בין אלה שהצילו מאחד הבתים בקיבוץ בעוטף עזה היה... תוכי. זו לא בדיחה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות מד'א

התוכי היה רעב ותשוש והגיע למד'א אשדוד כשהוא נתון בתוך כלוב. הוא טופל ע'י אנשי תחנת מד'א באשדוד ושם הוא נמצא גם עכשיו, עד לשובו של בעליו שמשרת במילואים. 'להבדיל' יש לי סיפור משעשע על תוכי והוא קשור עם האסטרולוגית חנה קורן ז'ל

פורסם ב: 25/10/2023 18:43

'תוכי ברזל'. צילום: דוברות מד'א
'תוכי ברזל' המתין רעב ומותש בתוך הכלוב שלו, והתגלה כשאנשי כוחות החילוץ הגיעו לכפר עזה והחלו בפעילותם. התוכי הועבר לתחנת מד'א באשדוד למשמורת.

ביום שבת, 7.10 פשטו מחבלים על קיבוץ עוטף עזה, רצחו ולקחו בשבי עשרות מתושביו. לאחר טיהור המרחב ממחבלים הגיעו אנשי כוחות החילוץ לקיבוץ כדי להחל בפעילות איתור ניצולים ופינוי הגופות. באחד מבתי הקיבוץ אותר תוכי מבוהל בכלוב, ובירור קצר העלה שבעליו האוהב גויס למילואים. התוכי הועלה על ניידת ופונה לתחנת מד'א באשדוד.


סיפר נחום דוד סגן מנהל מרחב לכיש במד'א: 'כשהגיע האמבולנס לתחנה באשדוד התכוננתי לגרוע מכל משום שגם ימים לאחר האירוע הקשה המשיכו להגיע פצועים וגופות, אולם הפעם נשלף מהניידת כלוב ובו תוכי מרהיב אך מבוהל ותשוש. הכנסתי את התוכי לתחנה,והאכלנו והשקינו אותו. לפי החישובים שלנו הוא היה לבד במשך שלושה ימים ועברו עליו רגעים לא פשוטים. בתחילה ניכר כי התוכי מבוהל וחרד אולם לאחר מספר ימים בתחנת מד'א, בהם זכה לתשומת לב ואהבה, הוא חזר לעצמו. בעליו של התוכי עודכן כי הוא התוכי שלו במקום בטוח ומטופל וכעת ממתינים לשובו משירות מילואים למען האיחוד המרגש'.

זה מחזיר אותי לסיפור שקרה לי לפני שנים רבות. נסעתי לעתלית כדי לראיין את האסטרולוגית חנה קורן ז'ל. הקדמתי במספר דקות וצילצלתי בפעמון. 'מי שם?' זו אני. רונית קיטאי. 'פתוח!' לא היתה זו חנה מרון ז'ל אלא חנה קורן ז'ל. הדלת לא נפתחה והפעם נקשתי על הדלת ושוב חנה קורן שואלת: מי שם? שוב עניתי לה. זו רונית קיטאי. קבענו להפגש היום לצורך ראיון. ואז שוב, 'מי שם?' בשלב זה נמאס לי והסתובבתי לכיוון היציאה ואז קלטתי בזוית העיין את חנה קורן עצמה בתוך הרכב שלה כשהיא צועקת לעברי: 'אני כאן רונית'.

אז מי ענה לי וחזר אחרי ממש כמו תוכי וגם חיקה את הקול שלך?

אה. יש לי תוכי בבית. לא רק תוכי אלא תיכף תגלי שיש כאן גן חיות שלם. כך היה. שתינו לא הפסקנו לצחוק מסיפור התוכי. זה הצחיק אותי אז וגם היום....

(זכי הלר)
'תוכי ברזל'. צילום: דוברות מד'א

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   ערכו ביקור במרפאות 'כללית' במעלות-תרשיחא...
*   הם יחגגו יום הולדת אחת לארבע שנים...
*   אסעד נור סלמאן מאעבלין אושפז במרכז...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים