'כשהייתי ילד טוב' מאת איליה גרינג. איורים: בועז קרספין. הוצאת ספרי 'צמרת'. כתבה: רונית קיטאי

סיפור מרגש לילדים ולמבוגרים כאחד.עלילה שמתוארת על פני איורים מדהימים מעולם הכדורגל, המתארים מאבק בין הלב לראש, עם מסקנה חשובה ביותר בסוף כמו בהתחלה. מחבר הספר איליה גרינג הוא 'חולה על כדורגל' וגם עובד כעוזר מאמן בבי'ס לכדורגל של הפועל באר שבע ועוד

פורסם ב: 27/09/2023 00:43

'כשהייתי ילד טוב' מאת איליה גרינג. איורים בועז קריספין. הוצאת ספרי 'צמרת'
זהו סיפור סוחף ומעורר השראה המאפשר נקודת מבט מיוחדת עם התמודדות וקבלת החלטות וסולל את הדרך להגשמת חלומות. נשאלת השאלה האם כדאי לשתף אחרים או לקבל אחריות ולסמוך רק על עצמנו. כל השאלות הללו הן חלק מתהליך הגדילה וההתבגרות.

מדוע איליה גרינג בחר לכתוב ספר על תחום הכדורגל וקבלת החלטות?

הפנינו שאלה זו לאיליה גרינג ותהינו מה עומד מאחורי מחבר הספר.

'אני גר בשכונה ג' בבאר שבע (ובדרך להפוך את השכונה לאימפריית ספורט). בן 35 ,רווק, עובד כעוזר מאמן בביה''ס לכדורגל של הפועל באר שבע, רכז איזור דרום של ארגון ''החלוץ'' ומשחק כדורגל בקבוצת ''שווים בספורט'.

עליתי לארץ בגיל 5 מאז אני באר שבעי וכאמור תושב שכונה ג' שבה אני וחבריי (הרבה אנשים מסורים) עושים הרבה פרויקטים כמובן בתחום הכדורגל, כגון קבוצת נוער למגזר הערבי שמטרתה לבנות קהילה חזקה ולחבר בין האנשים (מטעם ''החלוץ'' ) קבוצה שאותה אימנתי בשנה שעברה, וכיום אני מרכז את איזור הדרום.

בקבוצת קטרגל שבה אנו נפגשים אחת לכמה זמן אני מרכז בהתנדבות ,בתחום בריאות הנפש (תחום שבו עבדתי בעיקר כמדריך ב-3,4 הוסטלים) התחברתי מאוד לדיירים , והחלטתי להקים מחדש קבוצה שהייתה קיימת בעבר.

הסיבה שגרמה לי לכתוב את הספר זו תחושה של מסקנות אחרי פרידה כי הכדורגל הוא המגרש שבו הלב והראש ''נאבקים'' וכמובן תחום שאני חי אותו, הרבה בזכות ובעקבות מסע שהחלטתי לצאת אליו, תוך כדי התגלגלות כתיבת הספר.החלטתי ליישם את החלום והמשפט שהכל אפשרי ולכן החלטתי לנסות להיות שחקן ( שוער) וקפצתי למסע.
תוך כדי זאת ביצעתי ניתוח לייזר בעיניים, עברתי קורס מדריכי כדורגל וניסיתי את מזלי כשוער למשך מספר חודשים בקבוצה בליגה ג' (מ.כ באר שבע )

בהתחשב בעובדה שחזרתי לשחק כדורגל חובבני עם חברים מחדש רק בגיל 30 , כמה שנים אחרי זה זכיתי להגשים חלום ילדות ו השתתף באימוני קבוצה חצי מקצוענית. אני חושב שזה עושה את הספר עוד יותר קסום , יחד עם המסקנות שכתבתי עוד בפתקי הפלאפון והמסע אל עבר החלום.אכן ללכת עם הלב, גם אם זה כואב בתחום הזוגי והספורטיבי וכו' זה כבר ניצחון חד משמעית.שווה ללכת בעקבות החלומות, הכל אפשרי וזהו גם מסר לילדים ומבוגרים כאחד'.

כותרת המשנה של ספרו 'כשהייתי ילד טוב' היא 'הוקרת תודה בלבך - כמפתח להצלחה! ידיך ורגליך - סך הכל אמצעי כניסה למגרשי חלומותיך.

כשאנו יורדים ממושבי היציע לבמה, לזירה או למגרש, ה'כרטיס' עם החלום האישי שלנו הופך למציאות של ממש'.

עריכה גרפית ועימוד : צמרת שי, סטודיו ספרי 'צמרת'

עריכת לשון: גילי תל -אורן

הפקה : משה ראובני

23 עמודים מנוקדים. 78 ש'ח. הוצאת ספרי 'צמרת'
'כשהייתי ילד טוב' מאת איליה גרינג. איורים: בועז קריספין. הוצאת ספרי 'צמרת'

'כשהייתי ילד טוב' מאת איליה גרינג. איורים בועז קריספין. הוצאת ספרי 'צמרת'

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'השדון שלי' מאת אלון ומיכל גבע. איורים:...
*   סליחה! ספר לילדים מאת מיקל איאן בלק...
*   מתמטיקה זה בדיוק בשבילי מאת ד'ר שיני...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים