'חרבות ברזל' ב'כרמל'. כתבה: רונית קיטאי

הלחימה בדרום נמשכת 24 שעות ביממה ובי'ח 'כרמל' ערוך ומוכן לכל תרחיש,ובמקביל לקליטת נפגעים, יצאו צוותי בית החולים כדי לסייע לבית חולים 'סורוקה' בבאר שבע. ד'ר ארסן שפיגלמן מנהל יחידת עמוד השידרה ב'כרמל' על מה שמצאו שם, ועוד

פורסם ב: 08/10/2023 15:03

עד כה הגיעו לבית חולים 'כרמל' וטופלו בו שישה נפגעים מהלחימה בדרום, מתוכם שני אזרחים וארבעה חיילים. הפצועים נקלטו מיידית במחלקות בית החולים וחלקם הורדו לחדרי הניתוח לצורך ניתוחים להם הם נדרשים בהתאם למצבם.

אהובה טל מנהלת הסיעוד מעדכנת כי צוות של 20 רופאות ורופאים, אחים ואחיות מ'כרמל' נסעו לתגבר את הצוותים בבית החולים 'סורוקה' וחלקם ממשיך לעבוד שם גם הבוקר.אומרת אהובה טל: ' כל הכבוד לאנשים שלנו שנסעו את כל הדרך בכבישי הדרום ביום חג והתגייסו לעזור במשימת הצלת החיים במצב הקשה אתו מתמודד בית החולים סורוקה, אנחנו בכרמל תמיד נהיה מוכנים לעזור ולתת ברגעים הקשים'.הצוותים מ'כרמל' התחברו מידית לצוותי בית החולים 'סורוקה' ויחד הם פעלו בכל הדרוש.

מספר ד'ר ארסן שפיגלמן מנהל יחידת עמוד השידרה ב'כרמל' שנסע לסורוקה יחד עם רופאים ומנתחים נוספים מהמחלקה: 'המחזות שראיתי יחד עם הצוותים שלנו היו קורעי לב, אני לא זוכר עד היום מתי ראיתי כמות כזאת ענקית של נפגעים בבת אחת . צוותי הרופאים עמדו במיון המרכזי שם קלטנו מאות נפגעים, וצוותים אחרים ירדו לסייע בחדר ניתוח, האוירה סביב היא אוירה קשה אבל כולם מתגייסים ועובדים במקצועיות ועם כל הלב'.

מירה שטרית מנהלת הסיעוד בטיפול נמרץ 'כרמל' שנסעה עם צוות סיעוד מורחב, רופאים מרדימים וכירורגים מכרמל לסייע לצוותים ב'סורוקה' מספרת: 'בשבת בצהריים עזבנו הכל ועלינו עם צוות סיעוד מתוגבר ורופאים בדרך ל'סורוקה'. משעות הצהריים ועד לשעות הבוקר היינו בחדר טראומה והמראות נוראיים. לא ניתן לתאר את הקושי הכאב והטרגדיה האנושית שראינו . כל הלילה הגיעו פצועים במסוקים והטיפול בפצועים לא נפסק לרגע עם מראות שוברי לב. יחד עם כל הצוות המדהים של 'סורוקה' נלחמנו על כל פצוע '.

מנהל שעת חירום וסגן מנהל בית החולים ד'ר בני רביב מעדכן : 'בהתאם להנחיות משרד הבריאות, הפעילות בבית החולים תתקיים ככל הניתן כסדרה. גם הניתוחים וגם הפעילות האמבולטורית ממשיכים כרגיל למעט מקרים מיוחדים שיטופלו נקודתית ע"י הצוות, אנחנו מצדנו נעשה את המיטב כדי להמשיך'.

מנהל בית החולים 'כרמל' ד'ר אבי גולדברג כתב באגרת לעובדים: 'אלה ימים קשים לכולנו. ימים של עצב תסכול וכעס ימים של דאגה עמוקה. תמכו איש ברעהו ברגעים קשים, התמקדו בעשיה, זהו את אלה שזקוקים לעזרה ועזרו להם לקבל אותה בכל אחד מאפיקי התמיכה הקיימים בציפייה לימים טובים שעוד יבואו'.
האורתופדים של 'כרמל' נראו בבי'ח 'סורוקה' בבאר שבע. ד'ר ארסן במרכז עם ד'ר גיא יצחקי וד'ר דימה וודווזוב. צילום: דוברות בי'ח 'כרמל'

צוותי הסיעוד של 'כרמל' מסייעים ב'סורוקה'. צילום: דוברות בי'ח 'כרמל'

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   ערכו ביקור במרפאות 'כללית' במעלות-תרשיחא...
*   הם יחגגו יום הולדת אחת לארבע שנים...
*   אסעד נור סלמאן מאעבלין אושפז במרכז...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים