בבי'ח 'כרמל' בחיפה מקבוצת 'כללית' מסייעים למפונות מהדרום. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון

במבצע חסר תקדים ותוך שיתוף פעולה בין רכזת סיעוד נשים בקהילה טל שטקלמכר קידר ובין צוותי מיילדות אם עובר 'כרמל', הוזמנו והובאו לטיפול ומעקב במחלקת נשים בכרמל, קבוצה גדולה של נשים הריוניות בנות הקהילה האתיופית מהדרום

פורסם ב: 01/11/2023 10:25

צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'
חלפו מעל שלושה שבועות בהן נשים הריוניות פונו מהדרום לאזור הצפון בגלל הלחימה ומאז הן אינן נמצאות בטיפול ובמעקב רפואי חשוב וקריטי לקראת הלידה.כדי לעזור לנשים שבמצוקה חברו במבצע מרגש בי'ח 'כרמל' והנהלת הסיעוד במחוז חיפה של 'כללית' שהביאו, בדקו וטיפלו בנשות הדרום במסירות ובחום רב. ד'ר ראובן קידר מנהל חדרי הלידה ב'כרמל': 'אנחנו כאן בשביל כל הנשים כדי לתת לכולן תחושה של בית ואת הטיפול והמעקב הטובים ביותר'.

במבצע חסר תקדים ותוך שיתוף פעולה בין רכזת סיעוד נשים בקהילה טל שטקלמכר קידר ובין צוותי מיילדות אם עובר 'כרמל', הוזמנו והובאו לצורך טיפול ומעקב במחלקת נשים בבית החולים, קבוצה גדולה של נשים הריוניות בנות הקהילה האתיופית מהדרום. הנשים שפונו מיד עם פרוץ המלחמה מאזורי הלחימה ביישובי העוטף והדרום הועברו למושב ניר עציון שקלט אותן.

מנהלת הסיעוד במחלקה להיריון בסיכון בכרמל האחות מירי יהלום שהיא במקרה גם תושבת המושב מעדכנת כי הנשים הוזמנו לביצוע מרוכז של מעקב הריון שוטף, חיסונים, הערכה סונוגרפית, בדיקת רופא מומחה, וכל מה שידרש להן.


מנהלת סיעוד תחום בריאות האישה במחוז חיפה של 'כללית' האחות טל שטקלמכר קידר אומרת: 'היה מרגש ,פורה ומאוד חשוב. אני מרגישה שעשינו משהו טוב, והייתה תחושה של חוזק ועוצמה . הנשים ההריוניות יוזמנו לבדיקות מעקב נוספות ויינתן להם כל מענה שידרש להן על פי הצורך וגיל ההיריון"',מעדכן ד'ר ראובן קידר.

ליוזמת והצלחת הפרויקט המרגש שותפים הנהלת מחוז חיפה של 'כללית' , ד'ר ראובן קידר, ד'ר מאיה גרובר, ד'ר אלי גוטרמן, ד'ר ברכי כהן, מפקחת החטיבה המיילדותית ב'כרמל' האחות סופיה גימפלסון ,עדנה גנט, חנאן סנאעללה מנהלת הסיעוד מירי יהלום, ועוד רבים וטובים שטיפלו באהבה וחמלה גדולה בכל הנשים.


בתמונות
צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

ד'ר ראובן קידר. צילום :דוברות 'כרמל'

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   מרכז רפואי 'כרמל' מוכן לחירום. כתבה:...
*   ראש העיר חיפה יונה יהב השתתף אתמול...
*   במרכז הרפואי רמב'ם התקיים הבוקר תרגיל...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים