חובש בכיר במד'א משחזר את היום הראשון למלחמה, וכיצד נקרא לזירה בה מצא את בן דודו בן ה-4 כשהוא לא בין החיים. כתבה: רונית קיטאי. צילום: מד'א

טלאל אבו גאמע, חובש בכיר במד'א המתגורר בערערה, משחזר את היום הראשון למלחמה ואת האסון הנוראי שפקד את משפחתו

פורסם ב: 15/10/2023 18:41

חובש בכיר במד'א טלאל אבו ג'אמע. צילום: דוברות מד'א
טלאל אבו גאמע, חובש בכיר במד'א המתגורר בערערה, משחזר את היום הראשון למלחמה: 'התעוררתי משינה מקולות של נפילות בשטח פתוח ליד הבית שלי, התקשרתי למוקד מד'א והגעתי מיידית לתחנה. ארגנתי את כל הציוד שכולל שכפ'צים וקסדות כי ידעתי שהמצב לא יהיה טוב. עמדתי בתחנה, פתאום שמעתי בום מאוד חזק וראיתי עשן שחור.

התקשרתי למוקד ואמרתי להם שיש נפילה בשכונה 4, נסעתי לשם במהירות ובדרך הבן שלי התקשר אליי, שמעתי הרבה צעקות ברקע, שמעתי אותו אומר: מת, מת'. הגעתי לשם והתקדמתי ברגע, המשפחה הייתה במקום, ראיתי את בן דוד שלי, בן ה-4 שוכב מחוסר הכרה על הרצפה. היה לי ברור שהוא נפצע באורח קשה מאוד, פיניתי אותו באמבולנס לבית החולים, שם לצערי קבעו את מותו. אחר כך הבנתי שאין ברירה ולמרות שכולם במשפחה שלי היו בטראומה מהאירוע, ידעתי שאני חייב להיות חלק מהצוות, וחזרתי לעבודה. אנחנו חייבים להתגבר ולהיות חזקים. אני במד'א כבר 30 שנה, ראיתי הרבה דברים בחיים בתור חובש במגן דוד אדום אך דבר כזה אכזרי לא ראיתי בחיים. אין להם לב, לא יודע ולא מבין איך הם עשו את הדברים האלו'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   'אני נלחמת'. הפגישה המרגשת בין חלי...
*   מרפאה חדשה לטיפול בהשטחת ראש בתינוקות...
*   מחקר חדש מהמרכז הרפואי 'כרמל' מקבוצת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים