מעיין פגות, אחות בבי'ח 'כרמל' הגיעה לעוד יום של עבודה במחלקת יולדות, אבל אז היא בעצמה החלה.... ללדת. כתבה: רונית קיטאי. צילם: אלי דדון

מעיין עידכנה את אחראית המשמרת ואז פגשה את רווית קסטיאל המיילדת ותוך 10 דקות לאחר שנכנסה התינוק כבר היה בחוץ. עשתה את זה קצר ולעניין, וזהו הבן ה...חמישי שלה. שיהיה במזל טוב

פורסם ב: 10/09/2023 13:03

האחות מעיין חשבה שהיא הגיעה לעוד יום עבודה רגיל במחלקת יולדות בכרמל.
בשעה 12:00 תוך כדי טיפול ביולדות במחלקה היא הרגישה צירים , וכבר אחרי מספר דקות היא ילדה את התינוק החדש שלה בחדר הלידה בכרמל.

כך היא מספרת: 'כשחזרתי למחלקה עם התינוק על הידיים כל היולדות שטיפלתי בהם בבוקר היו בשוק, הפעם הרגשתי את חווית הלידה מהצד השני כאימא וכיולדת, והחוויה בכרמל באמת מדהימה'.


מעיין פגות עובדת כבר מספר שנים כאחות בתינוקייה ובמחלקת אם יילוד בביה"ח כרמל והיא מכירה היטב ומקרוב, מה קורה ומה צריך לקרות לפני הלידה. כבכל יום בשבוע היא הגיעה לעבודה במחלקת היולדות. אז נכון שהיא בשבוע ה-37 להריונה אך זה לא הפריע לה לעבוד כרגיל במחלקה. על הבוקר היא כבר טיפלה ביולדות החדשות הדריכה ועזרה להן להניק, ופתאום היא התחילה להרגיש צירים.

מוסיפה מעיין פגות: 'בשעה 12 תוך כדי משמרת התחלתי פתאום להרגיש צירים עדינים.עידכנתי את אחראית המשמרת אורית ואמרתי לה שאני רק עולה להיבדק במיון יולדות וכבר אחזור למחלקה. אחות מהמחלקה ליוותה אותי ועלינו יחד למעלה, כבר במעלית הרגשתי שהצירים ממש התחזקו. כשהגעתי למעלה פגשתי את רווית קסטיאל המיילדת המדהימה שלנו ואיך שהיא ראתה אותי הכניסה אותי ישר לחדר לידה, ו- 10 דקות אחרי שנכנסתי התינוק החמוד כבר היה בחוץ'.


מעיין היא לא רק אחות מקצועית שמכירה היטב את עולם היולדות מעבודתה בבית חולים 'כרמל' היא גם אימא מנוסה שזו לה הלידה החמישית, מעיין היא אימא גאה ומסורה לארבעה בנים. לקראת השנה החדשה היא כבר אמא לחמישה בנים.


בחיוך היא מספרת: 'אפילו לא הספקתי להוריד את המדים של העבודה. זו הייתה לידה ממש מהירה ורווית המיילדת נשארה לילד אותי כמובן, וזו היתה עבורי חוויה מיוחדת ומדהימה'.

רווית אוזן קסטיאל מיילדת ומדריכה קלינית בחדר לידה ב'כרמל': 'כאשר מעיין נכנסה למיון יולדות עם הצירים בליווי חברתה לעבודה האחות ילנה לא תיארנו לעצמנו שתוך 10 דקות היא כבר תלד. זו הייתה חוויה מפתיעה ומרגשת לכולנו. לטפל ביולדת שהיא גם חברה זה פי כמה מרגש ומלחיץ כאחד. הלידה הפכה להיות חוויה משותפת ועוצמתית לכולנו'.

האחות מעיין פגות עובדת כבר שמונה שנים במסירות כאחות בביה'ח 'כרמל' ועל כך היא אומרת: 'התחלתי במחלקה הפנימית ב' ואח'כ עברתי לתינוקייה. בשנתיים האחרונות אני עובדת במחלקה המאוחדת אם יילוד עם יולדות ותינוקות ביחד ומרגישה נהדר. אני אוהבת את העבודה שלי בה יש סיפוק רב מהעבודה עם יולדות ותינוקות. לעזור לאם טרייה בהנקה או אפילו רק להעלות חיוך על שפתיה ולתמוך בה, לקבל אימהות ותינוקות אחרי לידה ברגעים הראשונים שהם בונים ומגדילים את הקן החדש, זו זכות אדירה בשבילי'.

מעיין פגות (33) כיום תושבת טירת הכרמל, למדה סיעוד בביה'ח 'ברזילי'. את שני בניה הגדולים היא ילדה בדרום ואת שני בניה הקטנים והתינוק ה'טרי' היא כבר ילדה ב'כרמל': 'כרמל בשבילי זה הבית השני שלי, אני הולכת כל יום בשמחה ובהתרגשות לעבודה יודעת שזכיתי לעבוד במקום הכי שמח וטהור שקיים בעולם. אני מרגישה מבורכת שהרגליים לקחו אותי ללמוד סיעוד ולהגיע לעבוד במחלקה ב'כרמל' עם הרגשה מיוחדת כל כך. פתאום באמצע משמרת להיות מהצד השני ולקבל את היחס והתמיכה של המיילדות והאחיות שלנו זה פשוט קסום לא יכולתי לבקש לידה יותר טובה ותומכת'.


בתמונות :
האחות היולדת מעיין פגות עם האחות רווית קסטיאל
מעיין והתינוק החדש
קרדיט צילום – מחלקת יולדות ביה"ח כרמל
האחות היולדת מעיין פגות עם התינוק ה'טרי' והאחות רווית קסטיאל. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   'אני נלחמת'. הפגישה המרגשת בין חלי...
*   מרפאה חדשה לטיפול בהשטחת ראש בתינוקות...
*   מחקר חדש מהמרכז הרפואי 'כרמל' מקבוצת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים