה המקודש , כאפיק תקשורת עמוק ומשמעותי בין בני זוג אוהבים, וכגשר להתעלות, במקום כביטוי סתמי לפורקן ייצרי ושטחי. זוהי יצירה שונה ומיוחדת, המתובלת בתפיסות ובכלים רבים, שבאים לידי ביטוי ברוחניות הגלומה בגיבורי הרומן ולצדה, באופן פתייני, סיפור אהבה מלא תשוקה ויצרים המתואר באופן אירוטי, חושני וחצוף, אך כזה שמושך את הקוראים, לחוות תוך כדי הקריאה, את התפיסות הרוחניות, שחשוב לה שיכירו ושיתרגלו בחייהם.

השליחות והיעוד שלי הוא לעורר באנשים את הכוחות הרדומים בתוכם ושלתפיסתי, בעזרתם בלבד, יוכלו לצלוח את התקופה המאתגרת ויוצאת הדופן, שכתובה להתגשם עלינו. זה חבל ההצלה שאני שולחת להם בכל דרך אפשרית, באמצעות הספרים שלי, בתהליכי האימון, בשחזורי הגלגולים, באלפי הפוסטים שאני מפרסמת מידי יום בפייסבוק ואפילו באמצעות שירים. מעבר לכך, יש ברומן התייחסות חשובה לא פחות, לתפיסת נכונה של המיניות בחיינו, כאפיק תקשורת מקודש, בין אוהבים, בניגוד לשימוש הזול שנעשה בה לא אחת בתקופתנו.

מיניות יכולה לשמש כבית מקדש לזוג אוהבים, אך גם לשמש בהטייה מתכליתה הגבוהה, ככלי משחית. כמי שנחשפה לסיפורי חיים רבים במסגרת הקליניקה שלי וכמי שעובדת לאורך שנים עם הדימיון ככלי יצירה עשיר, נולדה בי עלילת הספר באופן טבעי כמעט. אגב, מזה שנים אני חולמת חלומות lucid, חלומות שבתוכם אני מודעת להיותי חולמת ומודעת גם להיותי בוראת מציאות ומוגנת במסגרת זו, כך שהדמיית מצבים היא דבר שקל לי מאוד לייצר.

התהליך האימוני-רוחני שאותו רקמתי נולד בעקבות מסע חיים מאתגר שעברתי ושבמהלכו נחשפה לרזי הרוח ממקור ראשוני, וכן בשילוב תכנים שספגתי בלימודי אימון הוליסטי במכללת 'רידמן', אימון קוגניטיבי במכללת 'יוזמות', רייקי, תטא הילינג, שחזור גלגולים מטעם המכללה ללימודים רוחניים של ד'ר ירון זפרן, השתתפות בעשרות סדנאות תקשור וקריאת מאות ספרים של העידן החדש. כל אלה פתחו עבורה צוהר מרתק, שדרכו נראו לה החיים לחלוטין אחרת, ממה שהתרבות הרווחת מלמדת. הקורסים הרבים שלמדה, עשרות שחזורי גלגולים שליוותה ושחוותה בעצמה, הטכניקות השונות שיישמתי בחיי ושלל ההוכחות שנרקמו במסע חיי האישי, שיפרו את חיי מהקצה לקצה ואז גם את חייהם של המתאמנים שלי'.


בין האנשים שמגיעים אליה לקליניקה: גברים ונשים שלא הצליחו לייצר זוגיות ושבעקבות התהליך מצאו את החצי השני שלהם. מי שלא הצליחו לעבור ראיונות עבודה וכעבור שבועות בודדים התקבלו למשרות חלומיות. אנשים שנרפאו מקלפטומניה ומדפוסים פוגעניים מגוונים. נפגעות אלימות, הטרדות מיניות ואף פדופיליה, שהצליחו בתהליך, לאהוב סוף סוף את עצמם ולצמוח'.

במשך כ-28 שנה עבדה רונית בהסתדרות העובדים הכללית החדשה בחיפה. היא התחילה כממלאת מקום זמנית של עובדת שיצאה לחופשת לידה ובהמשך עלתה בסולם התפקידים במהירות הבזק: קלדנית, מנהלת הלשכה המשפטית, עוזרת למנהל אגף האדמינסטרציה, מנהלת חשבונות זוטרה, מנהלת חשבונות ראשית ובהמשך גזברית המרחב.

'במשך שנים ארוכות עבדתי במחלקת הכספים, עד שחשתי צורך לעבוד עם אנשים והוכשרתי, לבקשתי, כמזכירת איגוד מקצועי וכמייצגת עובדים בבית הדין לעבודה' היא מספרת ומגלה כי 'לעולם הרוח נכנסתי בגיל 35, ובשיא פריחתי בתפקידי ככגזברית מרחב.

עברתי אז קורס של 'ריפוי בשיחזור גלגולים' וזו היתה תחילתו של מסע רוחני, מאז ועד היום והוא למעשה הפך אותי למי שאני היום. אירועים רבים שנשזרו בחיי, כבר משנות ילדותי המוקדמות, קיבלו רק בדרך זו הסברים מעוררי פליאה, שהיו תבולים לתדהמתי, בתבונה אלוקית. כבר כילדה, בעולם התמים של פעם, ידעתי דברים, שרק בגיל 35 נמצא להם הסבר בספרי העידן החדש. לאחר פרישתי מהעבודה ובסיום המשימה שלקחתי על עצמי עם הוריי, עמדתי בפני פרשת דרכים: האם לפנות לעולם המשפטים או לעולם הרוח?

בעולם המשפטים יכולתי בקלות רבה להשתכר במהרה באופן מכובד, וגם עולם ההיכרויות שלי מתוקף תפקידיי השונים בהסתדרות, יכול היה לסדר אותי היטב בנישה זו, אבל הרגשתי את השליחות קוראת לי: לרומם אנשים ולהשיב לידיהם את הכוחות ואת היכולת לעצב את נסיבות חייהם. כך יצרתי, באופן אינטואיטיבי, את המערך הייחודי שלי, וכיום אני מנהלת קליניקה עם לוח זמנים צפוף, עשרות מתאמנים כבר שינו את חייהם ללא היכר בתהליך שעברו אצלי ואני מחזיקה בגישה אימונית, ייחודית ומקורית, שאין דומה לה'.

'כשהפרח נפתח' הוצאת 'ארגמן-מיטב'. מול: ראובן שבת. איור כריכה: איש גורדון. עיצוב כריכה: סטודיו אולטרה ויולט. עריכה לשונית: אירית זילברמן. 284 עמודים- 77 ש'ח

מייל לתגובות ופרטים על תהליכי אימון אישי והרצאות:

ronit110670@gmail.com
'כשהפרח נפתח' מאת רונית סטלקול אברם. הוצאת 'ארגמן-מיטב'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   כשפילון שומע לא by Dazzle Ng -When an Elephant Hears...
*   'שלך, טום ווייטס של היהודים' מאת נורית...
*   מה-ה-ה קורה כשניתאי סופר כבשים מאת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים